Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Silence

Moc hezký komorní snímek, na kterém se ale už trošku podepsal zub času. O samotný box, který je v celé sérii (vůbec ne ke škodě) pojat trochu akčněji, tu zase tolik nejde - hlavně úžasně sympatický hrdina mi učaroval už před lety a i dneska můžu říct, že tuhle klasiku mám moc rád! ()

Ouwen

Důvod, proč jsem si film tak užil je jak syrově a autenticky působí. Veškeré ty vztahy mezi lidmi tam, dialogy, celkově ta atmosféra.. a cesta na vrchol Rockyho je zasloužená. Stallone je fakt dobrej herec i když si myslím, že v tomhle filmu spíš tu roli žil, než že by něco hrál. Rockyho přítelkyně je roztomilá a nádherně se doplňují. Nepamatuju si romantický vztah ve filmu, co by mě bavil víc. Fantastická hudba. Špatnej zvuk. Scéna kdy Rocky vyběhne ty schody a zvedne ruce patří mezi ty nejvíce ikonické scény co jsem kdy viděl. Je to i hodně fyzický film a zatraceně inspirující. Už se těším na další. A hodně moc jsem to emocionálně prožíval, nejen ty tréningy, ale i dialogy ;-) Rocky je jedna z nejvíce sympatických postav, se kterými jsem se kdy setkal. Scéna jak si schová do kapsy tu vizitku... to je skvost. ()

JohnCZ

Zatímco Rambo je pro mě akční klasika, Rocky mě dlouho míjel. Nejspíš asi proto, že box jde úplně mimo mě. Proto film hodnotím bez jakékoli nostalgie a musím říct, že z toho nevyšel vůbec špatně. Dopomáhá tomu především fakt, že Rocky je film spíše o Rockym samotném než o boxu jako takovém. Sly a to jeho nesrozumitelný šišlání mě baví i tady. Rockyho rozumování o životě je srandovní a tak správňácky retardované a jakkoli zní Stalloneho žvatlání pitomě, ve výsledku zas tak hloupé není. Průběh je sice trochu naivní, ale to vynahrazuje výborně natočený a překvapivě opravdu napínavý závěrečný zápas s nejednoznačným rozuzlením. ()

corpsy

Stallone urobil dobrú vec keď svoj scénar štúdiu United Artist nepredal a držal sa ho ako kliešť. Prišli by sme o jeden z míľnikov boxerského filmu a pravdepodobne aj o Stalloneho ako takého. ()

Marek1991

Príbeh o jednoduchom chlapíkovi z kapitalistických USA, kde bola zlá situácia, najmä vo Philadephiii. Chlap sa nestretáva s veľa ženami a preto sa zamiluje do tej, ktorú vídava najčastejšie. Z chlapíka, ktorý stratil formu sa behom pár týždňov, stane boxer schopný vzdorovať majstrovi sveta, ktorý mu šťastím a náhodne ponúkne možnosť si s ním zaboxovať o titul. Film má skvelú hudbu a nezabudnuteľné scény pri tréningu v mraziarni, či behu a rukami vztýčenými pred panorámou mesta. Niektorí o tom hovoria ako o americkom sne, ide skôr o náhodu a šťastie a preto tento diel pre mňa nie je americký sen, ale ten amerikanizmus všade dýcha a plus tie reklamy. Je to temná a smutná klasika, ktorá sa vyvinie v pekný zážitok pre mnohých. Na dnešnú dobu by to bol obyčajný až nudný film na dve, či tri hviezdičky, ale na danú dobu to bol milý a neobyčajný športový príbeh, ktorý dodal motiváciu mnohým športovcom. Stallone síce miestami vyzerá, ako retardovaný hlupák, ktorý pri behu vyzerá, ako keby vyliezol z blázinca a mal obrnu, ale aspoň to pobaví. 3 Oscary a 15 ďalších cien si to v podstate možno oprávnene zaslúžilo. 70.roky a box a kríza v USA, to k sebe proste patrilo a vytváralo históriu, možno viac ľudí by vtedy chcelo vidieť súboj Stallone a Ali, ale viac sa vyjadrovať by asi bolo zbytočné, proste zaujímavá klasika. ()

El Pistolero

V jednoduchosti je síla. „Rocky“ není tak ceněný proto, že by to byl bezchybný film (k dokonalosti má míle daleko) nebo že by Sly byl bůhvíjaký herec (to ani náhodou není), ale proto, že je to snímek o životní síle a pevné vůli to i přes nepřízeň osudu někam dotáhnout (což v podstatě ilustruje Stalloneův život). Snímek, který obsahuje několik scén, jež patří mezi ty nejslavnější v dějinách kinematografie. Snímek, který i přes své rezervy přesvědčil americké akademiky, aby mu udělili Oscara. Snímek, který stvořil legendu. „Rocky“. ()

curunir

,,NEUVAŽOVAL SI, ŽE SKONČÍŠ?" ,,NIE." ,,TAK ZAČNI!" __ Jediný film, kde Stallone ukázal tak silné herecké kvality, aby mohol byť nominovaný na Oscara. A je aj škoda, že ho nedostal, pretože svoju postavu si natrénoval naozaj skvele. Rockyho nemožno považovať rozhodne za nijak zlý film, taktiež nie však aj za nijak prelomový, dokonca zlatú sošku za najlepší film akosi nechápem, pravdepodobne bol vtedy slabší ročník. Taktiež film disponuje niekoľkými ospalejšími pasážami, v podstate napínavý je iba záverečný zápas a napríklad postava úžerníka Tonyho Gazza, pre ktorého Rocky pracuje je podľa mňa úplne nevyužitá a nezaujímavá (rovnako je to aj v dvojke). Ďalšia vec, ktorú nikdy nepochopím, ako sa mohol Rocky zabuchnúť do tak nepríťažlivej ženy ako je Adrian, ktorá sa síce postupne v ďalších dieloch vymaňuje zo svojej roli škaredého káčatka, no aspoň mňa nijako neoslňuje. To sa snáď Stallone na lepšiu nezmohol? Prvý diel je rozhodne najlepším z celej série, avšak vrcholom boxerských filmov ukázal až Scorsese o 4 roky neskôr. ()

sidzej

Dnes už boxérska klasika so sympatickým Sylvestrom Stalloneom a nezabudnuteľnou tréningovou melódiou. Výborný casting, chytrý scenár a presvedčivá réžia. ()

PauloZ

Dnes už kultovní film, na kterém jsem z části vyrostl. Toto dílo ke kterému si Sly napsal sám scénář a odráží se v něm jeho vlastní život, je nejlepší boxerský film co jsem kdy viděl. V podstatě celá série je hodně dobrá. ()

ConanVJ

Vynikající film a začátek nejlepší série sportovních filmů vůbec. Filmek má krásný příběh o Italském hřebci Rocky Balboovi, který je amaterský boxer a živý se jako vymahač dluhů. Jeho život se mění, když je vylosován na box s nynějším šampionem Apolo Creedem. Filmek ukazuje osudy Rockyho, jeho přípravu na zápas a na konci je skvělý boxerský souboj s výbornou choreografií. Pro mě film na který nedám dopustit a kdykoliv ho mám možnost vidět, tak na něj koukám. Prostě bomba film a za mě jasných 100% :) ()

DEXTER099

Naprosto kultovní film.Můj dětský hrdina,vzor ke kterému jsem se uchyloval když mi bylo nejhůř jako k tomu kdo vás vždy povzbudil a donutil bojovat ze životem dál a dál.Jeden z mála filmu,které můžu vidět vícekrát a vždy z toho budu mít silný zážitek.Kdyby Stallone natočil jen tento snímek tak by se i tak stal legendou,pro mě určitě. ()

Astaroth12

Rocky je správny chlapík, fandil som mu, či v osobnom živote, ale aj v tom boxerskom. Pretĺka sa len tak, berie všetko čo mu niekto prihrá a stále čaká na svoju príležitosť. Film sa opiera o vynikajúci scenár, skvelých hercov na čele s bravúrnym Stallonem, dobre spracovanými boxerskými zápasmi. Tento film je o príležitosti, o príležitosti niečo dokázať, a osud vie prekvapiť, to on vie, aj tu to dokázal. Vynikajúci film a nebanujem, že som si dal repete. ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Jistě, Rocky je klasika, ale ruku na srdce - není to na dnešní dobu už překonaná záležitost? Vždyť dnes je filmu přesně 40 let a za tu dobu se natočila celá řada lepších boxerských filmů, např. Rocky IV., Creed nebo Bojovník. Nebo si opravdu myslíte, že si Rocky I. zaslouží 87%, umístění 113. nejlepší film a 72. nejoblíbenější film? Podle mého tam bylo hodně povídání o ničem a boxerské scény na nízké úrovni. NICMÉNĚ...mám Slye rád, mám ho mezi TOP herci, a tak 4 hvězdičky dám. 70%. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers