vegetol.mp

Nic novýho pod sluncem. Slušná britská gangsterka, která je prequelem prvního Footsoldiera a věnuje se postavě Pata Tatea. Kromě hlavního hrdiny se vrátí i plno postav z prvního dílu. Pokud má někdo rád podobnej typ filmů a nevadí mu, že celej děj je v podstatě jen banda nasranejch gangsterů, co někomu ubližujou, šukají, berou drogy a opakujou slovo "cunt", měl by se slušně bavit. Jedinou zásadní výtku mám co se týče tempa, který v prostřední části trochu drhlo. Jinak nic unikátního to není, ale dostal jsem přesně to, co mi film sliboval. Solidní zábava. 70 % ()

Karamanlis

Domnieval som sa, že bez ikonického Carltona Leacha to už nebude ono, no nevyspytateľný Pat Tate, stvárnený chlapáckym Craigom Fairbrassom to za asistencie ostatných bijcov z gangu Essex Boys hravo utiahol a prakticky nedal divákovi príležitosť nudiť sa. Toto tretie pokračovanie s príznačným podnázvom The Pat Tate Story nie je situované iba výlučne do essexských ulíc či nočných klubov a zachytáva aj iné epochy Patovho života, počas ktorých napríklad čeril vodu v španielskom drogovom podsvetí alebo bol zatvorený v kriminále, kde mal od vzorného väzňa na míle ďaleko. Takéto spestrenie príbehu bolo u mňa vítané a celkovo ma trojka bavila viac než druhé pokračovanie Footsoldiera. ()

kingik odpad!

Akční zvratek. I Buster Keaton se jednou ve filmu zasmál. Mně se to stalo až s tímto filmem. Dusil jsem se smíchy, jak to bylo příšerně imbecilní. Spadá to do kategorie Z. Vzpomněl jsem si, jak Fabiánová v herecké komisi mrdala Vašinku, Skopala a spol. za to, že nemají herecký talent. Co by asi tak prohlásila o těchto hercích. Nechtějte po mně, abych viděl i předchozí díly. Pokud tedy holdujete kreténským filmům, kreténským hercům i kreténským tvůrčím štábům, užijete si to, jak jinak, na kreténské úrovni. 0/10 ()

mira007

Třetí díl série Rise of footsoldier je dějově před prvními dvěma a před posledním, ale dovětek je dějově po čtyřce. Kariéra dealerů drog v Essexu inspirovaný skutečnými postavami ( které byly v roce 1995 roztříleny ve svém Landroveru ) je trochu stejně zmatená a je to jen sled bitek, fetování, spolupráce i likvidace ostatních, siláckých keců, silikonových prsou a trocha kriminálu. Oproti zábavné čtyřce se tohle bere moc vážně a chybí tomu právě ten zábavný nadhled s přímočarou akcí do finále. Tohle mne nebavilo. ()

Morholt

Carlton Leach zůstával v některých fázích svého života alespoň trochu člověkem, zatímco Pat Tate byl pravděpodobně vždycky vymletá násilnická mašina. A přesně v tomhle duchu se nese celý film. Násilí, nadávky, drogy a to všechno pořád dokolečka. A mě se to líbilo. Tempo je pekelné, rvačky brutální a Craig Fairbrass má násilnické charisma jako nikdo jiný. Kvalit předchozích dvou dílů tenhle prequel nedosahuje, ale pro milovníky přímočarých anglických gangsterek je tohle povinnost. 75% ()