NCIS - Námorný vyšetrovací úrad

• Slovensko NCIS (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (viac)

Producenti akčnej drámy z prostredia námornej kriminálnej polície, inšpirovaní seriálom JAG, ktorý pomaly stráca vo svete dych, sa rozhodli pre novú, dynamickejšiu a zatiaľ veľmi úspešnú verziu. Tím špeciálnych agentov, vedený skúseným, tvrdým vyšetrovateľom a vyjednávačom Leroy Jethro Gibbsom (Mark Harmon), je schopný riešiť zločiny, ktoré sú spáchané vo vojenskom námorníctve a námornej pechote, bez ohľadu na postavenie, či hodnosť. Napätie, akčnosť a dobré herecké výkony sú hlavné atribúty, vďaka ktorým seriál získal obrovskú divácku úspešnosť a televízne stanice ho zaraďujú do Prime Time.
V snahe presvedčivo zobraziť prostredie námorného vyšetrovacieho úradu, si autori pomohli skutočnou existenciou NCIS. Stretávali sa s agentmi NCIS, aby odpozorovali ich reálny život a mali prehľad o každodenných operáciách.
Herecké majstrovstvo a talent Marka Harmona bolo ocenené udelením ceny Emmy a jeho filmové úlohy mu priniesli niekoľko nominácií na udelenie Zlatého glóbusu. (oficiálny text distribútora)

kondomxxl

Už je to tak prepchané tými seriálmi, že je ťažké si vybrať ten svoj. Aj teraz sledujem pár seriálov, ale na tento sa teším najviac (odkedy skončil Prison Break :-( ). Na prvý pohľad ide o klasickú kriminálku z prostredia armády (viac-menej), a ako to býva vo väčšine kriminálkach, všade sa nachádzajú nejaké labáky, našťastie tu to konečne nepôsobí nudne. Navyše sú podľa mňa postavy sympatickejšie a hrajú lepšie ako ostatní v kriminálkach, veď kto by nemal rád Dinosa alebo Gibsa :-) Z môjho pohľadu je to veľmi kvalitná kriminálka, s prvkami humoru, navyše nikdy nenudí. ()

saaaky

Nemám příliš v oblibě starší americké detektivní seriály, viz. JAG apod. NCIS ale ukázal vše, co má takový správný detektivní seriál mít - napětí, akci, správnou dávku humoru a vtipu. Nejde o žádnou detektivku pro pátera Knoxe, ale o správně pojatou a dobře provedenou sérii. Bravo! ()

maarr odpad!

Já nevím jak se tohle může někomu líbit. Typická slátanina, typický krimiseriál amerického typu. Stále o tom samém. Ten seriál je absolutně nezáživný o ničem. ()

nydahl

Vcelku dobry serial ikdyz schema kazdeho dilu je skoro stejne.Nicmene nechybi protazeni divaka pres svet modernich udelatek a to je asi to co dneska tahne lidi ke sledovani krimi serialu.Hodne jsem cetl , ze serial herecky drzi Mark Harmon ale podle me to neni pravda - Harmon hraje vlastne jenom jednu polohu a to v kazdem dile - za zminku ale stoji vykon Michaela Weatherlyho - hraje sympatickeho a ukecaneho hezouna ale celkem casto dokaze z rukavu vytahnout i polohy , ktery bych od nej necekal - je to talentovanej herec - ovsem zabitej pouze pro tento serial to je jasny - to co se povedlo Duchovnymu jen tak zoopakovat nejde.Da se na to koukat takze jako zabijak casu dobry ()

1892

Ak sa ma niekto opýta na novodobé kriminálky, budem mat jednotný negatívny názor. Až na jednu výnimku. Na túto. Nieje to o špičkovej technike, ktorá sama vyrieši problém, len jej treba zozbierať dôkazy. Tento seriál preští všetky kriminálky intelektom hlavných postáv a neobmedzenou zásobou sarkazmu. Veľmi podarené dielo, len tak ďalej! ()

FernandoEF

Na tomto seriále jsem doslova závislý a vždy čekám na nový díl a na jednu super bandu lidí ze slovenska která dokáže vytvořit titulky do 48 hodin.Nyní sleduji už 9 sérii a doufám že nebude poslední,protože u tohohle seriálu neskutečně relaxuji ()

endoskop

Oproti csi je to odosť lepšie. Vyšetrovací tím je pestrý - Gibs - šéf ako má byť. Kate/Ziva -ľuďomylnosť (hlavne Kate). DiNozzo - hláškami boduje v každom diele. McGee - svojou nesmelosťou je tiež smiešnou postavou. Dr. Mallard - výrečnosť mu nechýba. Abby - svojráznosť. Čo sa týka dielov a vyšetrovania, tak originálnosť tomu nechýba a vyšetrovanie je vyšetrovaním (vyšetrujú ľudia, nie len technika ako v csi). Prídavnou hodnotou seriálu je humor a odľahčenosť. ()

Monikastu

Když jsem se nekoukala díl od dílu, ohodnotila jsem tento seriál třemi hvězdičkami, ale teď když jsem viděla plných pět sérií a nemůžu se ubránit stahování dalších a dalších dílů dávám 90% :) ()

Otan

Jistě mi odpustíte,že jsem nedal rozhodně všechny díly,ale ty co jsem viděl mi stačili k tomu,abych k tomuto napsal jen toto:Geniálním vyšetřovatelům geniálního amerického námořnictva neujde žádný byť geniální přestupek,vražda a pod.Špatné a trapné. ()

misiacik0308

Nikdy neomrzí ani neunudí a osobne jeden z najlepších seriálov ktoré sa vysielajú. Nie nadarmo je už v 9tej sérii. 5 hviezd zaslúžené. Najlepšia samosebou je Abby ale v kombinácii so super Gibbsom, movie maniakom di Nozzom a s ninja zabijačkou a-lá MOSSAD so Zivou sú postavy tak zladené, že vážne lepší mix charakterov a v takom množstve asi zatiaľ nie je v žiadnom inom seriály ()

Fhilipo

Zo všetkých krimi seriálov, ktoré majú pred svojím názvom nejakú skratku je tento najlepší. Svojský humor dodáva tomuto seriálu to čo iným chýba. Taký ten prvok reality, kde si každý človek so sebou prinesie do práce aj kúsok svojej osobnosti.Plus absencia abnormálnych forenzných zázrakov a partia vyšetrovateľov, ktorých si obľúbite z tejto série robia lepšiu než ostatné. ()

TThom

Mám rád či filmy alebo seriály s vojenskou tematikou. A táto kriminálka je jediná ,ktorá ma po troch sériách neprestala baviť. Vtipné hlášky, nádherné ženy a vždy zaujímavý a pútavý dej. Nie je o čom, čistých 5 * ()

caniferus odpad!

Nech zije ta ista kostra USA sracakovskych KRIMI serialov pre naivnych nemakacenkovych lenivcov dnesneho uspesneho pseudosveta stastneho americkeho sna. Podmienky - divak naivny debil, ktory potrebuje po niekolkych stovkach casti jednoduchej Marie vidiet aj ejake krimi, vsetci vysetrovatelia maju zaroven vsetky vedecke hodnosti vo forensnych vedach, jednotlive pribehy casti, si tieto komicke USA serialy kradnu navzajom, BRZDUCHOST JE PRAVIDLO USPECHU, CHLIEB A HRY PRE MASY!!! ()

J.J.1972

hm..v namornych silach U.S.A. je teda riadna fluktuacia...povedzme ze rok ma cca 250 pracovnych dni, tak je len v jednej zakladni rocne zavrazdenych cca 1000 namornikov, lebo v kazdom dieli serialu su zamordovani priemerne styria... nasledne minimalne jeden dalsi preto ide do basy, to je dalsich cca 300 marinakov rocne :D a to neratam udalosti a umrtia mimo tohto serialu - smrtelne pracovne urazy a ine ... (napr. bezna autonehoda, choroba,.....) plus k tomu vypovede alebo prestupy do inych armadnych zloziek a to vsetko krat pocet namornych zakladni po celom svete ... - toto maju byt najsilnejsie zlozky sveta, ktore nas chcu "chranit"..? :D ()