Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

patient333

Masterpiece...iné slová neexistujú. Cesta Rockyho je zároveň cesta Sly, preto je tak skvelé napísaná a precítená. Niet čo dodať. Dnes je tento film legenda, inšpirácia pre mnohých..a právom! ()

Clareeta

Prej sportovni drama. My se u toho rezali smichy. Je otazka, jestli to bylo zpusobeno ceskym dabingem a tema hlaskama typu “mas hezky oci, sundej si tu cepici", nebo postavou Rockyho, ktery skutecne spis nez Balboa byl brambora. Nejaky procenta si to zaslouzi, ale domu o tom psat asi nebudu. ()

Soucek87

Sylvester Stallone v roli italského boxera nám ukazuje, čeho člověk může dosáhnout i když není nijak odlišný vůči ostatním a nikdo mu nevěří. Jak se z nuly může stát hvězda. A to vše díky své nebojácnosti, píli a snu. Film není pouze o zápasení, ale je hlavně o životě Rockyho. Ten ví, že největší soupeř v jeho životě se na něj dívá v zrcadle. Herecký výkon Sylvestera je famózní a mladého italského snílka zahrál na jedničku. ()

APLSMLS

Klasika! Hrozně jsem se včera bál, že pustit si to po letech bude chyba a zkazí to jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dob dospívání, ale sentiment stranou, musím uznat, že to je prostě skvělej flák po všech stránkách. ()

Foltest

Rocky je vynikající snímek s především naprosto fenomenálním hudebním doprovodem. Mírně mi vadilo, že se v něm vlastně neobjevilo ani zas tak moc boxu samotného, jak bych chtěl, ale tak co, alespoň měli filmaři dost času na vykreslení samotného Rockyho. Zápas samotný je pak naprosto perfektní. Je napínavý a člověk Rockymu opravdu drží palce. A navíc ta hudba do toho...No, prostě skvost. Milostné lince bylo sice věnováno času nepochybně dost, přesto mě ale poměrně zklamala a nevím, byla jednoduše taková nijaká, nezajímavá. Přesto je ale Rocky snímek, jenž rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

Stoupik

Tohle je tak nějak chlapsky romantický film, který snad ani nepotřebuje komentář. Naprostá legenda a pro mě velká srdcovka. Jednou bych si rád zajel do Philadelphie a vyběhl si ty schody. ()

Verbudrak odpad!

Vůbec nechápu, proč se z toho dělá taková legenda. Tupej film s tématem tupýho sportu o ťulpasovi, kterého hraje úplně tupej herec. Nechápu hype, nechápu Oscary, nechápu pokračování. Nikdy více. ()

Karel_Kuhn

Stallone se po tomhle snímku vyšlehnul na scénu a stal se idolem mnoha náctiletým chlapců, kteří do té doby holdovali řetezcům rychlého občerstvení a pod slovem box si představili tak akorát krabičku na svačinu, kterou kradli svým spolužákům o přestávce, když snědli tu, co jim ráno mamka nachystala a rovněž si získal i srdce všech nefanynek Italského hřebce. Můj obdiv si získal legendární scénou svojí ranní rozcvičky za doprovodu ikonický znělky a závěrečnýho zápasu. Jinak je to průměrný sportovní drama o klučinovi, co si chce splnit americkej sen, dělá amatérskýho boxera, do toho se živí jako výběrčí nějakýho mafiána a současně balí prodavačku ve zverimexu, než mu do klína spadne šance, zahrát si s šampiónem těžký váhy. Což je taky škoda nízký rozpočtu, protože krom Rockyho a Creeda mi z těch neznámejch herců v paměti nikdo neutkvěl. Každopádně na start Stalloneho kariéry je to furt dost slušný - 65%. ()

ondrapec

Silvester Rockyho produkoval, režíroval, napsal a zahrál si hlavní roli. Je to fenomén kinematografie, naprostý unikát. Tenhle film udělal z Conversek hit, z Philadelphie město příležitostí a Stalloneho vystřelil do světa hvězd. *90%* ()

zonglik

Trochu nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu, ani to, jak se snímek stal legendou. Beru, že tvůrci chtěli uvěřitelnou podívanou, nicméně bavit se cca 30 min z 2h filmu za mě není příliš. Viděl jsem dost filmů na toto téma a upřímně musím přiznat, že tenhle snímek je v mých očích bohužel z těch horších. Trochu chápu, proč jsem ho do teď nikdy nedokoukal. ()

Fakof

Už po prvých 20 minútach som vedel, že je niečo zle. Rocky ma ako hlavná postava nádejného boxeristu nijak nezaujala, tiež tu máme vzťah s Adrianou vyrobený v podstate z ničoho, zaujal ma len prechlastaný Paulie a Mafoš, ktorý prikazoval Rockymu lámať ľudom palce. Hlavná zápletka sa točí okolo toho, že Apollo Creed potrebuje nájsť náhradníka do zápasu o titul ťažkej váhy, a tak nájde najslabšieho boxeristu, z ktorého sa vykľuje veľký talent. Rocky vôbec netrénuje len chlastá pivo a tak ako jediný fighter vydrží s Creedom bojovať do 15 kola. Celý film je založený na absurdných dialógoch, priemerných hereckých výkonoch, nevidíme pomaly žiadny ucelený tréning Rockyho len jeho záverečný fight, ktorý vo mne nevybudoval žiadne emócie ( to ani nemohol, Rockyho tréning boxu vyzeral iba tak, že išiel po ulici, rozhadzoval rukami a to mu pomohlo takmer poraziť najlepšieho zápasníka na svete. Všetko toto vytvára v záverečnom fighte pocit toho, že Apollo je absolútny amatér). V podstate dávam tomuto filmu také hodnotenie aké dávam lebo ide o veľmi priemerný film, ktorý ako celok funguje veľmi dobre. Čakal som absolútnu pecku, o ktorej všetci hovoria, Rocky 1 ňou byť mohol, nemať toľko negatív, ktoré som vymenoval. Myslím si, že sú aj lepšie časti Rockyho než Rocky 1, a tiež si nemyslím, že ide o ten najlepší film, v ktorom išiel hlavný hrdina „From Zero to Hero“. ()

Olivvaxaf

Stará,dobrá,jednoduchá klasika. Film jsem nenašel v originále takže starší dabing je příšernost ale stejně jsem si film moc užil. ()

K1K0

Najlepší film o boxe aký poznám, zároveň najlepšia filmová séria aká kedy bola s bojovým umením a športovým obsahom. Všetko krásne v súlade príbeh ktorý pozná snáď každý na svete. ()

honzikhash

Co se týče tohoto žánru tak Rocky je naprostá legenda a zároveň i nejlepší film, který kdy ze sportovního prostředí vznikl. Skvělý scénář, vynikající a motivační hudba a hlavně výborný Stallone, který zde za mě podává nejlepší výkon ve své kariéře. ()

GrooteLulu

Rocky "blábola" je pro mě spíš než oscarový film, tak 70tková americká "nuda" s dlouhými záběry města a jeho lidí a fakt, že se jedná spíš o film pro černochy s bělochem výhercem na závěr, což je na odvetu a ty další díly už jsem neviděl.. za řeč Rockyho těla s jeho přešlapováním a černým kloboukem a za Apollovův dlouhý klobouk a za schody ve Philadelphii stejně 4* .. ale Rocky, lízt do postele s venkovníma hadrama za svou láskou, co má pyžamo?? ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers