Rocky Balboa (Sylvester Stallone), kedysi bezvýznamný boxer z philadelphskej periférie, potom svetový šampión, premožiteľ amerického majstra Apolla Creeda i ruského boxera Ivana Draga, sa nakoniec ocitne tam, odkiaľ vzišiel - na dne a bez peňazí. Smrtiace údery však neprišli v ringu, ale v súkromí. Prvú ranu mu zasadí lekár, ktorý triašku jeho rúk diagnostikuje ako dôsledok trvalého poškodenia mozgu. Počas kariéry Rocky inkasoval množstvo tvrdých úderov do hlavy a ťažké otrasy mozgu mu natrvalo poškodili zdravie. Zdá sa, že jeho kariéra sa práve definitívne skončila. Lenže vzápätí prichádza druhá rana od ľudí , ktorým dôveroval. Jeho právnici ho podviedli a pripravili o všetky peniaze aj celý majetok. Jediným východiskom by bol návrat do ringu. Lenže dnes je Rocky na tom horšie, ako keď začínal. Zostarol, stratil rýchlosť, švih a jeho povestný smrtiaci úder tiež už patrí minulosti. Na scéne sa však objaví mladý nádejný boxer Tommy "Machine" Gunn (Tommy Morrison), ktorý nutne potrebuje dobrého manažéra. Zdá sa, že Rocky by bol ideálny kandidát... (TV Markíza)

mafe

Nijaká séria sa nedá ťahať večne a pochopitelne, prejaví sa to aj na kvalite. Napriek tomu má pre túto sériu slabosť. ()

Joll

Tohle mě mrzí! I tak Rockyho neopustím jeho příběh je podán v horší formě , Bohužel i Rocky i když ne přímo on, podlehl trendům a je to znát, ale věrni zůstaneme! ()

Zaitsev

Tak na něj jsem koukal jen ze setrvačnosti, abych měl tzv. "splněno", ale už dlouho jsem se tak nenasmál, jako u konečného "street fightu" :) ()

Heroine

Co se Rockymu nedá upřít je fakt, že je to sympaťák. Jinak na škodu tomuhle dílu, je především silná dávka sentimentu, a taky provařených klišé. Jinak je to spíš takový nostalgicky smutný pohled, což je škoda. Nevím proč musel Rocky o všechno přijít, a skončit jako pouliční rváč. Ta změna se mi moc nelíbila :-( Takže jdu na poslední díl, a doufám v trošku optimističtější závěr!!!! ()

char_t

Zase jednou proti proudu. Pětku mám radši, než propagandistickou a přehnanou čtyřku, tenhle díl je aspoň ze života. Víceméně. ()

MickeyStuma

Po popkornovém vyznění čtvrtého dílu se vyprávění o životě jednoho boxera vrací ke starým kořenům. Režisér John G. Avildsen se snažil, aby se snímek svým pojetím přiblížil na stejnou rovinu jako díl první, který také režíroval. Takže se opět rozehrává životní drama jednoho boxera nesoucí radost i utrpení. Rocky má poškozený mozek a Adrian si nepřeje, aby dál boxoval. Do toho je okraden o všechny peníze. Padá na dno a tak se vrací na místo, kde to všechno začalo. Žije ve vzpomínkách na Mickeyho, začne sám trénovat a předává své životní zkušenosti svému synovi, který jde do puberty. Jenže ani tady nic není bez problémů. Se synem si náhle přestává rozumět a do toho se proti němu obrátí boxer, kterého trénoval a kterému zachutnal úspěch a vítězství. Stejně jako již zmíněný první díl se nejedná o sportovní, či akční film, což mnohé zklame a začnou to zatracovat. Pravdou je, že se jedná o vcelku povedený příběh, který opět nese jisté poselství. Závěrečný souboj 'učitele se žákem' je jen vyvrcholením všeho dění, které se dalo očekávat. Ano, nejedná se o převratné dílo, ale životní příběh pokračuje přesně tak, jak začal. ()

BeranSon

Zbytečnost!!! Totální zbytečnost!!! Neskutečně povrchní film, který jen ničí všechno na čem byla postavena tato majestátní boxerská série. Bitvy, akce, děj a rivalita, to všechno tady zaniklo, místo toho se zde můžete pokochat jednoznačně špatnými hereckými výkony, musím to říci, ale především ze strany Silvestera Stallona , k tomu dějová kaše kam se podíváte, povrchní klišé a k tomu zcela gratis dostáváme příšerného záporáka a new "nadějného" boxera, který je tak otřesný a nemotorný až hanba. To jako vážně? Právě tahle série stála na jendom pevvném pilíři, kterým byli záporáci od Apolla Creeda, přes Clubbera Langa až k nejdokonalejšímu Ivanu Dragovi to bylo něco na co se dalo koukat. Nehodlám nic více dodávat, i když má úcta k předešlím čtyřem dílům je neskutečná, tak pětku už jako součást série neberu, prostě ne! - 3/10 - ()

GOREGASM

Tentokrát Sly nerežíruje, nicméně smíšené pocity mám nejen z tohoto důvodu. Už celkové pojetí, kdy klasické rockové vypalovačky nahrazuje frázující omladina, mění dost výrazně atmosféru, přesto dodá návrat Rockyho domů místy příjemnou nostalgii. Sylvester popáté opisuje podle stejné šablony a je docela zajímavé, že se na to dá pořád dobře dívat, přestože většího "sympaťáka" než je Tommy Morrison aka Tommy Gun, abyste na světelná léta pohledali. Můj milosrdný pohled jakkoliv smíšený ;-) na kvalitu pátého Rockyho je dán i tím, že mám tu postavu rád, a přestože jde popáté o to samé, tak mě to nikdy neurazí. 60% ()

helloween93

Problémem pátého Rockyho je naivita celého námětu a nelogičnosti v ději, ať už je to věk Rockyho syna nebo samotný fakt, že má Rocky poškozený mozek a neměl by boxovat, přesto se v závěru tvrdě řeže s Gunnem. Další hloupost vidím v nejasném konci, kdy není zřejmé, co se stalo s Gunnem a s proradným promotérem Dukem. Film shlédnut znovu asi po 10 letech. 2* ()

Jeand´Boa

Páté kolo se stává Slyovi osudným a se svým filmem zde padá k zemi tak, že už nemůže nabrat sil - tak takto na mě film celou řadu let působil - sláva že deset vteřin na vzkříšení Rocky využil tak, že přišel velkolepý závěr v podání dílu šestého... ale zpět k pětce: nic moc - šílenost, která si snad ani nezaslouží sebemenší pochvalu... ()

Torgal

Po tom čo som tu uvidel hodnotenie a prečítal rôzne negatívne reakcie som čakal to najhošie. Asi aj preto sa mi tento diel dosť páčil, aj napriek miestami fakt divnému scenáru. Prvá polovička bola slabšia, ale druhá to vyvážila a pri záverečnom duely s Tommym som Rockymu držal palce najviac zo všetkých dielov. Pre mňa veľmi slušný film - 6+/10 ()

Barak

Sly tak trochu ujel a jeho postava se stala "crazy" gestikulujícím chlápkem. Vlastě ani nevím, co přesně mi na nejhorším dílu série přesně vadí.. myslím si, že by měl jít do ringu a dát někomu přes hubu. Místo toho se tu jen mluví a mluví, Robert (syn) mě tu pěkně štval, Tommy byl totální mamlas a.. prostě mě to nebavilo.... 5/10 ()

ceBBek

Na základě zdejšího hodnocení jsem opravdu nic moc nečekal, ale závěrečný díl pentalogie mě opravdu nadchnul. Rocky se vrací ke kořenům a nachází sebe sama v Tommy Gunovi. Parádní je i postranní děj s Rockyho synem, který kvůli Tommymu duševně strádá. A závěrečnej souboj? Paráda. Žádnej ring, kde se hraje na kola, ale pravá pouliční mlátička. A ten Stallonův kluk vůbec nehrál špatně. ()