Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Fawkes

S Tajemnou komnatou jsem stejně spokojený jako s kamenem mudrců. Oproti kameni je děj roztáhlejší a tak místy může působit nudněji. Snad každá scéna je z knihy převedena ve stejné podobě jakou jsem si představoval při četbě, což u Harryho Pottera oceňuji. Druhý díl nám nabízí povedenější triky a efekty, a film se přehoupl z pohádky do temnější fantasy. Boj z baziliškem jen tak skvěle natočený, že mi i po letech naskakuje husí kůže. Herecké výkony ústřední trojice o něco pokročily, hlavně po emoční stránce, Alan Rickman opět skvělý, skvělá volba pro Lockharta a nádherný závěr filmu. (93%) ()

Heroine odpad!

Alan Rickman, Maggie Smith, John Cleese, Jason Isaacs, Kenneth Branagh....- jak je možný se takhle veřejně znemožňovat? A ještě to považovat za dobrý film? Blbý humor, trapné scény, hnusná animace, a samá odporná slova. ()

char_t

Náznak věcí příštích :) HP začíná stárnout a s ním i příběh - konec už by malým děckem pořádně zacloumal, konečně si přijdou na své i dospělejší diváci. Jen kdyby ušetřili pár desítek minut... ()

MikeeTheory

Z mého pohledu je "Tajemná komnata" stejně kvalitní jako jednička, ač se toho tady oproti knižní předloze dost změnilo. Na svoji dobu to ale stále mělo po vizuální stránce své kouzlo. Příběhově se zde ještě nekoná nic revolučního, určité odlišnosti tak lze tolerovat. ()

Radek.SCH

Sympatický Branagh. Co víc? Žádnou jinou přidanou hodnotu od jedné epizody tohoto osmidílného „seriálu“ o jedné sezóně nestihnete dostat (vždyť to má jenom 3 hodiny!). A to je škoda, protože z námětu by se dalo vytřískat hodně (člověk slyšící hlasy, všemi nenávidění, možná dokonce posedlý), ale to by se muselo točit až o pár let později. ()

oli009

Temnější a hrůzostrašnější atmosféra značně přispěla k tomu, že mi jaksi došlo, že tady pohádka asi končí. Druhý díl je slušnou předehrou ke skutečné fantasy sérii, která už rozhodně není určena pro malé děti. Ale zpátky k Tajemné komnatě. V žebříčku oblíbenosti jednotlivých dílů HP by se pohybovala asi kdesi uprostřed. Příběh mě nijak zvlášť neoslovil a Harry, který si tady hraje na ultra kladného hrdinu, ze kterého stříká odvaha (nebála bych se to nazvat až pošetilostí) na všechny strany, mě dost prudí. Ale zatím ne tak moc jako v pozdějších dílech. ()

Evander

Citelně slabší než první díl. Pohádka pro děti to již není, ale pro dospívající či dospělé je to jen slátanina mnoha různých událostí (věřím, že kniha je zpracovaná lépe). ()

Olík

Harryho Pottra profesorka McGonagallová nenechala rupnout z leštění kouzelnických hůlek a díky tomu se můžeme opět proskočit zdí na nádraží 9 a 3/4. Netřeba se zbytečně rozepisovat, pokud někoho (jestli se taková pošetilá osoba toulá po naší planetě) zajímal můj názor na druhé pokračování čárymaryfuk ságy, tak si stačí přečíst komentář ke Kameni mudrců. Jediné co bych snad doplnil, že nám začíná trošku přituhovat a ten jehož jméno se neříká naznačuje, že každým dalším rokem bude přibývat ponurosti na úkor nevinného dětského dobrodružství. ()

MickeyStuma

Harry, Ron a Hermiona se vracejí do kouzelnické školy a opět se tam začnou dít věci. Druhý příběh se však od předchozího značně liší. Dětskou tvář si sice snaží z počátku ponechat, ale později se přeci jen divácká hranice posunuje o hodně výš. Akční dramatické sekvence by děti určitě mohly děsit a způsobit trauma. Jako např. scéna s obrovským hadem. Snímek zkrátka, byť to zpočátku nevypadá, je děsivější, temnější, daleko víc fantasy. Jako celek však působí nějak lépe. Dramatizace se stupňuje nenásilně a ve zcela reálném souběhu všech okolností. Ve vizuálních efektech to místy stále ještě poněkud viditelně skřípe, ale i tak je patrné mírné zlepšení. Snímek je opět dlouhý, avšak z dobře postaveným plynulým příběhem mající dobré postavy, magickou vizuální stránku, dětský humor, avšak oproti tomu dospělejší dramatizaci. Druhé volné pokračování není rozhodně nepovedené, jen je potřeba si zvyknout na mírný odklon diváckého zaměření. ()

Folky

Oproti prvnímu dílu se zde dá mluvit alespoň o kvalitní pohádce. To nejlepší teprve přijde, ale už tento díl si rád občas pustím ()

RottenFox

Prvnímu dílu jsem dal dvě hvězdičky hlavně z respektu, jak se tahle série proslavila, ale další díly už hodnotit nebudu, protože bych tomu nastřílel odpady! jen proto, že mě to absolutně nebaví. Takže v rámci objektivity nehodnotím, ale já tomu fakt ani po letech nepřišel na chuť. Taková slátanina! Nechápu. ()

Azurovydrak

Rozhodně zlepšení, trochu méně pohádkový, zato obsáhlejší díl se složitějším příběhem. Samotný Pan Potter docela zvládá tahat některé scény, ač tedy pořád jasně vede Emma Watson. Ron na druhou stranu je tam jen taková komická figurka, nějak ho nedokážu brát vážně. Oproti jedničce musím pochválit mnohem lepší CGI, bazilišek strká trolla ze záchodků do kapsy jako nic. Jako celek jsem si to užil. 70% ()

helloween93

Na tajemné komnatě jsem byl v kině ne moc dlouho poté, co jsem ji přečetl a následně jsem jí viděl hodněkrát v éře DVD. Aragoga, Baziliška a Toma Riddla nelze zapomenout ani po letech. Nejlepší je ve dvojce ale postava Zlatoslava Lockharta, aneb Brouk Pytlík v kouzelnickém světě Harryho Pottera. :D ()

stepankoby1

Vlastně podobně nekonečný opis knížky jako jednička, tentokrát však s méně děrami ve scénáři, lepším škrtáním nepotřebného, trošku přirozenějším tempem (ještě umocněným prodlouženou verzí, kterou až na pár drobných nesouladů scén vzniklých při zkoumání pod lupou doporučuji) a zajímavější atmosférou. Navíc k dílu krásně přikládají ruce dospělí herci dodávající perfektní podobu svým postavám (jmenovitě Kenneth Branagh a Jason Isaacs). Můj hlavní problém bohužel ale zůstává - málo vybarvené postavy a scény bez života dodávaného v knize pečujícím autorským stylem Rowlingové. Jedničku jsem popisoval jako atrakci podle knížky, která si nedokáže zaháčkovat a udržet. Dvojka je to samé, jenom o stupeň lepší a záživnější. ()

Anduril

Aj tento diel je ešte dosť v fajn. Aj keď s tu otvárajú témy, už pre starších. Napríklad téma rasizmus, ohovárania a osočovania, vylučovanie z kolektívu, chybného domýšľania si, predsudkov, uzavretosti pred vysvetlením si motívov atď. Viac krát sa tu vyhráža smrťou a ohrozením života, takže naozaj, už je to pre starších. Teda aspoň podľa mňa. A platí, to čo som písal o vysvetľovaní mágii atď, aby to všetko bolo naozaj brané, ako fantasy rozprávka. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)