Futbaloví chuligáni

• Slovensko Hooligans (viac)

Neprávem vyhozený student Harvardu, Matt Buckner, přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry. Skamarádí se s sestřiným švagrem, Petem Dunhamem, a je vtažen do temného a násilnického světa fotbalových "hooligans". Matt se během tohoto přátelství učí, jak stát pevně nohama na zemi a odolávat tomuto tajemnému a drsnému světu. Hooligans je příběhem o loajalitě, důvěře a občas i brutálních následcích života na hraně... (oficiálny text distribútora)

Specs

Hlášky: Matt: - "Toho dne sme mohli v Manchestru zemřít. Každý o tom věděl, ale nezemřeli jsme. Ike říkal, že ta zpráva musela oběhnout Anglii dřív, než ta o smrti lady Diany. GSE byl konečně zpátky." & Matt: - "Když dostaneš první ránu, zjistíš, že nejsi ze skla, neuvědomíš si, že žiješ, dokud si nesáhneš na dno." & Bovver: - "Ježiši. Už ste celkem pěknej párek..." Pete: - "Zmlkni. Už to začíná bejt trapný." Bovver: - "Začínám se o vás bát. Těm co spějí spolu se říká buzny." Pete: - "Bove...známe se už dávno. Věřím ti víc než komukoli. Ale blížíš se hranici mý trpělivosti. Pokud máš problém, tak je tvůj a ne můj. Ale jestli chceš takhle dál diskutovat, můžem jít ven." & Tommy: - "Aspoň jeden zkurvenej Dunham mi zaplatí za smrt mýho syna." ()

Lenulinka

Tak za tímto snímkem se schovávalo víc jak bitky a krev. A nebyli to jen krásní herci. Poutavý příběh se smutným koncem a perfektní atmosféra. Samozřejmě jsem se slzám neubránila. ()

weselow

Vzhledem k tomu, že si s podobnýma lidma tykám, tak můžu posoudit, že to pozadí sedí i na svět chuligánů u nás. Bitky jsou natočeny hezky, ale v podobnosti reálu už trochu pokulhávaj, epičnost každého ze střetnutí je až trošku komická. Rozhodopádně je to věrohodnej a vhodnej vzdělávací film pro neponímající masy. ()

jenik71

Svět fotbalových rváčů jsem nikdy moc nepochopil a ani po zhlédnutí tohoto filmu nejsem o moc moudřejší. Rozumím tomu, že tihle "fanoušci" mají úplně jiný žebříček hodnot a rivalita mezi nima je pro ně vším, pro mě jsou to ale jen šílenci. Vzhledem k tématu to není tak špatné, ale raději se podívám na český film Proč ?. To se mi líbilo určitě víc. ()

Hruzi

Opačný film oproti Goal! V Goal se ukazuje, jak je fotbal krásnej a jak asi tak může vypadat život hvězdy fotbalisty. Naproti tomu tady se ukazuje to kvůli čemu se fotbal dělá. Nemyslím tím rvačky, ale diváky. Je to jejich rozhodnutí, jak si užít fotbal. Rvačkama a urážkama, nebo fanděním svému týmu. Ikdyž mě je mi milejší to druhé, tak musím říct, že se mi film líbil. Je to o druhé skupině diváku jako jsem já a je to natočeno dost slušně. Akorát Woodův dabink asi chtělo trošku pozměnit od Pánu prstenů. ()

venca163

Mně to jako pohled do světa fotbalovejch bitkařů docela uspokojilo. S příjemnou porcí celkem realistickýho násilí. Několik postřehů: běžný divák po filmu zřejmě nabyde pocit, že to je ten styl života, který by chtěl vést (myslim ale, že jestli to zkusí, tak narozdíl od Froda dostane pořádnou nakladačku). Nějaká symbolika se do toho ale i vměstnala, třeba do příběhu zrádce a zejména v tom, která postava to nakonec odnesla. A Charlie Hunnam to zahrál bravurně! (80%) ()

Arius

Okrem netradicneho deja ma zaujal i fantasticky vykon jedneho z mojich najoblubenejsich hercov. Myslim ze Eljah Wood by za tuto rolu mohol dostat i ocenenie za najlepsi herecky vykon roku 2005. Nestalo sa no i napriek tomu sa moze Eljah Wood zaradit medzi najlepsich hercov sucasnosti. Aspon podla mojho nazoru. ()

solskjaer

Pro mne docela překvapení. Nečekal jsem od Froda, že by předvedl takovou rasovinu. Pro někoho možná nezábavné a nezáživné téma, pro fanoušky fotbalu určitě jeden z povinností za rok 2005. ()

Mr.Jackass

4* za to, že to ukazuje hooligans i z lidštější stránky. Ale chyběla mě jakákoliv věrohodnost...Jediný dres, šála či transparent v průběhu celého filmu...Z této atmosféry a scénáře se dalo vytřískat rozhodně víc. Celkem sem se bál toho jak bude Frodo pouličním rváčem, ale nakonec to zvládnul :) ()

sedm.1

Mě Hooligans dost zklamali,neboť mi nedali přesně to,co jsem od nich očekával,či spíš chtěl.Chtěl jsem syrový příběh fotbalových gaunerů,pro které není výhra porazit soupeře na hřišti,nebo hlasivkami v hledišti,ale jejich potěšením je za stadionem dát soupeřovým gaunerům pořádně do držky a výtězem je ten,kdo zláme ostatním co nejvíc kostí.Čekal jsem nekompromisní řež,kde krev po pěstních soubojích poteče jak voda z vodovodu,kde prostě angličtí hooligans budou dělat čest své děsivé pověsti.Green Street Hooligans tímto vším sice disponují,fajn,ale obrovský problém je v tom,že je to celé zabalaneno do "amerického hávu".Vše je tu přespříliš uhlazeno,čestní jsou opravdu čestní a nezkažení se zkazit nenechají,záporáci jsou zlí a špatně dopadnou,prostě na tak zajímavé a diskutabilní téma je tu příliš klišé a zbytečného idealizování.Dějově ale nemohu film vůbec odsoudit,to jsem se docela bavil,herecké obsazení bylo trefné,což mě především u Elijaha Wooda hodně mile překvapilo,zápletka měla spád a pár příjemných zvratů a závěr nabral skutečně výrazných dramatických až strhujících rozměrů,ale prostě ta atmosféra syrového násilí a zbytečné krutosti tu byla zachycena zcestnýma hollywoodskými očima a jak evropané těžko pochopí téměř až fanatickou zálibu v některých klasických amerických sportech,tak američané nemohou chápat modlu názvem fotbal,natož aby pak mohli vystihnout skutečný smysl a život hooligans.P.S.sám hooligans nejsem,ale fotbalový maniak ano,takže CHELSEA FOREVER :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

The Viper

Američani rádi předělávají filmy ostatních zemích. Tohle se jim ale sakra povedlo. Když jsem koukal tady na profil filmu, říkal jsem si podle hereckého obsazení, že to nemůže vyjít. Ale zdařilo se a Lexi Alexander nám prostřednictvím jedné bandy fotbalových fanoušků/chuligánů, představuje, kam až může láska ke svému milovanému fotbalovému teamu zavést. Jako ustrašený amík, který přijede navštívit svou sestru po té, co se nechal vyhodit z Harvardu. Následně poznává jejího manžela a hlavně jeho mladšího bráchu Peta. Kámoši z donucení se stávají opravdovými přátelemi a vydávají se po hlavě do všelmožných fotbalových rvaček. Parta Matta bere skvěle, až na jednoho, Magora. A aby jsme tu měli taky nějaké to VS. je tu také dluhý gang fotbalových chuligáný, kteří mají nevyřízené účty. Hra může začít. ()

netahlo

Pro nekoho mozna moc americky, ale me se to libilo velmi. Ano, bylo to zromantizovane, ale ja nejsem zadny chuligan, cili mi to takhle vyhovuje. Charlie Hunnam byl perfektni, ani Elijah se prekvapive neztratil. ()

coscarelli

Videne podruhe, obomi ocami. Lexi zmakla klasicky gyc chlapskou rukou na jednicku, nebudem premyslat preco som to prvykrat pozeral so satkou na ociach. Silna rezba, silne sceny, silne paste ,zapasovaní a uveritelní herci (Charlie, geoff, Leo, Ross..etc). Nenudny , absolutne nenudny a posobivy wrestling, ci fyzicky , ci psychicky. Budem ho vychvalovat ,ano, pretoze ta dama za kamerou na mne zanechala trzne rany, slivky a nastiepene metacarpy. Finisu sentiment neskodi, praveze uvolní dusene emocie. Nasup. P.S. Len Ilaja mi tam volajako skrabal duhovky. ()

Zemi11

Nic nepobaví víc, než Angličani, kteří neumí anglicky. Každopádně vtipná podívaná na partičku chlapců, jejichž IQ atakuje záporné hodnoty, kterak si s drsným tetováním na rameni vykračují Londýnem zpívajíc "Vypouštím bublinky, ať lítají si povětřím, až do nebe stoupají, tam kde se mé sny ztrácejí (...)" :D :D No zkrátka Anglie - potěmkinova vesnice plná paradoxů a primitivů. Naštěstí oddělená od Evropy. Nejen Lamanškým průlivem. ()

blastboy

I když nejsem fanda fotbalu a hoolignas, musím říct, že mě tenhle film hodně nadchnul. Asi to bylo hlavně brilantní dynamickou kamerou... ()

NICOX

Pro mě docela překvapení. Ženská, která režíruje film o bitkách a fotbalu? Čekala jsem hrůzu a běs! Ale ono to nebylo jen bitkách a fotbalu, ale i o přátelství, rodině, lásce.. a prostě to nějak fungovalo. Hodně silné!! 80 % ()

uzzi

Dobrý film o uzavřené skupince anglických hooligans s koncem který filmu moc nepomáhá. Tak v kostce bych definoval tento rozhodně zajímavý film. Režie je vskutku zvládnutá výborně a kamera neuhne ani při brutální ráně do zubů. Filmu ale chybí větší ponoření do hloubky a o trochu lepší herci. Eliah Wood mi sice ke konci už tolik nevadil, ale vidět ho rozzuřeného, je jako poslat činčilu na vlkodlaka. 65% ()

darwin

The Football Factory předpokládá, že se ve světě anglických hools vyznáte a víte proč to dělají. Tenhle americký počin je určen spíš opravdu pro Američany, kteří se tak dozví, že fotbal je football a co to je "football firm". Krom toho se však také dozví, že být v téhle partě, náležet do nějakého systému, držet spolu a rvát se s nepřítelem, stojí za to a je to na celý život. Filmu neslouží několik věcí: americká produkce a ty dvě hollywoodské hvězdičky, řada sentimentálních keců a zbytečně přehnané vyobrazení bitek. Jediným plusem je tak fakt, že se divák dozví, že Millwall F.C. je banda zmrdů, což je ale známá věc. :) Green Street je tak pouze šikovně uchopeným průměrným filmem, který sám zmateně lavíruje mezi fotbalovým rváčstvím a sentimentalitou a americkým patosem. ()

rozbris

Student, který byl neprávem vykopnut z prestižní školy, zajel ke své sestře a náhodou se dostal k Hooligans - fanoušci fotbalu co se potom na smluveném místě porvou. Rvačky jsou solidní až morbidní, ale to asi k fotbalu taky patří. Někdy to až vhánělo slzy do očí. ()