Mladý vyznávač ázijských bojových umení Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) pricestuje do Hongkongu, aby sa tam zúčastnil na tajnom turnaji a naplnil tak sen svojho učiteľa a trénera Tanaku (Roy Chiao). Účasť na turnaji však nie je iba otázkou cti, ale aj života a smrti. Súboje totiž neobmedzujú žiadne pravidlá, a tak môže Frank alebo zvíťaziť, alebo zomrieť. Prešiel síce perfektným výcvikom a s prvými súpermi sa popasuje pomerne ľahko, vo finále ho však čaká protivník najnebezpečnejší - známy Chong Li.  Nielenže je to brutálny a bezohľadný vrah, ktorý s obľubou súperov zabíja či mrzačí, ale v okamihu, keď sa ocitne v úzkych, neváha siahnuť ani po zákerných metódach boja. Navyše Frank má v pätách dvoch prenasledovateľov z armády, keďže jeho nadriadený mu nepovolil účasť na turnaji a Frank utiekol z väzenia, kam ho umiestnili. Podarí sa Frankovi zvíťaziť a súčasne dokázať, že nedezertoval? (TV Markíza)

ARI50

Jako malý jsem tenhle film zbožňoval strašně moc a taky kdo ne, a jako dospěly ho mám rád ještě víc. Bojová choreografie je nebezpečná, výborná kvalitní a mě se to líbí a to dost. Jean-Claude Van Damme a jeho start bojového umění. ()

kajda.l

Uff..bohužel i filmy stárnou a tenhle za ty dvě desítky let opravdu hodně, přišlo mi to téměř nekoukatelné. když k tomu přidám, že Van Damme nikdy nebyl můj oblíbenec, tak je mé hodnocení jasné..1* z čiré nostalgie. To se radši příště kouknu na karate či taekwondo na blížících se Olympijských hrách v Pekingu,než znovu na tento "skvost"..Někdy je opravdu lepší, zůstat jen u vzpomínek na některé filmy co jsem "hltal" v dětství, realita je pak docela tvrdá.. ()

matestlust

Jedna z největších legend bojových filmů a taky jeden z nejznámějších filmů Van Damma. Nekompromisní martial art snímek, který musí ocenit každý milovník tohoto žánru ! ()

ancientone

Duchovný rozmer bojových umení je prežitok. Nastupujú kráľovské disciplíny ako toporná "dramatickosť", vytesaná do tvrdej gumy hereckých tvárí, komicky nadužívaný slow-motion, akčné scény užívajúce si vyšportované telá, obzvlášť prsné svalstvo, trošku špliechancov krvi a to najdôležitejšie, tóny ďalšieho nezabudnuteľného soundtracku rokov 80-tych. Bloodsport sa hádama ni nedá hodnotiť z hľadiska toho, čo sa odohráva mimo ringu (neodohráva s anič, čo by sa dalo nazvať "dianím"). Je to číra slasť nízkorozpočtového, oproti svojim postavám až k zaplakaniu neohybného kĺzania sa po maskulínnej telesnosti, idiotských výrazoch tvárí, kmitaní končatín a veľmi, veľmi prvoplánových emóciách (resp. ich neúmyselnej karikatúre). ........... Navyše Dobové Elektronické muzicírovanie drží nad väzom všetkej tej svalnatej hovädnosti nezlomnú ochrannú ruku. Pre mňa osobne zlatým klincom filmu nie je záverečný súboj, ale Van Dammova naháňačka s dvoma agentmi, ktorí majú za úlohu priviesť ho neporušeného späť do USA. Celá scéna neobsahuje ani štipku akcie, dramatickosti, svižnosti, dynamickosti.... Srdiečko. ()

Lacike

Tento film som za detskych cias prilis rad nemal. Ovela viac sa mi pacil Kickboxer. A uz viem preco. Bitiek je v Krvavom sporte ovela viac, ale tento film postrada akukolvek dramaticku zapletku. Parta bojovnikov sa stretne v Hongkongu, aby si chlapci trochu zablbli a porovnali si koho cierny pas je najciernejsi. Ziadna dalsia podzapletka, ktora by tomu dodala grady tu nie je. Ziadna pomsta, ziadny boj z donutenia, ziadny boj za prachy, aby zaplatil matke, otcovi a detom operaciu, nic. Len si porovnat dlzku penisov a hybaj domov. Preto na mna ten film pôsobi dost monotonne a prázdne. Ale je tu aspon dost bitiek o ktore nam milovnikom arenoviek ide v prvom rade. V tomto smere to v dobe vzniku bola pecka a aj dnes je to stale pozeratelne. Choreografia je dost pestra. Miestami jej chyba dynamika, ale na druhej strane je dokonale prehladna a mate cas si vychutnat vsetky chvaty. Van Damme tu ma dokonca bitku s jednym kickboxerom, ktora strci cele finale Kickboxera do vrecka. A aj ten flashbackovy trening je ovela lepsi a tentokrat za nieco stoji. Plnohodnotne postavy tu ani nie su. Skôr len take figurky. Van Damme je ten sympatak, ktory v dokonalej forme predvadza otocky a roznožky na x spôsobov. Bolo Yeung ma dokonaly xicht na zaporaka a tak si prakticky vystaci bez dialogov a akonahle zacne natriasat svoje namakane kozy, tak si hned ziska respekt. Donald Gibb je celkom vtipna figurka, ale v bitkach je trapak. Romanticka zapletka je rovnako zbytocna ako postava, ktoru hra Leah Ayres. Ta radsej ani neukazala kozy. Dobre vedela, ze na Bola nema. A este sa tu obcas mihne mlady Whitaker s nejakym dedulom a akoze nahanaju Van Damma a akoze je to vtipne. No, radsej som to pretacal. Vysledkom je dejovo prazdna arenovka, ktora vôbec negraduje, ale vzhladom na dobu vzniku ma slusne bitky. Davam tomu pohodovych 6/10. P.S. Po tomto filme som si pustil finale Undisputed 3 a to je teda ina liga, co liga to je uplne iny sport. Jak keby som porovnaval nejaky stary nemy ciernobiely film s blockbusterom za 200 mega. Pri Krvavom sporte som si hovoril aky to je roztomily film. Pri Undisputed 3 som mal sanku dole a zdvihol som ju v momente, ked som nahlas zacal skandovat Boyka, Boyka, Boyka. A to som si pustil len finale. Holt aj v arenovkach nastal obrovsky pokrok. ()

rawen

Hrozný, hrozný, hrozný film. Naivní, odfláknutý - - - spíš komedie, protože se nasmějete výkonům herců, příběhu... přesto k němu mám tak nostalgický postoj, že mu musím udělit alespoň průměrné hodnocení. 6/10 ()

Johny_fork

Zde je moje hodnocení velmi nostalgické, je to jeden z velké pětky filmů mého dětství, spoustu hodin jsem u něj proseděl a rád se vždy znovu podívám na to, jak byl Jean-Claude ještě ve vrcholné formě a nasekal spousty zlých číňanů. Navíc nehorázně našlapnutý soundtrack, tenhle film má zkrátka styl. ()

Terva

Natočeno podle skutečného příběhu "bojového umělce" Franka Duxe, jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění ( 56 knockoutů a 300 bodových vítězství ). Snímek, který vynesl na světlo filmového světa představitele hlavního hrdiny, belgického sportovce Jeana-Claudea Van Damma. Scénář : Sheldon Lettich, Christopher Cosby a Mel Friedman. Kamera : David Worth. Hudba : Michael Bishop a Paul Hertzog. ()

joehot

Jeden z filmů mého dětství a jeden z nejlepších Van Dammeových. Arénovka, jak má být. Sympatický Frank Dux, hajzl v podání Bolo Yeunga, jehož prsní svaly prostě žeru a finále, ve kterém Van Damme i poslepu nasadí Chong-limu několik otoček ve výskoku přímo do ksichtu.. Kdo tohle nežral? ()

corpsy

Jednoduchý príbeh, ale svižne natočený, nenudí a u vás sa začnú vyrojovať spomienky na mladosť, keď každý z nás hltal filmy ako je tento. ()

Padme_Anakin

Setkání se svalnatým sportovcem a splněným snem stárnoucího. Sejmutí soupeře se stává stěžejním. Souboje skýtají silné scény. Sledování svalovce svědčí slečnám, slastně slzí, i svobodným sokolíkům, svírají scvrklé svalstvo, sužují solar, stoprocentně souzní sportovci, stimulují soutěživost sošné svalové soustavy. Stručně stvrzuji: stravitelné sousto. ()

Falcor

Tak tady si náš milý belgický fešák naštěstí ještě hrál na karate nebo co. A i díky bojovým předváděčkám ostatních zápasníků je to slušná kopaná. ()

ConanVJ

Výborný Martial Art film je skvělými bojovými scénami. Dnes již klasika žánru, kterou jsem od svého dětství viděl mnohokrát. Jean Claude a Bolo Yeung byli v tomto filmu skvělými soupeři. Za mě hodnotím 100%. :) ()

Marsik

NOVA HD - Tohle je taky lahůdka s mým TOP hercem JCVD. Viděl jsem již nespočetněkrát a dnes jsem více než ty akční scény vnímal, že film je i dost vtipný. Zejména všechny scény s Donaldem Gibbem, ten mě fakt bavil :) Za mě je přece jen o chlup lepší Kickboxer, proto jen 4 hvězdičky. 80% (with J.) ()

curunir

,,MÁM CHÁPAŤ BANDU CHLAPOV, KTORÍ SI NIEČO DOKAZUJÚ TÝM, ŽE SI NAVZÁJOM SKÚŠAJÚ VYMLÁTIŤ MOZOG Z HLAVY?" __ Ja hovorím: Áno. Vedľajšia zápletka s policajtmi zabezpečujúca filmu hutnejšiu zápletku je vo svojej podstate zbytočná, hoci bez nej by celé predstavenie trvalo ešte aspoň o 15 minút kratšie. Lenže ,,Krvavý šport" mieri presne tam, kam má a preto si ma získal. Hromadám komentárov hovoriacich o tom, aký je to hlúpy, predvídateľný a zlý film vlastne vôbec nerozumiem. Ide o rýdzu záležitosť vytvorenú z rovnakých ingrediencií ako ,,Komando" a iné béčkové klasiky z 80. rokov, ktoré sa dnes už pýšia kultovým statusom, navyše má prídavok v podobe skvelého soundtracku. Vam Damme i ostatní mi naservírovali presne čo som očakával, a ja som spokojný. Azda sa do mňa vliala trocha sentimentu za tým nevšedným dekadentným obdobím a filmami, aké sa už dnes nenakrúcajú. (12 011. hodnotenie, 489. komentár k filmu) ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (viac)