Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Emzet

Tahle (jednoduchá? v jednoduchosti je síla) role prostě Stallonemu dokonale sedne a i proto je Rocky jeho nejlepším filmem. ()

bolan

Když jsem byl malej kluk, opakoval jsem různé věci po filmových hrdinech a Rocky je jediný film u kterého mi to vydrželo do dnes. Můžu ho vidět 100x a vždycky mam pak chuť se do něčeho pořádně opřít. ()

Pitrsss

Už v tom bohužel nevidím to, co před deseti lety. Nic, z čeho bych se posral, co by mě posadilo na zadek. Jednoduchoučký příběh s tupými dialogy, který se dá shlédnout hodně lehce. Každopádně kdybych dal víc než 3*, už by to nebylo za film, ale za kult a to já nerad. 60% ()

petikacka

Šíleně přeceňovaný film...Já tady Staloneho doslova nesnáším...Vypadá tu a chová se jako totální talošský buran a hňup...A navíc jak mluví...Prostě blb, který umí boxovat...Ó, to je výhra...To už jsem vždycky měla radši Ramba, i když je to taky sračka ( ten film)...Za mě 70% ()

bozka10

Toto je niečo výnimočné, nakoľko to už po rokoch prekročilo hranice filmu,stalo sa kultom,legendou a tu sa podarilo Stallonemu niečo, čo okrem Bruce leeho asi nikomu aspoň v takej masívnej miere.A to je chuť športovať, trénovať makať na sebe.Perfektná športová dráma, ktorú pozná rozhodne každý a inšpirovala od svojho uvedenia milióny ľudí.Bravoooo,pohled tigra Rocky,pohled tigra👊👊 ()

jorgus

Pozastavovat se tady nad tim ze je to klasika, skvela hudba atd. by asi bylo nosenim vody.:)Ale co mne Rockym rovnez fascinuje, je krasna stylizace zivota v sedmdesatych letech.A zaver nemohl byt vydarenejsi, asi by byla blbost kdyby vyhral:-) ()

Mania

Rocky je skvělý film, který jsem bohužel prvně viděla jako příliš mladá/malá, takže až po letech, když jsem měla možnost jej vidět znova, jsem si uvědomila, o čem vlastně vypráví. O síle vůle a lidském charakteru. Sylvestera mám raději jako Ramba a to navzdory tomu, že mu Rocky byl napsán na tělo. Přesto je Rocky film, který o mnohém vypovídá a byla by škoda, kdyby si ho někdo nechal ujít. ()

Honny2

První díl ze slavné hexalogie zachycující kariéru filadelfského boxera. Stallone zde prorazil ke své hvězdné dráze akčního hrdiny. Bohužel v následujících filmech už asi nikdy Rockyho nepřekonal, i když Rambo k tomu měl blízko. Rocky je odpočinkové drama s nemálem drsné boxerské akce. Tento film patří ke skvostům mého dětství, proto i kdyby mě na nože brali *****. ()

Han-cock

Jeho obyčajný život bol jeden z milióna... Osobne môj naj naj naj film zo všetkých filmov. Strašne som preciťoval každú jedinú scénu, súboj nielen v ringu ale aj v Rockyho živote. Kúpil som si celú sadu na vianoce ale na VHS pretože to ma viacej priťahuje k tej dobe. Rocky je aj v istej časti mojho života mojím vzorom, teda hlavne v posilke ked nakladám. Neviem čo by som mohol k tomuto výbornému klasickému filmu ešte dodať iba ak by sa dalo dať viacej hviezdičiek tak ja by som dal aj nekonečno. ()

Wawer

Mezi sportovními filmy naprostá špička, to ovšem nemění nic na to, že asi nikdy nepochopím, jak mohl na oscarech porazit naprosto fenomenálního Taxikaře ()

jane1106

Velice příjemný film. A pravděpodobně nejvíce mě na něm baví krásný Rockyho charakter. Možná mu nebyl nadělen zrovna oslnivý intelekt (k čemuž přispívá i Stalloneho šišlavá výslovnost), to ale bohatě vynahrazuje úžasnou lidskostí a dobře míněnými radami ostatním. Jako by se snažil, aby to neutěšené prostředí, ve kterém žije, bylo jeho zásluhou alespoň o trochu lepší... Neskutečná vůle a houževnatost, se kterou se pustí do přípravy na zápas, jenž má být spíše komedií, než soubojem v pravém slova smyslu, dokazuje, že do věci, ke které upnul veškeré své myšlenky, se nikdy nepouští na méně než 100%. Moc hezky vykreslený vztah k Adrian. Sylvesterova největší role (i když John Rambo je v těsném závěsu:-))! ()

El-Barto

Ať už filmy o Italském hřebci nebo soundtracky jsou dneska zaslouženě legendární. Tento díl by měl patřit do filmotéky každého mladého sportovce, který se potřebuje s nadhledem správně namotivovat a vzít si příklad toho, jak se správně maká. Jinak mi film přijde chvílemi roztahanější, než by bylo potřeba. Sly se stal zaslouženě legendou. ()

Jeremiah

Věřím tomu, že každý člověk v sobě ukrývá nějaké nadání. Jde jen o to, včas ho rozeznat a intenzivně na něm pracovat. Rocky Balboa měl od boha dar odolnosti a cit pro boxování. Ačkoliv jsem vždy pochyboval o hereckých kvalitách S.Stalona, v tomto filmu mu nelze nic vytknout / o většině boxerů si lze myslet ledasco/ . ()

dawe787

Film, ve kterém podal Stallone asi svůj nejlepší životní výkon. Hrané tak, jako by to snímala skrytá kamera. Nádhera a hudba fascinující! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers