Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý vyznávač ázijských bojových umení Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) pricestuje do Hongkongu, aby sa tam zúčastnil na tajnom turnaji a naplnil tak sen svojho učiteľa a trénera Tanaku (Roy Chiao). Účasť na turnaji však nie je iba otázkou cti, ale aj života a smrti. Súboje totiž neobmedzujú žiadne pravidlá, a tak môže Frank alebo zvíťaziť, alebo zomrieť. Prešiel síce perfektným výcvikom a s prvými súpermi sa popasuje pomerne ľahko, vo finále ho však čaká protivník najnebezpečnejší - známy Chong Li.  Nielenže je to brutálny a bezohľadný vrah, ktorý s obľubou súperov zabíja či mrzačí, ale v okamihu, keď sa ocitne v úzkych, neváha siahnuť ani po zákerných metódach boja. Navyše Frank má v pätách dvoch prenasledovateľov z armády, keďže jeho nadriadený mu nepovolil účasť na turnaji a Frank utiekol z väzenia, kam ho umiestnili. Podarí sa Frankovi zvíťaziť a súčasne dokázať, že nedezertoval? (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (561)

eraserhead666 

všetky recenzie používateľa

Bylo mi jasné, že hodně bude dělat nostalgie, ale rozhodl jsem se, že ji zkusím potlačit. A ono to i bez ní prostě pořád, i po těch letech, funguje. Jasně, dneska jsou podobné filmy trošku už někde jinde, souboje jsou technicko-matematicky vypilované až do neskutečně neuvěřitelných výšin (ale skvělých na koukání), na tomhle se mi ale hrozně líbilo právě to, jak to bylo uvěřitelnější a realističtější. Van Damme je zábavný, jeden z mála mužů, který vám způsobí podivné pocity v rozkroku, aniž by se vás dotkl. Zjišťuji, že si ho poslední dobou, čím jsem starší (snad dokonce navzdory tomu), užívám více a více. Ale Bolo Yeung, z toho jde fakt strach, to je prostě psychopat už od pohledu. Takže jo, i s notně potlačenou nostalgií (protože jinak bych dal plný počet) to funguje i po tom více než čtvrtstoletí. Jen ta pipina mě tam sere pořád stejně. ()

Gemini 

všetky recenzie používateľa

Jeden z prvních Van Dammeových filmů, který mi dlouho chyběl do "sbírky":) Na svoji obranu podotýkám, že to je hezkých pár let zpátky.:) O něco podobného se pokusil ve vlastní režii Soubojem Cti, který byl o poznání dražší a co do stylů i zajímavější, ale kam se nějaký Mongol hrabe na Bolo Yeunga... ()

Reklama

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Tento film som za detskych cias prilis rad nemal. Ovela viac sa mi pacil Kickboxer. A uz viem preco. Bitiek je v Krvavom sporte ovela viac, ale tento film postrada akukolvek dramaticku zapletku. Parta bojovnikov sa stretne v Hongkongu, aby si chlapci trochu zablbli a porovnali si koho cierny pas je najciernejsi. Ziadna dalsia podzapletka, ktora by tomu dodala grady tu nie je. Ziadna pomsta, ziadny boj z donutenia, ziadny boj za prachy, aby zaplatil matke, otcovi a detom operaciu, nic. Len si porovnat dlzku penisov a hybaj domov. Preto na mna ten film pôsobi dost monotonne a prázdne. Ale je tu aspon dost bitiek o ktore nam milovnikom arenoviek ide v prvom rade. V tomto smere to v dobe vzniku bola pecka a aj dnes je to stale pozeratelne. Choreografia je dost pestra. Miestami jej chyba dynamika, ale na druhej strane je dokonale prehladna a mate cas si vychutnat vsetky chvaty. Van Damme tu ma dokonca bitku s jednym kickboxerom, ktora strci cele finale Kickboxera do vrecka. A aj ten flashbackovy trening je ovela lepsi a tentokrat za nieco stoji. Plnohodnotne postavy tu ani nie su. Skôr len take figurky. Van Damme je ten sympatak, ktory v dokonalej forme predvadza otocky a roznožky na x spôsobov. Bolo Yeung ma dokonaly xicht na zaporaka a tak si prakticky vystaci bez dialogov a akonahle zacne natriasat svoje namakane kozy, tak si hned ziska respekt. Donald Gibb je celkom vtipna figurka, ale v bitkach je trapak. Romanticka zapletka je rovnako zbytocna ako postava, ktoru hra Leah Ayres. Ta radsej ani neukazala kozy. Dobre vedela, ze na Bola nema. A este sa tu obcas mihne mlady Whitaker s nejakym dedulom a akoze nahanaju Van Damma a akoze je to vtipne. No, radsej som to pretacal. Vysledkom je dejovo prazdna arenovka, ktora vôbec negraduje, ale vzhladom na dobu vzniku ma slusne bitky. Davam tomu pohodovych 6/10. P.S. Po tomto filme som si pustil finale Undisputed 3 a to je teda ina liga, co liga to je uplne iny sport. Jak keby som porovnaval nejaky stary nemy ciernobiely film s blockbusterom za 200 mega. Pri Krvavom sporte som si hovoril aky to je roztomily film. Pri Undisputed 3 som mal sanku dole a zdvihol som ju v momente, ked som nahlas zacal skandovat Boyka, Boyka, Boyka. A to som si pustil len finale. Holt aj v arenovkach nastal obrovsky pokrok. ()

Kaka 

všetky recenzie používateľa

Jeden z nejzábavnějších akčních filmů vůbec. Naivita s kterou tvůrci natočili tento film skutečně nezná mezí. Herci hrají jako hadroví panáci, bitky nejsou nic extra a ještě k tomu velmi špatně ozvučené a o ději ani nehovořím. I Souboj cti, který je založen na stejném konceptu je zajímavěji natočený. Krvavý sport je považován za legendu, ale upřímně nechápu proč. Trapnost prvního kalibru. ()

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to veľmi dobrý akčný bojový film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o mladíkovi, veľmi schopnom bojovníkovi, ktorý sa vďaka svojmu uznávanému japonskému učiteľovi dostane až na tajný turnaj najlepších bojovníkov sveta. Lenže tu má mimoriadne schopného a krutého súpera a navyše mu robia problémy aj policajti, keďže kvôli zúčastneniu sa turnaja musel ujsť z armády. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je očakávane úplne jednoduchý a priamočiary, ale s tým tu nemám žiadny problém. Na samotný turnaj si chvíľu treba počkať, ale aj tak úvodná tretina je dobre zvládnutá, má to také sympatické čaro a navyše nechýba ani atraktívny tréning. A následne sa to už naplno rozbehne, turnaj je rozdelený na tri fázy, behom ktorých sa je rozhodne na čo pozerať, medzery medzi nimi síce mohli byť aj o niečo lepšie, napríklad línia s dvojicou policajtov mala omnoho väčší potenciál a vzťah s novinárkou mi zase prišiel pomerne nadbytočný, ale aj na to sa bez problémov pozerá a navyše prvoradý je aj tak turnaj a celá tá bojová atmosféra. Mňa to jednoducho bavilo od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Očakávane ju tvoria prakticky výhradne súboje v aréne, pričom tá choreografia jednotlivých štýlov rôznych bojovníkov určite mohla byť aj nápaditejšia, kvôli čomu vedľajší bojovníci prakticky ani nemôžu vyniknúť, jedine tučný bojovník a muž s pohybmi opice a navyše mohli byť aj trochu doladené, keďže celkom často vidno, že bojovníci sa skutočne neudierajú. Ale aj tak dokážu zabaviť, no hlavne je tu skvelý hlavný hrdina Van Damme, na ktorého pohyby je tu skutočne radosť pozerať, tie efektné kopy a údery pôsobia nadmieru okulahodiace, bavil ma aj surový hlavný záporák, pričom aj chémia medzi nimi funguje perfektne a tak na ich súboje sa pozerá veľmi dobre. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme v životnej forme a v jednej zo svojich najlepších úloh, skvelý záporák Bolo Yeung, prekvapivo mi sadol aj Donald Gibb ako priateľ hlavného hrdinu, k tomu mladý Forest Whitaker a ešte pár slušných vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, slušná vizuálna stránka, skvelá atmosféra doby, atraktívne prostredie Hong Kongu, až na pár spomínaných nedostatkov nemám čo vytknúť. Krvavý šport je jednoducho klasika, jedna z najlepších arénoviek, ktorá ma vždy dobre pobaví. 80% ()

Galéria (83)

Zaujímavosti (38)

  • Když má Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) předvést „dotek smrti“, tak jsou cihly srovnané poměrně laxně, především třetí prostřední řada. Při samotném úderu jsou najednou perfektně vyrovnané. (Ozzy88)
  • Van Damme se na snímku podílel i jako choreograf bojových scén a scénárista. (Eldrick)
  • Chong Li (Bolo Yeung) pronese ve filmu pouze 24 slov. (korbitch22)

Súvisiace novinky

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (viac)

Reklama

Reklama