Ultras

• Taliansko Ultras

Stárnoucí fotbalový ultra čelí následkům svojí minulosti a snaží se pro sebe a svého mladého následovníka vytvořit úplně jinou budoucnost. (Netflix)

Malarkey

Ultras si ten Netflix hejt tady, podle mě, úplně nezaslouží. Není důvod. Jedná se totiž o takovou tu standardní festivalovou klasiku, která vzhledem k příběhu rozhodně nesedne každému. Jedná se totiž o takový ten bezprecedentní syrový pohled na fotbalové "fanoušky" z Neapole a jelikož věřím, že podobní fanoušci existují i tady, tak nebudu zbytečně tvrdit, že Italové jsou fakt magoři. Nicméně když k tomu extrémismu přičtete ještě jejich nekonečný řev a explicitní vyjadřování, tak vězte, že budete mít co dělat, abyste film dokoukali a měli všech pět pohromadě. Nakonec to ale za to stálo, protože to nejlepší na filmu je začátek a konec, který v kombinaci s výbornou hudbou vysvětluje, proč hooligans dělají to, co dělají. Čímž neříkám, že je to ospravedlňuje. Naopak. Kvůli tomu si film Vaší pozornost nicméně rozhodně zaslouží. ()

Jaro.Krafcik

Začiatok úplne top, ale potom to už celé upadalo. Ako povedal jediný známy komentujúci, netflix by nemal robiť takéto filmy o ktorých vie minimum. Ale tak niekedy stačí Američanom naozaj málo. Opäť, ale už asi klasicky, chýbal cz dabing. Konkurencia pre netflix neexistuje, aspoň v podobe hbo go nieje dostačujúca, tak asi sa na to vykašlali. Davam hodnotenie priemer, aj kvôli otrasnému lgbt filmu, ktorý som pozeral pred ultras, radšej som ho pozastavil a pozrel si ultras a urobil som ozaj správne. Pre fanúšikov SSC Neapol povinnosť. 3* ()

mira007

Liberato: We come from Napoli , jen díky této elektronické pecce jsem dal víc než dvě hvězdy, páč koukat na film s názvem Ultras a nevidět žádný střet s fanoušky jiných klubů je celkem bída. Italský film s atmosférou Neapole seriálu Gomory je o starém ultrasovi, který neví zdá být fanatickým tifosim po padesátce nebo randit s povětrnou děvou. Čekal jsem víc. ()

Maynard.

Po třech jihokorejskejch filmech to chtělo změnu. Ano, přímo do itošky... Tam se narozdíl od jižní koree podívám :o). Filmy t chuligánskýho prostředí mám rád. Vlastně je to jedno z mejch neoblíbenějších témat. Takže poč né novodobý pojetí odvěkýho koníčku. V itošce to očividně dělaj víc na hrdost než tady u nás. Tady u nás v HK je sice celkem dost fanoušků, jenže pořád +- stejně starých, ocž znamená, že ti staří na to počase kácej. V itošce tam asi kurňa věřej celej život :o) Akorát tam maj zakázanej vstup na staďáky, což je jediný řešení jak určitý fanatiky zkrotit. Jako třeba Banik pičo :o)) ()

Socrates

Až na příliš poetickej závěr slušný a i s ohledem na taliánskou náturu zcela vypovídající. Generační výměna a nástup děcek je vždycky o trochu víc průserový období a taky, přesně jak vypráví tenhle příběh, vymanit se z onoho komunitního kruhu je u některejch fanatiků prakticky nemožný, kor když vlastně nic jinýho v životě nemají. ()

• Hlavní představitel Aniello Arena byl v mládí členem neapolské Cammory. V roce 1991 byl odsouzen na doživotí za trojnásobnou vraždu. Ve vězení začal navštěvovat tamní divadlo, kde se naučil hrát. Později byl podmínečně propuštěn. (Punisher)
  • Natáčelo se v Itálii, konkrétně v Neapoli, Římě a na ostrově Ischia. (BMW12)