Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

DJ Kritik

Vzostup na piedestál slávy pre neznámeho človiečika navzdory osudu. Tak by sa dal charakterizovať tento film plný boxerského prostredia, pevnej vôle a pesničky Eye of the tiger, ktorá je neodmysliteľne spojená s týmto filmom. ()

Tominni

Dnes už jednoznačně legenda o snu o šanci něco dokázat a jeho naplnění, je sice poměrně jednoduchý, ale prostě funguje na jedničku, včetně samotného závěru. Stallone si ji napsal přesně na tělo a proto tak funguje i po všech letech.  Hudba od Contiho je pak plusem navíc. ()

PlysovyMacko

Rocky je dobrý zlatý chlapec, ale nie moc úspešný boxer. Keď dostane príležitosť zabojovať so šampiónom,  využije ju na sto percent. Film nie je iba o boxe, keďže polku filmu Rocky balí predavačku. Veľmi sa mi to páčilo, tridsaťročný Sylvester vyzeral výborne. ()

Luqe

Vyborny film podla mna o neohrozenom boxerovi, ktory sa vypracuje z ulice na profika a ako inak dostane pri tom poriadnu nakladacku a stihne sa zalubit. Typicka Hollywoodska zapletka ()

Bratr

Rocky má náboj. Je blbej, chudej, jeho přítelkyně není krasavice, jeho kámoš není zrovna gentleman. Rocky umí boxovat, tak prostě boxuje, dostane šanci a udělá všechno pro to, aby neudělal ostudu. Z jedné strany sentimentální kravina, z druhé syrová realita člověka, který nemá moc na výběr, co v životě dělat. Já zastávám druhý názor. Navíc si myslím, že je film obrazově velmi dobře udělaný a v některých scénám mi až běhal mráz po zádech. ()

Vegavinc

K Rockymu jsem se dostal nedávno, takže moje zážitky z filmu jsou čerstvé. Oskara za nejlepší film bych sice tomuto snímku nedal ale jedná se o nadprůměrný film. Je to asi nejlepší Rocky z celé série ale i tak sem byl jednou věcí zklamán a to samotným zápasem. Čekal jsem box a místo toho tam do sebe Rocky nechá téměř celej zápas mlátit a ani se nebraní. ()

matoon97

Videl som už mnoho športových filmov, (napr. Formula!, Kokosy na snehu, Góóól! jednotku aj dvojku, Blafuj ako Beckham, atď) no ani jeden ma nezaujal tak, ako tento. Bol budovaný skvelou atmosférou boxu, veľa krvy zo zranených hráčov, zlomené zuby, ale tu sami najviac páčili Rockyho prípravy na súboj. A to bolo vtedy, keď cvičil , behal trate, alebo zdvíhal ťažké činky. Keď prídeme k hercom najlepší bol jednoznačne Stallone, to nám už asi došlo. Zahral si Rockyho ešte lepšie ako si zahral rolu v Zabijakoch alebo v sníme zastavte Cartera, k ktorým ja to skoro neporovnateľné. Naozaj, stojí to za zhliadnutie. Patrí to medz mojich 10 Top filmov, no vlastne to je moja naj športová dráma. ()

smrtubohem

Moc hezký, Rocky je kult, nesmrtelná věc překonání sebe sama, o životě, o boxu a o psychice člověka, která nemá chybu. Slýchávám stále bláboly, jak je to špatnej film, jak Sly neumí hrát, jak je v tom filmu blbej, jak je to hnusný přízemní akční film, že Sly neumí vůbec boxovat apod apod apod. Prokristapána, nic z toho není pravda a vy se těmahle klišé nemůžete řídit. Pokud všechny Rocky uvidíte, a nebudete spokojeni, prosím, ale nenapouškujte tupě nějaké pitomé pseudonázory nepříliš inteligentních lidí. Rád bych ještě podotkl, že by se divák měl mrknout na všech šest dílů, teprve potom je místo pro nějaké objektivní závěry a hodnocení. Ps. ze začátku jsem nechápal, jak je možný natočit ten hrozně věrohodnej Rockyho rozsekanej obličej při dueleu s Apollem. ()

sirrgulo

Viděl jsem jen díly bez čísla. Takže první a Balbou. Zbylé mě nikdy moc nelákali, ale tenhle rozhodně patří mezi nejlepší filmy o boxu, které znám. Je pravda,, že mi ale něco na Rockym vždy vadilo. Proč si ten blázen nekryje obličej? Nejsem sice moc velký znalec (box se mi líbí, ale moc zápasů jsem neviděl), ale s tak rozbitým ciferníkem by už přeci dávno dostal TKO. Hlavně je ale film skvělé drama o trošku jednodušším boxerovi, který se čistě náhodou dostane na vrchol. I ten verdikt na konci zápasu je dobrý. ()

Matthew00

Jedinečný príbeh druhoradého boxera Rockyho Balbou ktorý sa zapredal mafiánom. Ide drámu ktorá vás upúta a nenchá odlepiť sa od obrazovky. ()

g.laudeo

Když se na to dívám znovu po takových dobrých 15 letech, vidím v tom hlavně dojemný romantický film, místy povedenou romantickou komedii, místy velkou porci opravdového smutku a beznaděje. O boxu to fakt není, ani cestu za americkým snem v tom moc nevidím, pokud taková cesta nevypadá tak, že Vás zčistajasna štěstí trefí do hlavy...... Nemá to spád, nemá to žádnou pointu a ač Rocky trénuje pilně, boxuje pak opravdu technicky hrozně - zasloužil by mnohem větší nářez, než jakého se mu dostane. Ale Stallone je v roli outsidera opravdový, odzbrojující. ()

elgreco

Vtip na druhou: Outsider, který uspěl před kamerou, i „za kamerou“, aneb pravděpodobnost že Rocky Bambula dostane takovouhle možnost, se asi nelišila od možnosti, že film napsaný a v hlavní roli obsazený S. Stallonem bude vůbec nominován na Oskara. A on teda alespoň toho Oskara nakonec i dostal. Tomu se říká americký sen. Stallone mě nezajímá, box mě nezajímá, a přesto mě tenhle film neuvěřitelně bere. A nejvíc to Rockyho věčný popotahování a jak si utírá nudli. Příběh ramenatého trouby a zašlapávaný šedý myšky (pro kterou je ten trouba víc, než na co kdy pomyslela – tomu se teda říká výhra) hodnotím výš než okatě ambiciózního Zuřícího býka. Navíc je to takovej nekonečně lepší ideový taťulda Once. Obojí myslím vážně. Čímž dokazuju, že vůbec nemyslím. ()

Carpe.Diem

Film o touze, odhodlání a víře...Excelentní výkony herců, skvělá muzika a mnoho dalších prvků. Celá série s postavou Rockyho je skvělá až na výjimky (Rocky 5) to byl úlet. Každý malý klučina si přeje být jako on. Pro mě jednoznačně nejlepší film se sportovní tématikou... ()

BAADRAAM

Nádherný film s nádhernou hudbou. Charismatický, ač poněkud prostější, Rocky šplhá nahoru, poté zas klesne dolů..Toto vše však v nízkých dimenzích. Pravá příležitost dostat se na vrchol teprve přichází. Opravdu skvostný snímek. Doteď si pamatuji, jak jsem tento film viděl poprvé, když jsem měl horečky a ležel v posteli. Po Rockym(a teď vážně nekecám) jsem se uzdravil. Buď placebo, či jen shoda okolností(zázraky nejsou a nevěřím na ně), mě postavila na nohy a o den později jsem již zvedal Fe v posilce....zaverem snad jen - hlupak, co si uvedomi, ze je hlupak, uz neni hlupakem. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers