Rocky Balboa (Sylvester Stallone), kedysi bezvýznamný boxer z philadelphskej periférie, potom svetový šampión, premožiteľ amerického majstra Apolla Creeda i ruského boxera Ivana Draga, sa nakoniec ocitne tam, odkiaľ vzišiel - na dne a bez peňazí. Smrtiace údery však neprišli v ringu, ale v súkromí. Prvú ranu mu zasadí lekár, ktorý triašku jeho rúk diagnostikuje ako dôsledok trvalého poškodenia mozgu. Počas kariéry Rocky inkasoval množstvo tvrdých úderov do hlavy a ťažké otrasy mozgu mu natrvalo poškodili zdravie. Zdá sa, že jeho kariéra sa práve definitívne skončila. Lenže vzápätí prichádza druhá rana od ľudí , ktorým dôveroval. Jeho právnici ho podviedli a pripravili o všetky peniaze aj celý majetok. Jediným východiskom by bol návrat do ringu. Lenže dnes je Rocky na tom horšie, ako keď začínal. Zostarol, stratil rýchlosť, švih a jeho povestný smrtiaci úder tiež už patrí minulosti. Na scéne sa však objaví mladý nádejný boxer Tommy "Machine" Gunn (Tommy Morrison), ktorý nutne potrebuje dobrého manažéra. Zdá sa, že Rocky by bol ideálny kandidát... (TV Markíza)

Godhaj

,,I wouldn’t show this to your mother, cos she, she don’t understand French talking.“ Páté setkání s Rockym na mě dýchlo atmosférou první dílu, kdy důležitější než box samotný bylo sledování Rockyho osobního života. Hodně se mi líbilo prostředí, ve kterém se film odehrává. Špinavé ulice předměstí Filadelfie mi připadá mnohem atraktivnější, než Rockyho přepychové sídlo v předchozích filmech. Příběh mi přišel nenucený. Pryč byly všechny klišé, které jsem vytýkal čtvrtému Rockymu. Jen závěrečné střetnutí mi připadalo trochu hůře režisérsky zvládnuté. Celkově vzato mi přijde Rocky V jako trochu horší pokračování Rockyho I. ()

RAFT

A zde máme již už 5 díl o rockym ,pro mě se jedná o nejhorší film o rockym vůbec.Ovšechno přišel,zase bydlí vté samé čtvrti.Po velkém zranění které utrpěl s Ivanem Dragem ,tak už nezápasí ,ale zato trénuje nějakého mladého blba ,který je jeho velký fanda. ()

Bezda22

Není to o velkejch zápasech v ringu, není to tak barevný a velký jako třetí nebo čtvrtej díl. Je to spíš temný a atmosférou podobný prvnímu a druhýmu dílu. Ale neřekl bych, že je to úplně špatnej film. Asi bych hodnocení dneska dal nižší, ale před tolika lety jsem Rockyho žral a hledám si ve filmech o něm tu motivaci, to pozitivní... 70% ()

Ewík

(30.05.2021): Rocky je bojovník duší a hlavně srdcem. Tento film úplně nemusel vzniknout, ale zpětně zapadá pořád dobře do celé mozaiky. Je to borec 🖤 ()

JK77

tento diel si skoro ani nepamatam, musel som ist dokonca do galerie nech sa mi pripomenu spomienky. Takze asi fakt najslabsia cast. Sam to tvrdi aj Sly! Lebo no 6ky nepouzil ani jeden zaber, pricom s tych ostatnych ano!!! ()

HarveyDent

Návrat ke kořenům nejhorším možným způsobem, přes laviny sentimentu, nostalgie a bez pořádného boxu. Situace, ve které se Rocky ocitl, je pochopitelná a ne nesmyslná, ale zpracování je strašné. Prakticky Rocky I o několik tříd níž. 50% P.S.: Nejnapínavější byla dětská rvačka mladšího Balboy o bundu. ()

Prubner

V tomto a šestém dílu se Stallone vrací k duchu prvního a druhého dílu, tj. jsou to zase filmy o boxerovi a ne filmy boxerské. Rocky se dokonce vůbec nedostane do ringu, ale nevadí to, nuda to není. Určitě to není tak špatný díl, jak si myslí spousta lidí a vlastně i sám Stallone. ()

pe3czech

ach trhá mi srdce, když si uvědomím, že některému z dílů Rockyho dávám jen dvojku. Pro mě má kouzlo každý díl a hltám je všechny stejně. Tady ale musím silně ubrat za odporné hudební podkreslení. Tohle přece k Rockymu nepatří, když přičteme(v tomto případu odečteme), že film není tak kvalitní jako jednička nebo čtverka, zůstanou nám jen dvě hvězdičky, bohužel. Když tak koukám, že jsem opravdu schopný dát Rockymu dvojku, asi bych se měl podívat do všech mnou hodnocených filmů a povinně ubrat jednu hvězdčiku, poněvadž když dokážu být přísný na Balbou, měl bych být přísnější všude:-)) ()

4k7

Stallone má docela velký smysl pro sentimentalitu, proto asi další díl Rockyho. Film už ale moc nabídnout nemůže. Titul mistra světa už dávno získal, má rodinu, finančně v balíku, dokázal se vrátit znovu na výsluní po knock-outovaní Clubber Landa a ukázal, že dokáže zmlátit pro čest i takového řízka, jakým byl rus Ivan Drago. Líp se mu už dařit nemohlo. Proto přichází pád na hubu, aby byl film o něčem novém. Ale je opravdu o něčem novém? Rocky se jenom utápí ve vzpomínkách a navíc se z něho stává zase stejný trouba, jakým byl v prvních dílech. Aby dal životu smysl chce trénovat Tommyho Gunna. Rádoby boxera, který se na Rockyho přilepí aby mu pomohl. Rocky v něm začne vidět sebe samého když začínal a vkládá do něho naděje a kus sebe. Vytrénuje ho, naučí co umí a to všechno na úkor svojeho syna. Tommy je ale syčák, který se za honbou po titulu později na Rockyho vykašle a přestoupí pod křídla "manažera", kterému jde jen o vlastní zisk. Lidi ho za to odsuzují... a tak aby si získal respekt, dojde k myšlence, že pokud neporazí Rockyho, nebude nikdy první. Ten o tom nechce ani slyšet. Nakonec je ale nucen Tommymu spravit fasádu v pouliční bitce, kde zase celému světu ukáže, že je nejlepší. Tohle asi jinak dopadnout ani nemohlo. Film nebyl špatný, ale vyloženě se tu spoléhá na úspěch předchozích dílů. Myslím, že kdyby se tento díl nenatočil, nic by se nestalo. Ale co už... ()

Dinsberg

Těžko říct, kde udělali soudruzi z USA chybu. Řekněme, že příběh by byl i uvěřitelný, i když těžko stravitelný. Co ovšem vadilo nejvíc jsou tragické herecké výkony. Vzhledem k situaci, do které se Balboova rodina dostala bych čekal více vypjatých momentů. Další pak by šíleně přehrávající Richard Gant v roli promotéra Dukea. Kdykoliv se objevil na scéně, byl šíleně úlisný, což vzhledem k postavě bylo žádoucí, ale úlisný tak, že pěstí měl dostat hned na začátku. Talia Shire už neměla co hrát, a tak jediná scéna stojící za to, byla ona hádka s Rockym na ulici. Tommy Morrison je pak opravdu spíš boxer než herec a dobře věděl, že je mu líp mezi provazy. Suma sumárum pátý Rocky už vznikat neměl, sám Stallone to v jednom rozhovoru přiznal. Ještě že si o 16 let napravil chuť, ale to už je jiná kapitola. ()

frxXx

Nie až tak zlý, 30% rozdiel v hodnotení od IV sa mi zdá veľa, pravda že Rocky už neboxuje ale predsa predvedie ešte tvrdší, uličnícky súboj a bez pravidiel! :) a taktiež tu ostávajú emócie,spomienky na predchádzajúce časti a srdcervúce rodinné momenty ! ()

princesofpersia

Výměna režiséra rozhodně nebyla změnou k lepšímu. Hudba příšerná a děj nic moc, alespoň, že si zas nasadil ten starý dobrý klobouk a vrátil se do ulic :) ()

MrNathe999

Na tomhle filmu není ani tak špatnej nápad nebo scénář, i když tam to taky pokulhává. Tomuhle dílu nějvíc škoděj postavy. Ať už se jedná o příšerně zahranýho černocha v bílým kožichu, černýho rádoby vyzyvatele na začátku nebo Tommyho. Tyhle tři mě se*ou při každý příležitosti, kdy otevřou pusu. Další problém je to odůvodnění chudoby. To si fakt mohli vymyslet něco lepšího. ()

64B

"Hej Tommy, neslyšel sem gong.. ještě jedno kolo.". Rocky Balboa alias trenér Tommy Gunna (Tommyho Kulometa Gunna), kterého ztvárnil Tommy Morisson (opravdový boxer) se nejdřív budou kamarádit a pak si ty huby rozbijou. Možná budu jediný, komu se tenhle (podle někoho nejslabší díl ságy) díl líbí, ale je to tak. Necítím z něj, že by byl nejslabší, protože neni Rocky v ringu (to je totiž to, co od něj každej divák čeká žejo), cítím z toho, že svět není jenom samý slunce a duha, je to hodně zlý a drsný místo a právě v 5ce nám to Rocky ukazuje. Právě proto neřadím tenhle díl Rockyho jako neplnohodnotný, ale jako srovnatelný s ostatními. 5*. ()

Daxus

Rozhodně je dobře, že se režie ujal opět Avildsen. Ten umí Rockymu vetknou toho správného ducha. Návrat do chudinské čtvrti sérii prospěl, Sly napsal střízlivý scénář (na rozdíl od čtyřky), v hudbě se objevil hip hop a nestárnoucí Mickey udílí Rockymu poslední rady ze záhrobí. No problem 80% ()

RigorMortis

Poteší, že Sly prišiel aj s piatym dielom, no takto to dopadnúť nemuselo. Oproti silne motivačnej a energickej štvorke je päťka nemastná - neslaná. Namiesto skúseného staršieho boxera mi tento diel príde ako staručký veterán, ktorý s láskou listuje v starých fotoalbumoch - bolo tam pár nostalgických scén (Mick, požehnanie od otca Carmineho, triumfálne vybehnutie po "Rockyho schodoch"), no už tomu chýbala šťava. Aspoň, že Rockyho synátor a Tommy sú sympaťáci a predstavitelia Paulieho a Adrian ani po rokoch nestratili na charizme. Dal by som tomu aspoň priemer (na klasického Rockyho to žiaľ nemá), no vyšťavenosť série, soundtrack ako z ghetta a neskutočne otravný a prehrávajúci čierny manažér mi v tom proste bránia. ()