V posledných mesiacoch druhej svetovej vojny sa americký poručík dostane do zajatia nemeckých síl. Dostane sa do zajateckého tábora. Poručík Hart, ktorý slúžil v administratíve, sa zrazu ocitne v situácii medzi zajatcami, kde každý myslí v prvom rade iba na seba. Do tábora prídu dvaja černošskí piloti. Jedného zabijú a druhého obvinia z vraždy bieleho seržanta. Poručík Hart musí obhajovať pilota pred zjavne rasisticky ladeným americkým tribunálom, no netuší, že samotný súdny proces sa koná iba na to, aby zakryl skutočné tajomstva tábora. (TV Markíza)

fordhont

Zajímavý film o rasismu v tehdejší době nešikovně zasazený do druhé světové války (jinak by to snad nebylo tak špatný). Opravdu velmi špatně zobrazený zajatecký tábor, kde se fašisti chovali příliš štědře. Vůbec to nezobrazuje tehdejší situaci a uprostřed (neukázaného) pekla této války a zločinů se zaobírají v tomto filmu blbostmi v porovnání s tehdejší situací (třeba v koncentračních táborech). Souhlasím s názorem Pohrobka. Závěrečné předhánění v hrdinství bylo kýčovité. ()

borohub

Fakticky hrozná kravina, jako film docela slušný kousek. Myslím že Bruce tam byl zcela zbytečně, protože myslím že by funkci arogantního avšak dobrosrdečného důstojníka mohl zahrát kdokoli jiný. Dojemný konec se hodil do filmu. Dal bych 5 hvězd, ale prostě ty faktické kraviny jsou faktické kraviny, pochybuji že by v zajateckých táborech dělali něco podobného, rovnou by je tam postavili ke zdi a narvali by je olovem. ()

Pitryx

Po výborném začátku, trochu slabší pokračování a nakonec se to zvrtne úplně. Jako kdyby někoho zajímal jeden mrtvý v koncentráku, kde jich zůstávaly statisíce. Zcela už pomíjím otázku soudu a další pitomin, vrcholící závěrem, kde šlo vše udělat jinak, možná jednodušeji a možná bez zbytečné smrti. Dávám jen málo plusů, protože to odpad není, ale nic převratného také ne. 201311240000/0000 ()

Guran

Hrozný výkon Bruce Willise, špatný námět a scénář. Jediný Farrell a Howard se mi zde líbili. Začátek pomalý, nic neříkající, zvlášť po tom, co dva Němci zastaví ten džíp s americkou posádkou, jeden se půjde podívat do kufru, jenže nepůjde mu otevřít, pak mu tedy půjde pomoct ten druhý němec a tím pádem nikdo nehlídá řidiče Farrella, který samozřejmě šlápne na plyn a ujíždí. Po týhle scéně mi chuť dívat se na tento film poněkud zeslábla, ale stejně jsem se díval dál. Příběhová linie odehrávající se v táboře není podle mého názoru věrohodně udělaná, všude jenom namyšlení, namakaní zajatci, bez jediné známky toho, že by hladověli, nebo jim byla zima. Dlouhé nuddné protahované scény o ničem rozhodně nepotěší a konečná stanice - zavraždění z jednoho našich amerických zajatců. Tady to byl největší nesmysl celého filmu. Američanům se povedlo prosadit řádný soud, aby našli a odsoudili vraha, což si myslím, že je dost nereálné. Němci by to ve zkutečnosti nedovolili a navíc, těch zajatců bylo zavražděno tolik, že soud kvůli jednomu je naprostý nesmysl! Tímhle mě film přesvědčil o tom, že to celý bude stát za prd a Bruce Willis? Hrozný! Jasná zlatá malina! Jediný Farrell a Howard mi přirostli k srdci. Těžko se dá říct, co je na filmu to dobré, snad jenom tihle dva herci. ()

Brano

Filmy o nemeckých zajateckých táboroch počas druhej svetovej vojny mám veľmi rád a i tento to mal dobre našliapnuté. Začiatok bol vydarený. Slušná výprava, skvelá "studená" atmosféra táborov. Všetko bolo ako malo byť, až do súdneho procesu, ktorý mi prišiel nezmyselný a zbytočne natiahnutý. Pretože pochybujem, že by Nemcov zaujímal jeden mŕtvy väzeň a černoch, ktorý bol obvinení z jeho vraždy. Viem že išlo iba o divadlo, ktoré ich malo pobaviť. Ale i tak som si to predstavoval, že sa to bude uberať trochu iným smerom. A na záver tradične prišiel čas hrdinov, ktorí sa obetujú pre dobro ostatných. Nie je to zlý film, ale chýbalo tomu ešte niečo naviac. Dalo sa z toho vyťažiť viac. Chcelo to viac srdce vrúcich záberov v boji o prežitie. Takisto iná zápletka, ako tá s tým súdom. Herecké obsadenie ako aj ich samotné výkony boli výborné. K tomu nemám výhrad. Takisto aj zvuková stránka sa mi páčila. Scenárovo to tiež nebolo najhoršie. Moje hodnotenie je niečo medzi 3/4*, ale dám vyššie, pretože ako som v úvode spomínal takéto filmy mám rád. A v dnešnej dobe ťažko nájsť minimálne tak dobrý snímok, ako bol tento. ()

marek29

Já asi nesdílím opovržení finančním výsledkem této czenglish záležitosti.. Za mě solidní večerní oddechovačka s Colinem a Brucem :) téma 2. sv. v. palec nahoru, trošku chaotičtější rozpoznávání toho, kdo za co může ale vcelku dobrý a napínavý film. Čili zasloužené 4. Auf wiedersehn ()

mrclTV

Typický americký film z druhej svetovej - Američania ešte aj ako zajatci sa tvária maximálne odhodlane a správne (minimálne sa to týka hlavných postáv) a Bruce Willis sa tvári drsňácky snáď aj pri natieraní chleba maslom, tak samozrejme, že aj v zajateckom tábore bude kruto prísny a neoblomný. Film sa snaží zaujať hraním na "rasovú otázku" a naznačuje, že ani jedna strana v skutočnosti nie je veľmi odlišná (viete, čo tým myslím) ale veľmi sa mu to nedarilo. Ani hru na súdny proces som od začiatku do konca nespapal. A i keď budeme svedkami jedného poriadne dobrého dejového zvratu a naopak jedného veľmi zlého dejového zvratu, toto súkolie mi jednoducho škrípalo. Všetko podtrhujú záverečné slová o odvahe a česti a rodine blablabla...ach, ja na tie americké patriotické žvásty som vari alergický. (i keď ich opodstatnenie úplne chápem, len ich nemám rád) ()

ostravak30

Hartova válka na mě od počátku působila jako jiné starší podobné filmy. Atmosférou třeba jako Velký útěk. Šlo totiž hlavně o vytvoření atmosféry v táboře. A ta se rozhodně povedla. Druhá kapitola filmu je rasismus jako takový. Žádný jiný film zatím nezpracoval rasismus v armádě během samotné války (Stíhači Red Tails jsem neviděl) a nepopsali, jak se vlastně vojáci chovali k černým reprezentantům americké armády. Je smutné, že bojující na jedné straně, umírající za stejnou věc a jako piloti jim chránící prd.l si běloši neuměli pomoct a své rasistické výlevy si neodpustili. Zde je vidět, jak moc je rasismus v USA zakořeněný a to i dnes. Možná by to měla být hlavní zpráva pro eurokomisaře v EU až zase budou Česko popisovat jako nejvíc rasistický národ v Evropě (my za sebou rasovou segregaci a vyhlazení indiánů nemáme). Překvapivá pointa je pak další plus pro film a ani si snad nepamatuji, ve kterém válečném filmu hrál Bruce Willis krom tohoto, moc jich nebude. Pozorné oko najde i pár Čechů a česká stopa je i v místech natáčení, to národní srdce zahřeje. ()

helrohir

Film má sľubne sa rysujúci príbeh, kde nechýba spád, trocha napätia, a aj nejaké tie emócie. Z hereckého obsadenia podáva najzaujímavejší výkon Colin Farrell, pričom Bruce síce občas zapôsobí svojou charizmou, ale výkon zas nie ja úplne tip top. Celkové vyznenie dosť kazí trochu nelogický, a naopak viac patetický záver. Ale ináč solídna "zajatecká" vojnová dráma. 60%. ()

majk_n

Zajímavé téma a námět se rozplynuly do průměrné podívané se zcela průměrným B. Willisem. Asi mu u nás nebylo moc dobře. ()

Jonatthan

Slušný film z prostředí zajateckého tábora. Záběr hradu Kosti v úvodu filmu, kde je umístěno velitelství spojenců, považuju za třešničku na dortu... ()

Chladek

Nádherně zpracované drama z prostředí vězeňského táboru za 2. světové války. Není to žádný válečný film, jde tady spíš o čest, a hlavně o to, co je a není správné. Líbí se mi Bruce Willis jako MacNavara, jeho přezíravost, a nakonec jeho sebeobětování. Snímek si zaslouží plné hodnocení. ()

AdrianMonk

Velké zklamání. Na tento film jsem se velmi těšil, a nakonec jsem se dočkal jen rozvleklého rádoby dramatu. Ty 2* jsou jen za soundtrack a skvělého Farrela. ()

Nefaria

Zvláštne, ako si stále Američania podávajú všetkých, čo konajú alebo konali nejaké svinstvá nevšímajúc si tie svoje.Avšak nerieši sa tu len vojna ako taká, ale aj stály problém: rasizmus. Celkom zaujímavo pojaté, pretkané slušným napätím. ()

chemikals

Chtěl jsem dát 4 hvězdy ale role McNamary je velice nejasná a do konce filmu si člověk není jistý, koho vlastně hraje * za začátek filmu, který je velice překvapivý a surový * za výkon Colina Farrella * za řežiji, která se mi líbila a byla zajímavá ()

route60

Válečný film jak bolavá noha, nechápu někdy jak si někteří hlavně američtí filmaři představují zajatecký tábor, takhle to tam jistě nevypadalo oni tam hrají divadlo? mají čisté oblečení? ale kdeže, docela slušný výkon Colina Farrella je hodně málo, Bruce Willis mě připadá spíše znuzený, režisér Gregory Hoblit zabodoval výbornou Frekvenci ale Hartová válka je jen průměrný válečný film. ()