Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Likan7

Já ty nejstarší díly Rockyho ani tak nemusel (stejně tak Ramba), a to se sám sebe považuji za fanouška Slye. Klidně mě zlinčujte, ale nedávno jsem (ani nevim jak) zabrousil do videopůjčovny a pujčil si tento snímek...a.....nějak mě to nudilo.... ()

haWranka

Moje hodnocení hodně ovlivnilo to, že nesnesu box (prostě je pro mě velkej problém koukat na to, jak se dva chlapi bezdůvodně mlátí do hlavy). Ale zase myslím, že jsem schopná ocenit dobrej film. Proto považuju Rockyho rozhodně za nadprůměr, a to i když vlastně byla jeho postava naprosto nesympatická (takovej buran bez vychování...). ()

Nekroskop

Zkusme se na to podívat bez myšlenek na filmovou klasiku a počátek legendy. Postavy jsou napsané celkem dobře, kamera, režie taky dobrý, ale dobrá polovina filmu je prostě nuda. Zajímavé to je až od začátku tréninku. 3 a 1/2 ()

R.A.D.E.K

V tomto kultovním snímku ukázal Stallone divákům cestu k americkému snu, která je podložena láskou, vírou a nadějí. Zážitek z filmu je navíc umocňován skvělou hudbou, hereckými výkony, prostředím Philadelphie a uvěřitelnými emocemi, a proto patří Rockyho do mého TOP. ()

Idahou

Tak k tomuhle filmu jsem se dostal o pěkných pár let později, než mí vrstevníci. Z kusých informací, která za ta léta kolem mě proletěli, jsem si utvořil obrázek o tomto filmu. No, očividně byl naprosto špatný - nečekal jsem, že Rocky bude jen ne zas tak bystrý ani úspěšný boxer ze slumu. Výborný film, kde na hladině se leskne příběh o boxu, ale pod vlnkami těchto neprobádaných vod se skrývají chapadla emotivního podtextu a malého poselství ()

Armin82

Boxérská klasika,kterou prozatím nic nepřekonalo a nejspíš už ani nepřekoná. Příběh primitiva z Philadephie,který jde na první rande v děravým tílku,živí se vymáháním dluhů,občas si někde zaboxuje nebo se jen poflakuje popř.chodí do zvěrimexu vyprávět vtipy ,kterýmu se poštěstí a díky přezdívce, si ho vybere mistr světa v těžké váze,aby se s nim utkal v přímém souboji o titul. Asi nebude nikdo,kdo by tenhle americkej příběh neznal. Do té doby neznámý Stallone se svý šance chopil náramně,výborný představiel Mickeyho i Apolla Creeda,super scénář a hudba...jako jediné mínus, bych považoval dost odfláknutou choreografii závěrečnýho souboje,kterou považuju za jednu z nejhorších v historii filmu...to má s boxem opravdu málo společnýho,Balboa jen stojí a nechá se mlátit do hlavy, přitom základem v boxu, je hlavně dobrá obrana, právě z důvodu,že v tomhle sportu může každá dobře mířená rána na bradu, skončit knock-outem...Balboa se takřka nekryje,jen inkasuje,představitel Apolla pro změnu furt to samý...levá,pravá,levá pravá a taky žádný krytí...myslim,že to mohli natočit trošku reálněji a choreograficky si trošku pohrát...i dva týpci ,co si někde na diskotéce vjedou do vlasů,se aspoň trošku krejou,ale to je asi jedinej mínus,kterej bych filmu dal a víc k tomu asi psát netřeba ----> 90% ()

danny_21

Postava Rockyho jakoby kopírovala Slyovu snahu o naplnění svého amerického snu. Díky tomuhle boxerskému dramatu nastoupil na cestu dlážděnou úspěchy, doláčema a slávou. On je Sylvester výborným scénaristou, pdprůměrným hercem, ale zase má charisma, které mu můžou leckteří závidět. Rocky byl pro něj nejspíš malým zázrakem i díky těm dvěma Oskarovým nominacím, až dnes po desítkách jeho filmů, dokážu docenit jeho nováčkovskou, upřímnou snahu být hercem. Co se týče filmu samotného, je to pěkný ale jednoduchý, klasický ale naivní příběh, který ale právě pozdvihují všichni herci a dobrý střih - 80 %. ()

Rawar

Legendární film o boxerovi z mizerných poměrů, který se dokázal díky neuvěřitelně silné vůli a tvrdé palici dostat do posledního kola s mistrem světa a ustát ho. Důkaz, že Amerika je země možností a že když má člověk silného ducha a odhodlané srdce, dokáže zázraky. Díky tomuhle filmu jsem si párkrát ráno nalil sklenici syrových vajec. Teď už si je sice raději smažím ale přesto ve mě Rocky zanechal hluboké poselství. Nezáleží na tom kolikrát upadneš, důležité je, se pokaždé zvednout. ()

Mik_e

Nevím, ale Rocky mi k srdci nějak nepřirostl. Možná to bude zásluhou Sylvestra "nikdy - se - při - úderech - nekryju" Stalloneho. Vůbec celý Rocky vypadá vedle našich Pěstí ve tmě či mnohem novější Těžké váhy jako chudý příbuzný. Jako největší klad filmu bych tedy uvedl asi jen písně od kapely Survivor, a to ani nevím, jestli byly v tomhle nebo v některém z dalších asi deseti dílů ságy o tomhle nezdolném boxerovi. UPDATE - viděno po velmi dlouhé době, a musím jít na čtyři. "Sly" se sice pořád moc nekryje, ale jen o boxu tenhle film vážně není. Naopak, ta role je výborně napsaná. Ostatně jako celý film. ()

Psycho.R

Nejlepší drama, jaké kdy bylo natočeno. Charaktery mají úžasnou hloubku, zvláště ten Rockyho. Nemůžu nic vytknout, tenhle příběh (myšleno všech šest dílu) jsou pro mě modlou. ()

balcazar

Špinavé a spotené, také boli dve hodiny. Stallone zahral neohrabaného italského žrebca dobre, ale... Rocky má viacero dier. Pridlhá prvá časť zo života, ktorá vás nepripraví na druhú - športovú, samotný zápas to v očiach divákov tiež mohol dotiahnuť ďalej. Boxovanie do mäsa na tréningu, výkon Burgessa Mereditha, hudba a ďalšie čriepky boli sympatické, no na to, aby to bolo lepšie ako priemer, to nestačí. ()

pirulka

Prirodzene, aj ja som chcela "načrieť" do tohto svetového fenoménu -akým určite Rocky je.....aj mňa si získal :) Spôsob, akým ho Stallone hral ma chytil za srdce- taký trošku truľko, ktorý vôbec nie je hrdý, ale má dobré srdce a veľké sny, a ktorému sa páči predavačka z obchodu so zvieratami, a spraví z nesmelej až bojazlivej sivej myšky nezávislú ženu, ktorá si vie povedať svoj názor. Čakala som viac boxu, no záverečný zápas to pôsobivo vyvážil. Mám rada sledovanie starých filmov, a nevylučujem, že sa pustím aj do sledovania ďalších pokračovaní:) P.S. scéna so surovými vajciami ma dostala :D :D ()

neo93

Zrod filmové boxerské hvězdy. Italský hřebec začíná svou bohatou kariéru. První díl proslulé série o tomto nezdolném boxerovi. Už dlouho dobu, jsem neviděl tento snímek a jsem rád, že jsem si ho znovu připomněl. Docela jsem již zapomněl na to, jak se s obyčejného chlápka, který kouří, pije, jen tak se poflakuje po ulicích Philadelphie a jen vlastně mimochodem boxuje, stane obletovaná celebrita a mistr svět v boxu. V tomto úvodním dílu se však teprve musí odrazit od úplné nuly a protlouct si cestu, k tomu, aby mohl zazářit nejen v boxerském ringu, ale i v životě. Tak jako titulní postava musí postupně projít těžkým a trnitým tréninkem, tak i samotný film, to přesně tak dělá, po celou dobu sledování. S velmi pomalým až rozvláčným tempem nám ukazuje tento příběh, přičemž nás seznamuje nás se všemi budoucími důležitými postavami. Ať už je to kamarád Paulie jeho nesmělá sestra Adrian, se kterou se snaží více sblížit, či jeho nezapomenutelný kouč Mickey. Kdybych film neznal a sledoval ho úplně poprvé, nevím, jestli bych dokázal se na něj vydržet dívat po celou dobu, jelikož víc než polovinu filmu se nic vlastně neděje. Naštěstí je tu charisma Sylvestera Stallone, které prostě skvěle funguje, a které obstarává celou zábavu. Tak zase někdy Rocky (u dalšího dílu). ()

boni

Každý, kdo někdy byť jen přivoněl k boxerským rukavicím, musí tento film milovat. Už od dětství, kdy jsem začal koketovat s těmito sportovními aktivitami, jsem Rockyho sledoval v pravidelných intervalech jako motivaci. Když jsem párkrát dostal opravdu hodně, tak jsem si vždycky pustil Rockyho, abych zažehnal krizi sportovní identity. Celý film je natočen naprosto bezchybně, Stallone tu opravdu válí (což je asi pro mnohé překvapivé, ale je to prostě fakt), a když člověk vidí scénu s tréninkem a slyší úvodní tóny písně Gonna Fly Now, tak má hned chuť jít, navléct si rukavice a trénovat minimálně na zápas o titul mistra světa. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers