Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

K.B.L.

TOP 10 - mé drsňácké já. Zřejmě navždy zde bude mít své místo. Sic děj velmi jednoduchý, nepřekvapivý a zcela čitelný, ale na mě to fungovalo (a to jsem ten film viděla poměrně pozdě). Když odmyslím komičnost celého filmu, občas je fajn se podívat na film, kde si někdo jde tvrdě za svým vítězstvím. Člověka to občas se zněním Eye of the Tiger v uších pekelně nabudí. ()

Dont

Mnohými zatracovaný film, který sebral Oscara Taxikáři, mnohými obdivovaný film o nezlomném boxerovi, který dostal děsnou nakládačku, ale dokázal světu a hlavně sobě, že není nula. Klasické ztvárnění amerického snu. Já mám tenhle film rád, a to i přes všechny jeho nedostatky, tolikrát tady zmíněné mnoha uživateli. Scény z ringu opravdu nejsou nejpovedenější, skutečnému boxu se to příliš nepodobá, poněkud selhala choreografie. Je zde až přílišná snaha udělat zápasy divácky atraktivní (což se ale v kombinaci s výbornou hudbou Billa Contiho povedlo), jsou to však jediné pasáže, kde se film snaží divákovi zalíbit. Jinak totiž nabízí pouze šedivé prostředí Philadelphie 70. let, neutěšené či nefungující vztahy a ničím nevynikající postavy, které na první pohled nemají čím zaujmout (neúspěšný provinční boxer, "ošklivá" a stydlivá prodavačka ze zverimexu, vznětlivý a nesympatický Paulie, starý a nerudný trenér Mickey, arogantní sebestředný šampión Apollo Creed). Atmosféra tehdejší Phily je zde však zachycena jedinečným způsobem, vztahy i postavy projdou jistým vývojem. Na pozadí souboje o titul mistra světa v těžké váze se pozvolna vyvíjí vztah Rockyho a Adriany, kteří k sobě komplikovaně hledají cestu (závěrečná scéna prvního rande je nezapomenutelná). Talia Shire byla dle mého názoru skvělá, Sylvester Stallone asi poprvé a naposledy předvedl obstojný herecký výkon – paradoxně ale nemusel příliš hrát, protože hrál prakticky sám sebe. Ale pořád si myslím, že další pokračování nemělo nikdy vzniknout, protože nakonec řada lidí hodnotí Rockyho jako celou sérii, a další nepovedená pokračování tak původní vydařený film zbytečně stahují dolů. V červnu 2012 jsem si zašel na projekci do Světozoru, byla to remastrovaná verze v původním znění. V kině jsme byli jen čtyři, ale zážitek to byl úžasný. Co naplat, kino je kino, a ať se doma snažím sebevíc, atmosféru a prožitek z kina nasimulovat nelze. Scény z ringu stouply v kině o hodně procent nahoru. ()

Aleee89

Polomozek Rocky, to se mi líbilo, myslím, že na tu postavu, která září hlavně svaly a srdcem, to úplně pasuje. Rockyho jsem viděla až teď, za což se stydím, protože tuto klasiku (byť mě předtím nijak nelákala) je prostě nutno vidět. Film má něco do sebe a překvapila jsem samu sebe, protože Stalloneho opravdu nemám ráda, třeba série Ramba mě vůbec nebrala, tady se dal docela dobře snést a určitě předvedl výkon kariéry. Všechno to do sebe hezky zapadá, fajn hudba, kvalitně natočeno se vším všudy, konec taky není úplně typicky americký... Překvápko, aspoň pro mě určitě. ()

kajas

Budu zlá a řeknu, že tahle kultovka šla tedy hodně mimo mě. Slye si vážím, tenhle snímek z něj udělal hvězdu, ale miminálně první půlhodina plná hloupoučkých dialogů stála vážně za pendrek. Nesympatické vedlejší postavy a nevhodný romantický závěr mě na další pokračování také nenalákaly. Oscarovým oceněním v tomto případě skutečně nerozumím. ()

Anglie

Dost možná nejlepší sportovní film, jaký kdy byl natočen. Skvělý scénář, velmi dobře zahráno a sestříháno. Oscary jsou zcela na místě. ()

Fanucci

Výborný film. Určitě nejlepší z celé série o Rocky Balboovi. Skvělý příběh, věrohodné dialogy, nelaciná milostná zápletka s Adrianou, perfektně vyjádřená drsnost prostředí v kterém se Rocky pohybuje...je toho dost. Člověk jenom přemýšlí, kam se tohle všechno podělo, když Pauliho ve čtvrtém díle obsluhuje kuchyňský robot... ()

kapsomut

Skvělé, výborné, bizarní a bezchybné! To je prostě Rocky! 100%. Všechny díly jsou mé oblíbené a všechny bych mohl zařadit do mé TOP10tky! Celá série je nepřekonatelná! ()

Petroff

Příběh tupý, jako jeho hlavní hrdina. A když se dozvíte, že v padesátých letech vznikl film s P. Newmanem, kde se hlavní boxerský hrdina jmenuje Rocco Barbella, Rocky je rázem ještě o něco horší... ()

rastlinka

Stalloneho fandovia, nehnevajte sa na mňa, ale je cítiť, že scenár písal on sám. Ale čo je dôležitejšie, povedzte mi prosím pekne - kto mu poradil postaviť sa pred kameru? S tou jeho tvárou a hereckými „schopnosťami“? Omg, hrôza!:) A teraz k filmu. Na niečo, čo je hodnotené tak dobre, je to jedna veľká nuda a tiež neschopnosť vytĺcť čo najviac (aspoň) z (dvoch či troch?) akčných scén. Toto je tá inšpirácia a „kultovka“, ktorá chytá za srdce? Nemastné, neslané, ale hlavne nedostatočne vťahujúce do deja. Áno, menej je niekedy viac, ale nie v tomto prípade. Pre mňa také menšie sklamanie. ()

GILLWANDER

Jeden z najlepších filmov so športovou tématikou. Krásny a bez zbytočnosti natočený klasický americký veľkofilm. Rocky a jeho celý život je proste výzva... 90% ()

Kate...

Cesta za snem jednoho obyčejného člověka, který tvrdě makal a na nic si nehrál. Nijak zvlášť úžasný scénář, ale dialogy jsou brilantní a výkony skvělé. ()

BoredSeal

Celkem solidní hit ze sedmdesátých let, ale na cynického antisportovce jako já nezapůsobil. Je to role jak šitá pro Stallona a musím pochválit český dabing, kde ho tuším Pavel Rimský hlasem dobře zosobnil. Z profláklého soundtracku mě dodnes bolí hlava, když ho nějaký nadšenec pustí v posilovně. ()

Jigy

Serie Rockyho patří k tomu nejlepšímu co Stallone natočil a k nejlepším sportovním filmům vůbec. Mohl bych koukat stále do kola na cestu tohoto prostého a chudého boxera s jednoduchou logikou a velkým srdcem ke hvězdám a opětovný pád na zem. Rocky je epos, kterých není mnoho a díky své lidskosti se na něj dá dívat stále znova. A to nemluvím o skvělých zápasach v rinku, které jsou natočené tak reálně, že má člověk pocit, že by u toho byl. První Rocky to započal a právě svou čistotou patří k nejlepším v sérii. ()

balba

Podle mě je to typicky americký příběh nádeníka Rockyho( Sylvester Stallone),který se díky své houževnatosti,odvaze a hrdosti proboxuje mezi slavné goxery. ()

lekr

Výborný a bezpochyby nejlepší Stallonův film, kterým si Sly opravdu zajistil společně s Rambem nesmrtelnost. Absolutně úžasný příběh, dobrá akce, trocha nezbytné romantiky a nezapomenutelný song "Eye of the tiger"! To jsou věci které dělají tento film opravdu výborným, nezapomenutelným a kultovním!! ()

Lischai

Je to klasika - ale taková nějaká náladová. Nepřišel jsem na chuť podivnému kamarádovi Pauliemu, který se neustále kvůli něčemu vzteká a já nevím proč, nemotivované Apollově výzvě a ani nabručenému trenérovi boxu, který na Rockyho střídavě kašle a střídavě ho podporuje. Mám pocit, jako by to nebyl film o boxerech, ale o citově nevyzrálých školačkách. Běhání do schodů je samozřejmě nestárnoucí. ()

SallyZen

Jeden z nejpozoruhodnějších a nejkrásnějších snímků o sportě, v kterém je důležité míti silného ducha a podstupovat pilný trénink. Stallone se na to hodil a dokonalá je hudba k filmu, kterou je slyšet stále a ještě dlouho bude. 85% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers