Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

JančiBači

Rocky je jednoznačne najlepší Slyov film a ja sa k nemu vždy veľmi rád vrátim. Stallone sa ukázal ako zručný scenárista a ako výborný herec. Jeho Rocky je správny chlap so srdcom na správnom mieste a vy mu fandíte počas jeho tréningov a držíte palce počas jeho zápasov. Osobne nemám rád romantiké filmy ale vzťah Adriane a Rockyho neskutočne obdivujem a patrí k tým najsilnejším aké nam kedy filmové plátno ponúklo. ()

voleman

Dnes již absolutní filmová klasika, která ovšem i po více než 35 letech stále skvěle funguje a dobře baví. Sylvestr Stallone je opravdu výborný a celý film se nese v takovém duchu, že to není nátáčeno pro peníze, což se bohužel o dalších dílech říct nedá a jejich kvalita celkem klesla. Tenhle film je prostě takové povedené sociální drama s poměrně štastným koncem, které si v té době podle mého soudu zcela právem zasloužilo Oscary. Podle mne je první Rocky nejlepší role Sylvesta Stalllona. ()

Raccoon.city

Nemám rád filmy z tématikou box a toto je asi jediný kde mi to vôbec nevadilo.Toto bol ten pravý "Italský hřebec".Ostatné diely už iba riedili navarenú kvalitnú polievku. ()

lewwin

Boxerské drama s výbornými hereckými výkony, poměrně dobrou hudbou a příšerným českým dabingem:) Další díly sice celkem navazovaly, nicméně kvalit tohoto prvního počinu nedosáhly. A je škoda, že J. G. Avildsen začal točit v pozdější době tak neskutečně strašné filmy. ()

Obivan

Výborné drama z prostředí profesionálního boxu. Určitě je to výjimečný film, ve kterém Stallone předvádí, že umí hrát. Rozhodně nejlepší z celé série. Díl, který ukazuje boj outsidera proti hvězdě a vše ostatní je vedlejší. ()

Thurin

Další obraz amerického snu. Tentokráte z prostředí boxu. Pro mě určitě nejlepší z celé série. A zároveň nejlepší Stalloneho herecký výkon. No a i hudba je tu samozřejmě výborná:) ()

ranp

Vynikající začátek jedné z nejlepších a nejznámějších sérií v historii filmu. Oscar za film roku naprosto ve správných rukou! ()

lskala

Film ROCKY je zářným důkazem toho, že kvalitní film se dá udělat s minimem finančních prostředků a bez speciálních vizuálních efektů!!! Soundtrack řadím na druhé místo všech dob, hned za TENKRÁT NA ZÁPADĚ. 95% - 5***** ()

Sdoom

Zajímavý příběh o outsiderovi, který dostal životní šanci a který se jí chopil tak, jak se patří ve správném americkém snu. Ovšem ohromení se u mě nedostavilo, ačkoli Stallone zahrál svou roli slušně. I když Rocky nemá být žádný intelektuál, tak jsou dialogy na můj vkus až příliš jednoduché. A celkový dojem nenapraví ani vynikající závěrečný boxerský souboj. Nejlepší film z prostředí boxu spatřil světlo světa až o 4 roky později... ()

Cejny

Z celé série o Rockym jsem viděl pouze první díl a nelituji toho. Stallone zde předvedl dobrý výkon, jak sportovní, tak i herecký. Vše doplňuje dobrá hudba. ()

vitekpe

Rocky je klasika, at si kdo chce co chce rika....P.S.: Ted kdyz jsem to videl po letech znova, prekvapily me naprosto realne a uveritelne (jasne, ze jsou trochu filmove) dialogy. To se dneska nevidi. ()

sedm.1

Je to tak patnáct let nazpátek, kdy jsem se naposled setkal s postavou Rockyho Balboa, tedy samozřejmě s vyjímkou poslední, nové části, a jelikož jsem si uvědomil, že si už ani z jednoho dílu nepamatuju téměř nic, rozhodl jsem se si celou tuto sérii oživit. A hned u prvního dílu jsem si uvědomil, v jak velkém omylu jsem celá ta léta žil. Sylvester Stallone byl vždy můj nejoblíbenější akční hrdina a za jeho životní roli jsem považoval Ramba. Není to tak. Postava Ramba je „jen“ taková třešnička na dortu v Stallonově kariéře. Sylvester se totiž narodil pro roli Rockyho. Jestli někdo plácá, že Stallone je gumovým antitalentem a jen zbytečně trousí další blablabla nesmysly o jeho herectví a filmovém talentu vůbec, právě zde svým výkonem všechny tyto diskuze jasně zadupává pod drn. On zde totiž odvedl jak úžasný herecký výkon, tak skvělou scénaristickou práci, prostě a jednoduše, hned na začátku své kariéry se Sly díky Rockymu právem zapsal do filmových dějin, neboť stvořil skutečnou klasikou a legendou zároveň. Co mě ovšem oslovilo snad ještě víc než Stallonův výkon a strhující děj, byla atmosféra. V tomto ohledu jde vážně o neskutečně působivou záležitost, syrovou a plnou úžasných emocí zároveň, doslova z každého záběru jsem pociťoval sílu scénáře, prostředí a pocitů všech postav, zkrátka celý film je fakt hodně emotivním zážitkem. Ono je tedy i nutné poznamenat, že Rocky je především drama o lidech. O jejich životech, rozhodnutích, myšlenkách, touhách a láskách. O box a akci tu jde vážně až v druhé řadě. První díl Rockyho je zkrátka dokonalá filmařina, které nelze prostě vytknout absolutně nic, a to je hotová věc! Paráda!!! ()

Maynard.

Už dlouho je tenhle kousek legendou. Sice se z boxerskýho nebo jinýho zápasnickýho prostředí natočilo pmraky filmů, ale Rocky je a bude vždycky ten nej boxer! Scénář SLY? Je to tak. Silvestr nejen, že umí natáčet filmy, ale i psát scénáře, což ho dostává ještě výš. Ze začátku spíš nudnější rozjezd, pořád se tam něco řeší s Adrianou a jejím praštěným bratrem. Ale od chvíle, kdy Rocky začne trénovat se všecko rozjede k dokonalosti. Nejvíc mě na tědlech filmech bere "závěrečná" fáze tréningu, když hraje údernej song a rocky něhá, cvičí, nechává se mlátit... Souboj v ringu už je jen parádním vyvrcholením celý jedničky. Ale stejnak se nejvíc směju, když na konci po zápase Rocky řve do mikrofónu - Ramadóóó. Teda vlastně Adriano :o)). Taky je hezký sledovat, jak se z jeho ženský, o kterou bysis na začátku neopřel ani Libertu, stane pěkná ženská. Rocky je prostě italskej hřebec, asi i víc než Rocco Šifredy, se kterým sem nedávno taky viděl jeden film. Ale tam si to nevyříkavali v ringu dva chlapi :o)) ()

James87

K tomuto snímku nemám pomalu slov, ale pokusím se nějaká najít. Hlavně je to emotivní, ať si říká kdo chce, co chce, je to klasika. Sly je super a dostal opravdu pár ran, aby to vypadalo tak, jak to vypadá. Musím přiznat, že mám rád celou sérii. Všech šest dílů. Má to děj, který se opírá o Rockyho postavu, která je pilířem celého boxerského představení. ()

Jiří K. odpad!

Odpad za naprosté degradování boxu jako sportu, který je maximálně otevřený a nefalšovaný. Nula bodů za nesmyslně a nerealisticky zahrané boxerské souboje, jež spíše připomínaly wrestlingové šou pro pubertální týpky. Kdo se někdy tomtuto nebo jinému úpolovému sportu věnoval, ví o čem píšu. Asi bych hodnotil střídměji, kdyby právě box nebyl "media res" celé filmové série. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers