Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

• Veľká Británia Green Street 3: Never Back Down (viac)

Je to už štrnásť rokov, čo Danny (Scott Adkins) opustil prostredie futbalových chuligánov. Jedného večera sa po prijatí hovoru dozvedá, že jeho mladší brat Joey (Billy Cook), ktorý sa rozhodol pokračovať v jeho šľapajách, bol zabitý. Aby bývalý vodca chuligánov zistil totožnosť jeho vraha, vykonal na ňom pomstu a prinavrátil zašlú slávu firme Green Street Elite (GSE), vráti sa do jej čela a znova vstúpi do sveta hooligans, kde sa však pravidlá za ten čas zmenili. (Sufferer)

DEXTER099

Příběh z prostředí fanoušku respektive hooligans,které je pro mě naprosto nepochopitelné a nevím jestli to jsou pořád lidé,ale jelikož zde hraje Scott Adkins tak jsem to chtěl vidět a musím konstatovat,že to není špatný film.Co se týče bojového umění tak si fanoušci a hlavně Scotta přijdou na své a příběhově je to o pomstě za bratra,takže žádné hluboké myšlenky,ale ty tu ani nikdo nečeká.Já se dobře bavil,ale jak jsem řekl za tuto subkulturu dávám hvězdu dolu a tak za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Tak mě Green Street 3 mile překvapil. Je to samostatnej film, kterej nenavazuje na původní Hooligans. Naopak si jde svou cestou a místo čistých pouličních bitek jsou zde zápasy v pětičlených týmech. Adkins není tak ultimátní řezník a dostane i pěknou nakládačku. Choreografie je pěkná, i když zdaleka nevyužívá Scottův potenciál. Souboje mohly být i delší, hlavně v části, kdy tým bojuje v lize z posledního místa. Jinak obsazení v pořádku (barmanka parádní :D) a celkem jsem i týmu fandil. Příběh je jednoduchej, bez nějakých zvratů. Hudba taky pěkně dokresluje atmosféru. Přemýšlel jsem dokonce i o plným počtu zvězd, ale zatím dávám 85% :) ()

verbal

Jste li citlivý a kultivovaný intelektuál, co si dvakrát týdně prostě musí s „Vesthem pyčo!“ na rtech minimálně kopnout do nějakého podobně smýšlejícího, kulturního a inteligentního müslitele, nesmíte se divit, když se najde nějaké stejně vypatlané, agresivní hovado, co vám s gustem a bez mrknutí oka rozšlape hlavu. Váš vyteplený bratr pak musí sebrat všechny homosíly, aby vás pomstil. Vědět předem, že film pojednává o drsném kataristovi, kterého hraje žužu transvestití princezna, co vytrénuje partičku čtyřicetiletých, otylých fotrů, aby vyhráli kung-fu ligu anglických roudís, vypálím ho na CD-CIGÁNA a pustím akorát z okna. Takhle však musím překvapivě konstatovat, že kromě toho, že mi Scott Asskins zase dráždil svou přítomností konečník a mnohem více by mu slušely role, kde by oblečený v šatech sexy komorné a chlupatou štětkou na prach v ruce hrál třeba drsného vyhazovače na swingrspárty análních dobrodruhů, se jedná o příjemně, staromilsky klišovitý a zábavný krosouvr mezi arénovkou a hovadím fanděním! Až jsem z toho dostal zase chuť zrušit před Bazalama nějakému zkurvenému sparťanovi s ovarovým krkem zubní kartu jako v dobách, kdy jsem ještě býval mladý a neklidný knihomol. ()

castor

V baru plném vylízaných fanatiků a ožralů pracuje ta největší kočka Londýna, která se pochopitelně zakouká do staronového frajera, který chce pomstít smrt svého bratra. Klišé se kupí, na Hooligans s Elijahem Woodem si takřka nevzpomenete. Proč? Protože drama z roku 2006 nebylo postavené na násilí, ale sázelo na přehodnocování životních postojů, sounáležitost, vztahy, přátelství. Navíc lákalo na drásavou a intenzivní atmosféru. Tentokrát jsou motivace jednotlivých postav hodně sporné až triviální, vztahy mezi nimi pak vykreslené se spletitostí dětského puzzle o dvaceti dílcích. Dialogy v dramatických momentech tahají za uši, postavy se při různých zvratech chovají ve stylu „tys mi vzal hračku“. Holt pár dobře mířených kopanců ještě jaro nedělá. ()

Marsik

Tak jako...Adkins je můj kůň, drtivou většinu jeho filmů mám v malíku, a tak jsem čekal, co předvede v Hooligans-movie. Nepředvedl toho sice tolik, jako např. v Neporazitelný 2 a 3, ale docela mu to tu šlo. Akční scény byly skvěle natočeny, po delší době akčňák, kdy může divák sledovat souboje bez nesmyslných prostřihů, efektů, zoomů kamer, apod. Za to dávám velké plus. Za co srážím procenta, je pochopitelně děj. To, jak Scott trénuje 4 maníky, kteří si do teď mysleli, že jsou největší bitkaři na světě, to mi přišlo trochu moc. Ale akční film má být hlavně o akcích, které tu byly v přijatelné míře. Takže se GSE u mě udrží ve 4-hvězdičkovém pásmu. 70% ()

• Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)