Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Cesty timem

Teda, konečně jsem viděl poprvé tento kult, kterému jsem tak dlouho odolával jej shlédnout. Já a sport to je v podstatě nebe a peklo a jde mimo mě a já rád mimo něj s výjimkou krasobruslení. Ale takové Pěsti ve tmě a Těžká váha a ještě Zuřící býk jsou filmy podle mého a všem těmto jsem dal 4*. Prostě herecky, prostředím, provedením, vypovídají o vytrvalosti atd. asi jiným způsobem než tato sračka. Pardon, ale jinak to napsat nemůžu a nechápu co na tom všichni (skoro všichni) máte? Staloneho svaly? Herecké výkony špatné, celý film nuda. U mne, myslím, nikdy víc. Ty dvě hvězdy jsem dal jen za tu plachou holku, na které jsem vždy také byl a ze které se vyklubala pěkná ženská. A pak hudba, která je pro mne na tomto jediným kultem, ale které je tam po celý film velmi pomálu. ()

Little_Sawy

Stallone a jeho najlepší film pri ktorom ukázal, že každému kto ho nasere dokáže kvalitne roztrieskat nos medzi očami. Totalne spuchnutej, takmer slepý ale domov si odniesol zlato, pri sledovaní filmu s čísburgrem v ruke som si film ani viac užít nemohla. Rocky si proste legenda. ()

Feacher

Velmi slavný, z mého pohledu legendární, kultovní film, takže s těžkým srdcem, ale přecejen musím dát pouze 4*. Je to určitě skvělý příběh, příjemné 2 hodiny života, fajn konec, skvělý Stallone... nicméně první půlka filmu mě tedy upřímně moc nezaujala - takové nudné a docela o ničem, asi jsem očekával víc. 85% Edit po zhlédnutí všech 6 dílů: nebudu měnit počet hvězdiček, pouze poznámka, že kdybych připočítal to, že vzniklo dalších 5 filmu a vznikl obrovský příběh s určitou mírou kultovnosti, tak by si i tento film prostě 5* zasloužil, nicméně zůstává to, že mezi filmy z této doby bych našel lepší a zábavnější. ()

DarkViper

S odstupem času a posunem o 10 let, to má ještě větší kouzlo... Super charakter, suprově zahraný a ztvárněný Stallonem. Hlášku boxuju protože neumím tančit ani zpívat prostě miluju. Dopručuji i kouknout na historky z natáčení, kde Stalloneho odvezli do nemocnice při tréninku kdy dostal moc velkej punch a podobně... je vidět, že do toho ti lidi dali maximum proto tomu kvalita odpovídá. ()

horrormaker

Prikláňam sa k tomu, že je to skvelý film. Pre mňa je dokonca v niektorých pasážiach, kedy hrá Sylvester svoju rolu, podobná mne ( tá energetickosť, ochota sa snažiť niečo robiť, ale taktiež aj veľká demotivácia z niečoho ). Bavilo ma to sledovať. Vývin jedinca, ktorý inšpiroval jedincov ()

Destoroyah

HODNOTENIE:7/10. Úžasne spracovaný film kde vidím aj talent hercov a hlavne Sylvestera Stallona . Už zo začiatku som videl aký tento film bude dobrý. Scenár perfektne napísaný a Rocky ma bude naozaj podporovať. Úžasný výkon. ()

FiVe

Příběh o boxerovi, který příliš rozumu nepobral avšak má velké srdce (nejen:)  Nejvíce mě uchvátila technika, kterou se snažil zdecimovat své protivníky. A to taková, kdy se snaží svojí hlavou rozbít pěsti svých oponentů. Celý film je vlastně zajímavý i když se tam nic závratného neděje. Průser nastává jakmile vleze do ringu. Tak neopravdový boxerský zápas snad není nikde k vidění (krom ostatních dílů). Nicméně Slye mám rád a fasuje za *** ()

oskiii

Jeden z nejzásadnějších sportovních snímků všech dob. Příběh o přehlíženém outsiderovi, kterému se naskytla životní šance. První počin Slye coby scénáristy, který mu definitivně otevřel dveře do Hollywoodu. ()

Vitana86

Strašnej film. První hodina nuda jako prase s příšernými dialogy, kdy u každý druhý Rockyho věty umřelo koťátko a mně dvě buňky v mozku. Ne, sorry, nebudu tu hrát na tu nostalgickou notičku "té doby". Ztracený dvě hodiny života, u kterých to ta muzika s finální scénou rozhodně nezachránily. ()

13Maty13

"Proč boxuješ? Protože neumím tančit ani zpívat."     /// Úžasný a obyčejný film, který ale skrývá víc, než se na první pohled zdá. Pro mě velice výjimečný snímek ve kterém nám Stallone představil jednu z nejsympatičtějších postav všech dob. Italský hřebec, outsider, co dostal šanci a uchopil se jí, co si šel za svým snem. Tohle nelze nemilovat.   / Hodnocení: 10/10. ()

Tongo

Tak já jsem se k tomuhle filmu konečně dostal a podíval jsem se na něj, a tady je můj názor : Celkově to bylo prostě určitě moc zajímavý a samozřejmě chytlavý ( a samozřejmě i úžasný soundtrack ). A příběh je podle mě jednou z nejlepších věcí z celého filmu protože je prostě skvělý ,a Rocky je samozřejmě hned od začátku filmu také sympatický i s dalšími postavami. A taky musím říct že i některé vtipy byly dobré . Prostě takový pohodový film , o mlácení :) 5 hvězd 85% ()

Zabriskie

Myslím, že není moc takových kluků, kteří by se v předpubertálním věku aspoň na chvíli neztotožnili s potavou Rockyho. A jestliže se vás tenhle případ netýká, i tak musíte uznat, že je to krásný nostalgický film, skvěle zachycující atmosféru sice šedivého a špinavého, ale přesto (anebo možná právě proto) krásného města Ameriky 70. let. ()

Van

První vrchol S.Stalloneho.Film má náboj od začátku do konce.Sly je cool a doopravdy hrál.V závěsu za ním je Talia Shire,která skvěle zvládla roli ukřiknuté rockyho přítelkyně Adriany. ()

Xavi

Film, ktorý dostal Stalloneho na výslnie, nominácia na oskara je to príkladom. Výkon začínajúceho S.Stalloneho nepatrí určite k najlepšie zahraným rolám, ale u neho to bola asi najsvetlejší okamih v jeho kariére. Film je presne o americkom hrdinovi, ktorý sa z ničoho stane slávnym, ako obvykle býva v každom pravom USA- filme. Rocky patrí právom k najlepším filmom s boxerskou tematikou, a verím že je lepší ako nedávny Million dollar baby. Je to film, ktorý si treba pozrieť a hudbu si treba poriadne vypočuť, lebo je naozaj skvelá. ()

Benilta

Ano, pěkný film, ale bohužel nemám názor jako většina lidí z vás, kteří hodnotíte 5*. A ani jako většina mých přátel, kteří hodnotí film také na výbornou. Mně se film líbil, to nepopírám, ovšem žádný velký zážitek to ve mně nezanechalo. ()

BillyBob

Tady není co řešit, Sylvester se tímto zapsal do dějin, pro mě jednoznačně jeho nejlepší film a taky jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers