Film byl natočen podle novely Kevina Sampsona, odehrává se v době vlády M. Thatcherové, na předměstí Liverpoolu. Paul Carty je znuděný devatenáctiletý kluk, který utrácí prachy za koncerty, desky, v klubech a na fotbale. Tam potká Elvise, který je členem legendárního gangu The Pack. Ten ho může dostat dovnitř a Paul má na dosah to, po čem dlouho toužil. (rpr)

markotter

Anglicky syrové, ale zajímavé spíš jen sledováním surových rvaček a několika sexuálních scén, než příběhem, který jako by ani příběhem nebyl, spíš sledem mnoha epizod, které pojilo jen téma fotbalu, výtržnictví odcizenosti a hledání vlastní identity.. Kromě sestry Cartyho tam nebyla jediná sympatická postava (což byl asi záměr). Hodně vysoko hodnotím muziku, která mě donutila zase jednou si poslechnout Joy Division. ()

hellstruck

Naleštit tenisky, kudlu, odfouknout patku a jde se rvát.. No, mě to tedy nezaujalo. Říkala jsem si že když už nic, alespoň se pokochám na prostředí Liverpoolu, ale nic moc zajímavého vidět nebylo. Nemluvě o tom nepovedeném scousu, kterému nerozuměli ani skuteční scouseři !:D.Takže zklamání na plné čáře. ()

Morholt

Zvláštní film. Dost dobře nevím, co si mám myslet. Na jednu stranu klasický příběh o tom, kterak se obyčejnej kluk vzhlédne v kultuře hooligans a chce se dostat do jedný z firem, ale na druhou stranu zrovna tahle partička se naprosto vymyká všem firmám, o kterých jsem kdy slyšel. Ale je fakt, že ten pohled do nitra party náctiletých rváčů je komplexní a hodně sugestivní, ačkoliv tu homosexuální linii bych s klidem oželel. Po prvním shlédnutí 80%. Uvidím co se bude dít podruhé. ()

Santino7

Zvláštny britský počin, ktorý sa úplne vymyká škatuľke hooligans filmov, je iný v podstate vo všetkom. A musím priznať, zo začiatku mi to maximálne vadilo, pretože nebyť chuligánskej tematiky, anglických firiem a tak ďalej, o takéto niečo by som asi ani nezavadil. Ako sa hovorí, nie je to moja šálka kávy. Film som si vyhľadal najmä kvôli všetkým tým veciam okolo futbalu, ktorých tu žiaľ až toľko nebolo, samozrejme až na tých zopár výjazdov (rozumej ako pár bitiek). Tie sa mi teda vcelku páčili (hoci mohli byť aj obšírnejšie), no a taktiež sa mi páčili napríklad slušne vystihnutá dobovosť Anglicka v postpunkovej ére (i keď v tomto ohľade jasne vidno, že rozpočet filmu asi nebol nijak obzvlášť vysoký), móda, hudba, účasť Stephena Grahama (ktorý spomedzi osadenstva jasne vynikal), alebo aj hojné využitie slangových slov v dialógoch... Horšie to už bolo s tou dramatickou líniou/líniami. Nezaujali ma ani Cartyho hľadanie samého seba, ani problémy jeho sestry či Elvisa. Možno nie som dostatočne empatický, ťažko povedať. Napriek tomu všetkému to ako celok ušlo, dalo sa na to v kľude pozerať Taký šedý priemer, aj keď druhýkrát by som do toho už asi skôr nešiel. 3/5 ()

Karamanlis

Trochu netradičný film o britských rowdies. Gang zvaný Pack, ku ktorému sa hlavný hrdina pridá je dosť divný. Nie sú to typickí drsní anglánski chlapáci, ale parta drzých uhladených teenagerov, pôsobiacich ako bukvice (niektorí z nich nimi aj naozaj sú) a kvôli tomto svojmu výzoru bývajú pravidelne terčom posmechu a urážania zo strany konkurenčných chuligánskych bánd. V boji sú však nekompromisní a silový handicap si vynahradzujú používaním rezacích nožov. Tú gay zápletku si tam tvorcovia kľudne mohli odpustiť, inak je ale Awaydays solídnym príspevkom do kategórie snímiek, zaoberajúcich sa hooligans tematikou. ()

• Aj keď to vo filme nie je priamo spomenuté, "The Pack" predstavuje fanúšikov - chuligánov futbalového klubu Tranmere Rovers FC. (GTS_PUNK)