Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

Lendak

"Povedz dobrú noc Kevin." "Dobrú noc Kevin."________ Nezabudnuteľná vianočná klasika, s najlepším vianočným soundtrackom, ktorý každému navodí vianočnú náladu, aj keď sa parí v 40 stupňoch niekde na Zanzibare. Jedna z mojich najväčších vianočných srdcoviek. Harry a Marv sú už priam legendárna dvojka ktorá skvelo kombinuje komédiu a des (ja som sa napríklad Harryho strašne bál keď som bol ešte malý capart) s nezabudnuteľnými hláškami ("Prečo si sa vyzul ty blázon?" "Prečo vyzeráš ako sliepka?", "Správni zlodeji po sebe nechávajú znamenia. My sme mokrí banditi."). Uznávam, že humor je veľmi jednoduchý, a že je tam horda logických chýb. Napríklad že Kevina nezobudila vystresovaná rodina, alebo vykrádať dom počas slnečného dňa. A aj že to je hrozne sentimentálne, v niektorých prípadoch, ale to sa dá vydržať. Je to predsa vianočná, RODINNÁ komédia, takže to sa dá celkom odpustiť. Plus je tam celkom zaujímavá dejová linka so starcom o predsudkoch, ktorá to celkom vynahrádza. VERDIKT: Nezabudnuteľná vianočná komédia s legendárnymi hláškami. 9,5/10. ()

zodiak217

Tieto filmy neomrzia nikdy a aj keď ich človek videl už xy krát, stále majú čo ponúknuť a vždy sa na nich človek pobaví, pousmeje a spríjemnia človeku deň. Nič iné ako plný počet hviezd, ktorí im patrí. ()

Grimaldi

Na Štědrý den se mají dodržovat tradice. Jednou takovou je u mě zhlédnout Sám doma. Od dob mého dětství si zkrátka nejde film nepustit. Za tu dobu film sice trochu zestárl, ale jakmile Kevin vyběhne z kostela se připravit na večer, nebo když Marv zavolá na Harryho, že jde do baráku, prožívám nostalgickou radost co mi vytvoří úsměv na tváři, a věřím že nejenom mě. ()

Kozlowski8

Jedna z nejoblíbenějších vánočních komedií o klukovi, zapomenutém rodiči v jejich velkém domě a dvojici (ne)povedených lupičů... Hlavní přednosti filmu jsou skvělá atmosféra a mnoho nápaditých a vesměs velice vtipných scén. Prostě správná vánoční pohodička. 75 %. ()

VktrCZ

skvělý rodinný vánoční film. Kevin v hlavní roli je zábavný, karikaturní zlodějové skvělý a celkově ten nápad funguje skvěle. Je obdivuhodné jaký legendární status si tento film za svojí existenci vybudoval. K úplné dokonalosti a tedy k pěti hvězdám mi chybí víc nápadů a celkově mě tohle nebaví na několikáté zhlédnutí tak moc jako druhý díl v New Yorku ()

obedovapauza

„Harry, jdu do baráku!” Jak vysoká je asi pravděpodobnost, že byste při odjezdu na dovolenou zapomněli doma vlastní dítě? Já myslím, že mizivá. I tak se však rodině McCallisterových podaří zapomenout svého nejmladšího “neposlušného” synka doma, zatím co oni vyrazily na svátky do Paříže. Osmiletý Kevin tak zažije dobrodružství, o kterém se mu ani nesnilo...musí se totiž postarat nejen o sebe, ale ještě ochránit dům před nebezpečnými lupiči. Další nesmrtelná klasika, která nesmí o Vánocích chybět. A je vlastně jedno, jestli se jedná o první nebo druhý díl. Ten se sice odehrává v New Yorku, i tak se ale povedl a na obrazovkách je tak vídáme oba dva hojně nejen v období svátků. I když, Vánoce bez Marva a Herryho nejsou Vánoce. (by Nikola) ()

PTuranyi

Skvelá komédia, ktorá napriek všetkým bláznivým pasciam a príkoriam, ktoré Kevin spôsobí mokrým banditom, skrýva v kútiku silný vianočný odkaz nie len obdobím, v ktorom sa odohráva ale hlavne obnovením vzťahu starého suseda Marleyho a jeho rodiny. Produkcia je vynikajúca takže všetko hrá ako má, vrátane Macaulaya Culkina, ktorý je presvedčivejší ako v jeho predchádzajúcom filme Strýko Buck. 90% ()

Lilith03

Já mám sám doma hrozně ráda, ale taky mě hrozně štve, kolik problémů to má... Když nebudu zmiňovat nepřežitelné pasti, u kterých se děsím, že to budou zkoušet děti, tak tam je spoustu dalších problémů. Třeba to, že Kevina celá rodina vyloženě šikanuje, může tam za všechno, i rodiče ho utlačují, zavírají na půdu, strejda se mu vysmívá, všechny ostatní děti jsou odporně zlé a je to prostě divné. Je to, jako by jim Kevin udělal něco hnusného, ale to asi těžko, když je jen malý kluk. Tohle je na sebrání z péče. Jeho matka je navíc nejstrašnější filmová postava všech dop, je taky úplně blbá a otec jak by smet. Kevin je jen malý kluk a neumí si ani zabalit kufřík, ale najednou je samostatnej jako prase. Vždyť to postrádá všechnu logiku. A takových věcí tam je tuna prostě. Mimochodem jaktože se rodiče nedozvěděli o tom, že u nich doma proběhlo tohle všechno? Když né teda od policie, která je v Americe příšerná, takže to nezmiňuji, ale minimálně od sousedů a lidí z okolí. O tom, že tam řádili dva zloději muselo vědět minimálně celé město, je nepravděpodobné, že by se to nedozvěděli. A to, jak Kevinova matka na všechny ječí, když hledá Kevina mě taky štve... Kámo ty sis děcko zapomněla doma, lidi se neposerou z toho, že jsi neschopná kráva. Ale k ní se už vracet nebudu a tady to ukončím. Zkrátka film ujde, je to chvílemi i vtipné, ale rozhodně to není žádná hitparáda a člověk musí nad hodně věcmi zavřít oči. ()

Lenny_cz

Co dodat, asi jedna z nejvíc legendárních Amerických vánočních komediích s legendární hláškou „Harry, jdu do baráku!“, která bude každý rok o vánočním čase hrát v televizi jako Mrazík. Mokrý banditi a dětský herec Macaulay Culkin, už zůstanou navždy v naších srdcích. ()

Xylobalsam

Jedna se o detskou klasiku. Patri do vanocni pohody, kdy sedite v pohovce, vedle hori krb a vy se divate na rozpustileho Culkina, jak lici jednu past za druhou. ()

chandler

Komedie,na kterou vždy moc rád podivám.Hlavně o Vánocích .Příjemná rodinná zábava.Představte si mit taky takový dům pro sebe.Myslim,že Kevin toho moc dobře využil:-) ()

lapatata

Jednoznačně nejlepší vánoční film a skvělá komedie, která nepatří k těm nechutným ani k těm se suchým nebo násilným humorem (což nesnáším). Macaulay Culkin je fantastický, nevzpomenu si na lepšího dětského herce vůbec. ()

Martinek

Tenhle film jsem svýho času (bylo to před Vánoci) nemocný ležíc doma dokázal sledovat, asi deset dní za sebou každé ráno. Dodnes se na něj rád podívam, Culkin je tam úžasný a nemluvě o zlodějíčcích Harrym a Marvovi. Kdysi kasovní trhák a jednou (možná) klasika. ()

epsyn5

Komentovat tenhle pro mě už kult snad nemá ani cenu. Nezapomeňte na úžasný soundtrack *****, John Williams odvedl kus skvělé práce :) ()

Jirka1111

Jeden z filmů mého mládí. Výborná komedie, u které se i dnes směji jako smyslů zbavený. Bezpochyby musím dát 5 hvězdiček, protože film si to zaslouží. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)