Už siedmy mesiac trvá krutá vojna vo východoázijskom Shadaloo City. Psychopatický diktátor generál M. Bison (Raul Julia) okrem svetovládnych ambícií s obľubou láme nepohodlným ľuďom väz. Veliteľ miestnych jednotiek Zjednotených národov plukovník William F. Guile (Jean-Claude Van Damme) má len sedemdesiatdva hodín na to, aby sa pokúsil o nemožné: infiltrovať shadalooské podsvetie, preniknúť do tajnej Bisonovej pevnosti, odkiaľ chce ovládnuť svet, zlikvidovať patologického tyrana v jeho pevnosti a oslobodiť desiatky rukojemníkov, čím ušetrí nerozhodným Zjednoteným národom mnoho starostí a nezanedbateľných dvadsať miliárd dolárov výkupného. V jeho úsilí mu pomáhajú Ken Masters (Damian Chapa), Ryu Hoshi (Byron Mann) a snaživá novinárka Chun-Li Zangová (Ming Na), poháňaná túžbou po pomste a snahou získať od Guilea exkluzívne interview. Kým Bison sníva o svojom megameste Bisonopolis a vo svojom genetickom laboratóriu pretvára bezmocného zajatca na vražedné monštrum, na bojových člnoch sa k jeho ochrannému mínovému poľu rúti na všetko odhodlaná jednotka, na čele s plukovníkom Guileom... (TV Markíza)

Figu

Tuhle "vandamovku" jsem viděl naposledy jako malej pinčlík a byla opravdu skvělá a zábavná! JCVD byl sekáč a modrej baretek spolu s modrým mundurem a našitou americkou vlaječkou mu padl parádně a Kylie vedle něj vypadala jako drsoň číslo dvě. Bison byl tupej diktátor a i mě se nelíbil už od pohledu. Do dneška jsem rád, že mu Jean nakopal prdel a po pravdě říkám, že to kopání prdele si zanechám už jen ve vzpomínkách. Tenkrát mě to na 30 procent a skoro černej filmek rozhodně nepřipadalo a já si ho zachovám takovej, jakej byl kdysi... 55% ()

ad odpad!

Hahahaháááááááá to je ale sra***! Jeden za všechny: "Všechny zbraně máme v pivovaru." načež začnou na protivníky mířit čímsi hrozivě vypadajícím z čehož později vystřelí míčky na líný tenis a poté se nechají zmlátit... Nevěděl jsem, jestli tam náhodou neskočila reklama na můj oblíbený nápoj :) Velmi zvrácená "zábava" .... Ps. : Že to tvůrci nemysleli vážně, prosím řekněte někdo, že ne!!! ()

BUD-SFIS odpad!

Super filmek na nocni hodiny, kdy opravdu ale opravdu nemate co delat. Nebo se to da taky pouzit jako donucovac k uceni. Hned jsem si radsi otevrel nejake to skriptum abych delal neco zazivneho. Je pravda, ze nekdy za ty sceny bych dal 8* kdyby to slo. Protoze nic tak unikatniho dlouho nebude. ()

Dannysek4U

Dve hvezdy hlavne - jedna z nostalgicke lasky k Van Dammeovi a druha z nostalgicke lasce ke hre. Guile a M. Bison byli moji nejoblibenejsi fighters :o) ()

Juto

Komediálne prevedenie mi nesedí pre Van Dammeho. Súboje sú divné, viem že film sa nebere vážne, ale aj tak by mohli byť lepšie. 1/10 ()

otík

Filmové béčko jak vyšité - bez pochyby. Van Dammova první z hodně trapných rolí - bez pochyby. Akce směšná až trapná - bez pochyby. Hodně výbuchů, hlášek, vtipných momentů - bez pochyby. Tento film je něčím mezi příšerným zpracováním slušné staré bojové hry a praštěnou komedií s akčním hrdinou, charakterním hercem a krásnou zpěvačkou. Jako Van Dammův fanoušek jsem si film dokonale užil, mnoho scén je snad i nechtěně velmi vtipných, pár je jich vyloženě trapných. Přesto hodnotím jako průměr průměrů. ()

Sabrewulf

Tenhle film jsem viděl přesně v době, kdy má nadšenost nad hrou SF byla na vrcholu. Stejně vypadající postavičky, super hlášky a skvělý Raul Julia (R.I.P.). Třeba blbost, ale zábavná. P.S. Somersault Kick je geniální. Kdo neví o co jde, má smůlu :)) ()

Nivenx

Tak jako fan bojových her jsem si tento počin docela i užil. Ano je to kravina a Van Damme se do filmu zkrátka moc nehodí. Béčko jako hrom a jen pustit vypnout mozkové závity. Bavilo mě to, jen to chtělo více bitek! ()

SeanLSD

"Som fit. A napoly mŕtvy." ___ Kedysi sa mi to hrozne nepáčilo, ale dnes, keď som všetkou tou čiernobielou namachrovanou akciou a ultra tvrdými mlátičkami unavený, som sa kráľovsky bavil. Dvíham hodnotenie z 1* na 4**** - a to sa mi teda rozhodne často nestáva! ___ - Kde sme skončili ? - Prehral si. ()

Mrkvič

aha, tak dovolím si trochu ulítnout. Tenhle film jsem vnímal asi jako Hvězdnou pěchotu nebo Robocopa. Jasně dané charaktery, které pochopí i malé děcko. V tomhle případě je všechno tak naivně sestaveno (od kostýmů, přes příběh až hraní herců), že to skvěle podtrhuje komediální stránku filmu. Van Damme tu zesměšnuje postavy, které ztvárnujě v jiných svých filmech (stále si myslím, že úmyslně) a proti němu je děsně jednoduše démonický Raul Julia. No ale co je na filmu nejlepší, je to reportážní zpracování. Film to posouvá uplně jinam. Sice je pravda, že s tou naivitou, ve které se zbytek filmu odehrává, toho moc společného nemá, ale jako vypořádání se s nezpracovatelnou hrou mi to přijde více než zdařilé. ()

Ertai

Totální béčková jízda! Už dlouho sem se takhle nebavil, vše je naprosto dokonalá béčkovitost - příběh, herci, kulisy, padouch a hrdina. Uvažoval sem, že dám 4*, ale za poslední záběr pod 5* jít nemůžu. ()

Chris Masters

Jo, tohle je něco jiného.Už když jsem měl tento film v notebooku, tak jsem oddaloval jeho zhlédnutí (bylo to asi dobře).Co můžu dodat, blbost která nemá hlavu ani patu.Dvě hvězdičky jsou za Van Damma a za jeho směšného protivníka.Tenhle film je jeden z těch které si už vícekrát nepustím. ()

VanTom

Jediné plus - vynikající symfonická hudba Graeme Revella, který nejspíš očekával hit a tak si dal nezvykle záležet. Hmm, holt měl smůlu. ()

sskrblik

Přestože mám bojovky rád a sérii Street Fighter taky, tak tohle je dost velká bída. Herecké výkony téměr nulové a zpracování odlfláknuté. ()