Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Superpero

Konečně jsem měl možnost shlédnout Rockyho asi po 10 letech. A můžu jen konstatovat, že je to opravdu skvělý film. Sylvester Stallone napsal velice dobrý scénář a hlavní role se zhostil opravdu výborně. Postava Rockyho je skvělá, tak trochu hloupější dobrák, který ví že ten zápas nemůže vyhrát, ale stejně trénuje a jde do toho na 100%. Rocky je prostě poctivý kus filmařiny. ()

Fr

,,NA TEBE ZAPOMENOU, ALE POVĚST TI ZŮSTANE.....“ Jeden z mých kultovních snímků! Baví mě tato cesta za snem, cesta ze samého dna, cesta plná dřiny... Dialogy mi připadají pravdivé, ze života obyčejnýho chlapa. Pro mladší generaci to bude asi málo ,,in", ale pro nás starší je to stále mnoho vzpomínek a nostalgie. Amerika byla a stále je země velkých možností. O tom je Rocky. Stallone o tom ví svoje! ()

TheMaker

::::::::::::::::::::: Tímhle filmem si Stallone zajistil nesmrtelnost. Jen ta Talia Shire je odporná ženská ! Njn, hold byl nizký rozpočet, tak chodili ulicemi a brali na casting koho právě viděli. Bohužel vybrali typ pro Krásku a zvíře. Jenže tahle by vyfasovala roli zvířete. ::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now - DeEtta Little/Nelson Pigford [2:48] ,2. Philadelphia Morning [2:22] ,3. Going The Distance [2:39] ,4. Reflections [3:19] ,5. Marines' Hymn/Yankee Doodle [1:45] ,6. Take You Back (Street Corner Song) - Valentine [1:49] ,7. First Date [1:54] ,8. You Take My Heart Away - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:46] ,9. Fanfare For Rocky [2:35] ,10. Butkus [2:12] ,11. Alone In The Ring [1:09] ,12. The Final Bell [1:56] ,13. Rocky's Reward [2:04], ()

novoten

Souboj outsidera s favoritem zůstane ve sportovním žánru věčným tématem, a když sám hlavní představitel napíše i scénář o jedinci, který se postavil všem, co mu nevěřili, zbývá k dokonalosti snad jen nějaký ekvivalent z reálného světa. Třeba ten, kdy to Akademie tenkrát Slyovi nakonec opravdu zbaštila a nadělila jemu i samotnému Rockymu pár nablýskaných sošek. To, že se z jedinečného příběhu nakonec stala série, je tak vlastně škoda, ale to už je jiný příběh. ()

tron

"Toto nie je život. Toto je mrhanie talentom.“ Klasika. Fenomenálna športová dráma od režiséra, ktorý neskôr nakrútil teen-Rockyho a to Karate Kid. Oscarová a komerčne úspešná snímka dokazuje, že najlepšie športové drámy sú také, ktoré paradoxne nie sú o športe, ale skôr o postavách. Výborní herci (Shire, Stallone, Young, Meredith), drsné ringové scény, sympatický humor a poetika sychravého obrazu rozčľapkanej zimy v podaní neskutočnej Philadelphie, ktorú okamžite budete chcieť navštíviť. Silný film s hlbokým posolstvom o prehrách a o všetkom, čo s nimi súvisí (vrátane víťazstva, ale to nie je až také dôležité, ako by sa spočiatku mohlo zdať). ()

B!shop

Tak tohle je klasika a pro Slye asi nejzasadnejsi role, ale to neznamena, ze by film nemel svy mouchy. Jednak precejen tu je dost pomaly tempo a mistama se toho moc nedeje, navic zapasy jsou tu jen dva, malej na uvod a velkej na konec. Tim ale nechci rict, ze by film nekdy nudil. A druhej, uz zavaznejsi problem, jsou samotny zapasy. Na kazdym uderu je totiz desne videt, jak vubec nedopadne a ani ozvuceny to moc dobre neni, takze pri zaverecnym souboji clovek nepozna, kdy se trefily a kdy ne. Ale jinak je film paradni, Slye hraje naprosto dokonale a clovek mu tohoho hodnyho blba veri, vedlejsi postavy jsou taky zahrany skvele a to hlavne Burgess Meredith a hudba je dokonala (hlavne teda ta nejzasadnejsi pisnicka). Jeden ze Slyovo nej filmu. ()

Gimli

Sly dokázal, že umí hrát a taky výborně psát. Těžko by někdo čekal, že se hrdina akčních filmů dokáže skvěle vyrovnat s lidským příběhem. Stalloneho lehce neohrabaný (v tom dobrém slova smyslu) hrdina, který zbortí hradby nesmělosti osamělé dívky, je vrcholem jeho kariéry. A věřte tomu, že box je tady ta nejméně důležitá záležitost. Oscar za nejlepší film právem zasloužený. ()

Slasher

Využil jsem kino MAT projekce a šance vidět svoji oblíbenou klasiku alespoň v mini sále na plátně. Nadčasová a určující underdog story přebíjí všechny další sequely a variace především skromností, jak je civilní a upřímně milá, přičemž skvěle zachycuje 70’s městskou workin’ class mizérii, drsné časy ve Philadelphii (koliduje s érou hokejových hrubiánů) a bokem budí takový ten sportovní vlastenecký duch v "jeden za všechny". Plus prostě klíčem muzika a Stalloneho dobrácký blbečkovský charisma. (2011) ()

Lateef

Rocky Balboa, jakožto jedna ze dvou největších Stalloneových filmových postav. Rockyho zarputilost, odhodlání, houževnatost, zuřivost, touha a schopnost jít přes bolest je stejně působivá jako 5 syrových vajíček exnutých ve 4:03 hodin prvního tréninkové dne. Skvělý vývoj postav (zejména Adriana) v závislosti na výrazných hereckých projevech (Stallone, Shire). Všechna ta Rockyho tvrdost, výdrž a bojovnost je tak motivační, že bych si po shlédnutí nejradši obléknul šedý nátělník s kapucí, obul si plátěné tenisky a vyrazil na výklus do tovární části města a dal si třeba závod s rozjíždějícím se uhelným vlakem. Svojí neotřesitelnou pozici tu má hudba Billa Contiho, zejména ta, která doplňuje trénink či samotný zápas. Ten má samozřejmě do skutečného boxerského zápasu daleko, ale diváci jej chtějí vidět přesně takový jaký je. Outsider řeže do Creedova trupu jako do bezvládně visících půlek prasat a žebra praskají... Výjimečně silný film podle schématu: z nuly hrdinou, plný lásky (scéna prvního polibku je krásná) a toho největšího odhodlání. 90% 1,2 miliónu dolarů(rozpočet)/225 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Kultovní film, který Sylvester Stallone skvěle napsal (za 3 dny!!!!) a také skvěle zahrál. Ačkolic ho nepovažuji za nějak skvělého herce, tak tady jeho hraní přesně zapadne. Výborné a nezapomenutelné scény (např. běh do schodů). Výborný příběh o splnění americké snu. I když je to film o boxu, tak box je až na druhém místě, jde o to, že i když Sly ví, že zápas nemůže vyhrát, tak trénuje a snaží na dvěstě procent. Velmi se mi líbil netypický konec, kdy Sly realisticky prohraje se šampiónem, ale i tak se stane hrdinou. Tohle se zkrátka Sylvestru Stallonemu povedlo. ()

Kulmon

Boxerská klasika a role, která měla zásadní obrat v kariéře Sylvestera Stalloneho. U závěrečného mače jsem si opravdově pošmáknul! An american dream v praxi. A nesmím zapomenout hudbu, ta udělala taky svoje! Zase si připadám jak malej kluk, kdy jsem Rockymu držel palce co to šlo. Malej kluk už nejsem, ale držel jsem jako bych byl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Srdce máš, ale bojuješ jak zakletá opice." A to je třeba změnit. Takže tu máme Šampióna Creeda a Nulu Rockyho a já se bavím tím, jak si Creed nechává přivézt holiče a myslí si, že hravě vyhraje. Jenže umí Šampión zmlátit syrový maso v mrazáku, vykrýt údery svým obličejem a stylově vyběhnout schody? Neumí! A má snad svůj song Gonna Fly Now? Nemá! Takže síly jsou vyrovnaný, trénink je skvělej, zápas zajímavej a kdyby Rocky půl filmu neběhal za nesympatickou Adrian, tak bych byl ještě spokojenější. Amerika je zkrátka zemí neomezenejch možností a já jsem přesto rád, že tam nebydlím. ()

CheGuevara

Rocky je pro mě doposud nejbližší Slyovou rolí, neboť je to jeho nejuvěřitelnější hrdina. Rocky není povrchní "boxovačkou", kdy outsider zvalchuje profi hráče, ale snaží se o hlubší pohled na jednoho prosťáčka, který uměl obstojně boxovat. Je slast sledovat životní příběh neúspěšného boxera, kdy se dvoří nevýrazné Adrian a snaží se s ní najít nějakou společnou věc, nebo kdy trénuje na svůj životní zápas. Tehdy si Avildsen vystřihnul jednu z nejlepších montáží, která kdy spatřila světlo promítačky. Pravý direct do mého srdce. ()

H34D

Těžko nazývat film, který začíná a končí boxem jinak než sportovní, ovšem jeho žánrový přesah je natolik veliký a nečekaně příjemný, že pro mě znamená spíše sentimentální a lidské drama o píli, naději a sympatickém looserovi, který se právě v momentě kdy opět prohraje, stane vítězem. Rocky je film, který opravdu naplňuje rčení, že je důležité se zůčastnit a nikoliv zvítězit. Nemohu na něm však zdaleka opěvovat vše, neboť naopak většina stopáže v počátku i uprostřed byla na Oscarový film překvapivě slabá, místy až nicneříkající - zkrátka béčkové kořeny filmu se nezapřou. Ale Rocky běžící za časného úsvitu, nebo při theme songu Gonna Fly Now vše bezpečně napravuje. 8/10 ()

xxmartinxx

Rockyho jsem si vždycky nechával proklouznout mezi prsty. Stallona jsem nikdy rád neměl a box považuju za buranský sport. Proto mě vždycky překvapovalo umístění filmu v top žebříčcích... Dnes můžu říct, že oprávněné. FIlm je to ve své jednoduchosti chytrý a plný adrenalinu i emocí. Osobně vždycky upřednostním Zuřícího býka, ale proč ne... ()

igi B.

Dle mého skromného subjektivního názoru nejlepší "Staloneho" film, snad jediný, ke kterému se dá i po letech vracet a dívat se. A vůbec nejde o ten box! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers