Sám doma 2: Stratený v New Yorku

• Česko Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (viac)

Pokračovanie mimoriadne úspešnej komédie o stretnutí malého Kevina McCalistera s dvojicou neodbytných lupičov... Sú tu znova Vianoce a rodina McCallisterovcov sa chystá odcestovať na vianočné prázdniny. Kevina síce tentoraz nezabudnú doma, ale vďaka zmätku na letisku chlapec nastúpi omylom do iného lietadla mieriaceho do New Yorku. Pohotový chlapec však nestratí nervy, ubytuje sa v drahom hoteli a dômyselne využíva otcovu kreditnú kartu. A ako áno, ako nie, do New Yorku pricestujú aj Kevinovi starí známi - zlodeji na úteku Harry a Marv. Je jasné, že ich cesty sa rýchlo skrížia, a keďže lupiči chcú ukradnúť tržbu z najväčšieho hračkárstva, Kevin sa rozhodne im to prekaziť... (TV JOJ)

aml

Vianoce bez Kevina? To si už ani neviem predstaviť. Síce Sám Doma 2 je niečo, čo vidíte za život aspoň stokrát, neomrzí. A u nás to vďaka tomu, že to vieme naspamäť, vyzerá asi takto: "Počkaj, teraz to bude" a potom výbuch smiechu. ()

pogoman77

O něco málo lepší než jedniča (i když je to prakticky to samé) zloduši dostávají na prdel ještě víc a brutálnějšími způsoby. ()

Chlopotun

Totálna recyklácia prvého dielu čo je trošku škoda. Kevinove ksichty a dvaja dlhoprstí banditi však stále vedia pobaviť + je tu jedna dokonalá scéna z hotelovej izby. ()

Alekks80

Typická dvojka. V podstatě je to prefabrikát jedničky, ale už to trochu ztratilo kouzlo. Nuda to není, ale jde v podstatě o zbytečný film. ()

Skunkiee

"Jestli to dáte do novin, pamatujte že jsme dlouhoprsťáci a né mokrý banditi". Operation Ho Ho Hoo! Tak tohle se amíkům povedlo. A snad ještě více než první díl. Vyladili to k dokonalosti. Kevin je k sežrání (i zásluhou geniálního českého dabingu) a John Williams zkomponoval prvotřídní hudební doprovod. Ti dva jsou hlavními hvězdami tohohle filmu. Po zásluze vánoční klasika, kterou můžu vidět každý rok znovu a znovu. ()

montel

Rodina McCallisterů letí na vánoční svátky na Miami. V den odletu ale ráno zaspí a tak se přesouvají na letiště ve velkém spěchu. Zde se jim ztratí syn Kevin (Macaulay Culkin), který omylem nasedne na jiné letadlo. A tak zatímco za pár hodin přistává celá rodina na Floridě, Kevin se ocitá zcela sám v New Yorku. Kevin ale nesmutní, má všechny otcovi peníze včetně kreditní karty a tak si pronajme pokoj v tom nejluxusnějším hotelu a užívá si krásy New Yorku. Zatímco se chystá nakoupit vánoční dárky v největším obchodě s hračkami ve městě, přicházejí na scénu dva zloději, které Kevin dostal za mříže. Ti se chystají vykrást právě hračkářství, kde Kevin nakupuje a tak je jejich další setkání nevyhnutelné...Velmi úpěšné pokračování, které udělali z Culkina definitivní dětskou hvězdu. Druhý díl je sice stále dobrý, ale už ztrácí ono prvotní kouzlo. První půlka je ještě dobrá a také vtipná, druhá půlka je už jen kopie jedničky a navíc hodně dětinská. Pořád je to ale slušná zábava. 60% ()

zeromen

Téměř stejné jako první díl, jen o špetku horší. Na druhou stranu k lepšímu, spousta známých herců v malých roličkách, v té době téměř neznámých. Např. výtečný magor Rop Schneider. ()

kodwin

Je třeba to hodnotit jako samostatný film a v tom případě se jedná o zábavnou podívanou. Fakt, že je to kopírka jedničky, je pro mě druhořadý. Vrcholná závěrečná "akce" mě rozesmála víc než v jedničce. Komedie, která funguje v obou (prvních) provedeních. ()

D1705

Niet Vianoc, keby by nechodil tento film. Vianoce bez Sám Doma sú ako Vianoce bez darčekov. Macaulay bol na vrchole slávy a triumfoval nad všetkými ostatnými. Zápletka však bola úplne iná ako prvý diel. Prostredie mi sadlo a aj dej. Pekné scény boli s tou bezdomovkyňou, ktorú famózne stvárnila B.Fricker. Nič viac ani menej-90%. ()