Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

C0r0ner

Od druhého dílu se začíná přitvrzovat s potemnělou atmosférou a drsnějším prostředím. Lituji pouze jedné věci, že je Chris Columbus příliš měkký režisér a bojí se (nebo neumí?) trošku přitvrdit. Jinak je to opět parádní filmový počin, který se ale knize rovnat nemůže. 90% ()

dubinak

Příběhově pro mě o malinký stupínek slabší než první díl, ale v podstatě nemám právo na nic nadávat. Je to opět skvělá podívaná. Knihy jsou pro mě kvalitativně téměř na stejné úrovni jako filmy a ani jedno neupřednostňuji. Tajemná komnata je příjemně obohacena minulostí Lorda Voldemorta a tím je pro mě tento díl dobře zapamatovatelný. ()

Cheeter

Včera jsem si na na tajemnou komnatu podíval spíše náhodou. A to jsem občas přepínal na sedmou epizodu Star wars, ale nakonec jsem zůstal tady. A to o něčem vypovídá. Epizodu jsem si docela užil, připadal jsem si opět jako malý, kdy jsem to hodně prožíval. Zároveň to byl nezvyk, vidět herce opět takto mladé. Už jsem přeci jen přivykl tomu, že už jsou dospělí a hrají trochu jiné role. Na celou sérii teď asi znova koukat nebudu, ale došlo mi, že jsem z filmů, a docela dost možná i ze knih, dost zapomněl. Aspoň to můžu objevovat znova. ()

asinus

Tajemná komnata není horší než Kámen mudrců, ale sérii nikam neposunula a spolu s dlooouhou stopáží zavání nudou. Ilustrace ke knížce dobrá. ()

Wormboy

Druhy Potter a opat Chris Columbus, avsak tentokrat je film o nieco lepsi, najma vdaka ovela lepsie zvladnutej akcii, ktora u mna devastovala dojem z prveho dielu. Dlzka je vsak opat na film tohto zanru zdrvujuca. ()

lakikaki

Trochu temný, celkovo však ničím nevynikajúci diel zo série HP. Rupert Grint ma viackrát pobavil (celkom veľký podiel má na tom aj slovenský dabing, ktorý sa - okrem titulného hrdinu - celkom vydaril), metlobal (famfrpál, ehm) bol super, ale akosi mi tu chýbalo niečo, čo by filmu pridalo na výnimočnosti. EDIT: Asi po desiatom pozretí (dvojku som z celej série videl absolútne najviackrát) som si konečne uvedomil, že tento film je plný nelogickostí a dier v scenári (pri konverzii mnohostostranovej knižky na film je to však akceptovateľné), ale v rámci žánru "rodinný film" je druhý Potter aj tak nadpriemernou zábavou. A dve všeobecné a štyri rodinné hviezdičky nám dokopy dajú tri objektívne a veľmi výstižné hviezdičky. ()

Gaaron

V porovnání s prvním dílem se tvůrci překvapivě pochlapili, jistě i díky pomoci o třídu lepší předlohy, tentokrát můžu i po letech hodnotit spokojeně jako povedenou temnou (!) pohádku. (Hodnoceno při opakované projekci před uvedením sedmičky.) ()

campix

Od mého prvního shlédnutí uplynula již dlouhá doba, byl tedy čas si film znovu zopakovat, navíc když ho dávaly v TV. V době prvního shlédnutí mi bylo zhruba 10 let a byl jsem náležitě ohromen, ale musel jsem přehodnotit a lehce snížit mé hodnocení. Ústřední trojice byla stále dětmi a ještě to byla taková pohádka na rozdíl od již lehce do horroru laděných pokračování. Tajemná komnata je pro mě jedním z nejslabších Potterů a nesahá ani po kotníky vynikajícímu čtvrtému dílu. ()

Pajky3

Druhé pokračování příběhu z úžasného kouzelnického světa Harryho Pottera. Hlavní hrdinové nám o něco vyrostli a herci více přirostli ke svým postavám. Přibylo temnoty, hlavně souboj s Aragogem a jeho armádou byl dobrej. A ani bazilišek nebyl špatnej, i když já si ho prostě představuji víc jako ještěrku. Na druhou stranu je to pořád dostatečně vyváženo světlou stránkou příběhu a vtipem. Hlavně ustrašenej Ron baví. Jen je to oproti knížce občas dost zkratkovité. ()

Juto

V Tajomnej komnate sa skutočne začne rozprávať hlavná dejová línia série kníh. Je to oveľa temnejšie a zlovestnejšie ako prvý film. Je to svižné napriek svojej dĺžke. 8/10 ()

messiah

Jé, tak jen doufám že jsem se správně trefil do "druhého dílu" Harryho Pottera. Viděl jsem pouze první a druhý díl (oba zhruba v roce 2003), dále to jde mimo mě a už v době sledování druhého dílu jsem se v tom absolutně a beznadějně ztratil. Zaplavila mě vlna Deja Vu, kdy jsem měl v některých scénách pocit, že přesně to co se na obrazovce odehrává už bylo v prvním díle. Všechno stejné jako jednička, takže i stejně hodnotím, ať jsem spravedlivý. ()

WolfR

Druhý díl Potterovské série je pro mě určitě krapet lepší než první díl. Sice styl se oproti prvnímu dílu nezměnil, ale herecké výkony, příběh, atmosféra, to je mnohem lepší oproti prvnímu dílu. A strašně moc se mi líbí ztvárnění nových postav, to jsou Zlatoslav Lockhart a Tom Raddle. ()

BoXBe

Pěkný film pro děti. Závěrečný potlesk Hagridovi byl hřebíčkem do rakve Columbovi, hloupější scénu jsem snad asi ani nikdy neviděl. ()

KajusaK

Už jen Dobby by si zasloužil těch 5* :)) .. Bazilišek, let autem a další mě ještě více utvrdili, že je tahle sága opravdu perfektní a není po prvním dílu pohoršení. "Žer slimáky!" ()

animaxis

U Tajemné komnaty je stále ještě vidět, že je natočená spíše jen pro děti, ale přesto už ne tak viditelně jako u Kamene mudrců. Taky musím říct, že tento díl už na mě nepůsobil jen jako krátké shrnutí knížky, ale že by se film možná dal sledovat jako čistě samostatné dílo (možná). Styl režiséra Chrise Columba je tu znát a oproti prvnímu dílu se vlastně vůbec nezměnil. Co mě ale zklamalo bylo to, že se nezměnila ani hudba Johna Williamse. Sice jsem si všiml pár nových tracků, ale většina soundtracku je prostě "vypůjčena" z prvního dílu. Ale možná se není čemu divit, protože Williams ve stejném roce skládal hudbu třeba pro Star Wars epizodu II. Herecké obsazení se nijak nezměnilo a objevilo se tu jen pár nových postav, ze kterých jsou hlavnější maximálně tři, možná čtyři (v knize jich bylo trochu víc). Většina herců je dobrá, jen u představitele Rona (Ruperta Grinta) mi často přišlo, že je až přehnaně ufňukaný. Pochopitelně to měl nejspíš ve scénáři, ale i tak to bylo podle mě občas zbytečné. Film se mi jinak celkově líbil, jen v něm opět nebylo nic, co by mě přimělo dát mu plný počet. Možná to ale způsobilo jen to, že to stále bylo natočené spíš jen pro děti. ()

Rockwood

Stejně jako jednička i tenhle díl se mi velice zalíbil. Sice kdybych si měl vybrat, tak bych raději volil "Kámen mudrců", ale to asi z toho důvodu že jednička se mi zdá víc sympatičtější. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)