Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (viac)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

Phetronius

Příjemné překvapení ke kterému jsem se dostal přes remake. Od námětu, přes ztvárnění, které dnes už chytá správně úchylný nádech, přes herce (Sly záporák!!!) a momenty ve filmu, které už dnes díky pokrytcům v hollywoodu neuvidíte, prostě tenhle film je paráda:) Skvělé okamžiky: náckové-fandové, Každoroční den eutanazie na geriatrii, kostýmy všech a hlavně: Nepřátelé Francouzi:) Je toho víc, doporučuji jako oddychovou zábavu. ()

Trevor

Ako inak, v poradí 2.000 komentár musel mať pridelený symbolický film a tak voľba padla na Death Race 2000. Nie je tomu tak dávno čo som videl remake Death Race 2050 a podobne ako vtedy aj teraz som bol viac ako sklamaný, ale vzhľadom na rok vzniku filmu som bol predsa len o ničo zhovievavejší. Nápad, na vtedajšiu dobu zrejme prelomový by si zaslúžil trochu lepšie spracovanie a menej chaotický dej, ale pozrieť sa to dalo a film ožno označiť za jeden z tých, ktoré by si fanúšikovia filmovej histórie mali pridať do zoznamu filmov ktoré videli. ()

OG_Swifty

Už dlouho jsem se takhle nepobavil jako u týhle naprosto absurdní a odvázaný jízdy. Perfektní hlášky se tam střídají s porušováním těch největších kulturních tabu a ty fatality to celý jenom krásně podtrhujou. Mojí favoritkou byla samozřejmě Matilda Hunská se svastikou na helmě, kterou hned v úvodu vítali fanoušci horečným hajlováním, ale parodie toho gangstera v podání mladýho Stalloneho byla taky výtečná. Koneckonců tahle postava byla nahláškovaná asi nejvíc a jako největší villain filmu mě Sly prostě bavil - střílení starým thompsonem po fanoušcích Frankensteina nebo dělovka do ksichtu tý jeho přitroublý navigátorky byli jen dvě špičky velkýho ledovce surovýho humoru. Paradoxně nejslabší postavou byl ten Frankenstein v podání Carradina, kterej mě vůbec nebavil, ale za to můžou Francouzi... ()

Diamant

Spoločnosť, ktorej zmysel pre dôstojnosť každého človeka je takmer nulový, sa rúti do záhuby... Záchrana? Opäť si začať vážiť tajomstvo života... Otázne je zobrazenie mravnej rozpustilosti vo filme. Je síce pravda, že kto berie naľahko dar sexuality, stráca aj úctu k životu (veď tieto dary, ktoré človek má, navzájom veľmi úzko súvisia), no tento súvis sa však z filmu takmer nedá vyčítať, čo je veľká škoda. ()

kagemush

Dvě oblíbený scény-den euthanasie v domově důchodců a poskakující naštvaný Stallone na břehu potoka,že si ho zas spletli s Carradinem. ()

gumli

Film bez myšlienky,veľká hlúposť.Čierny humor a debilná zábava.Zároveň aj akási apokalyptická parodujúca vízia budúcnosti.Zabiť čím viac ľudí na pretekoch nie je odporný zločin ale národný šport a zábava.Film je sám o sebe číry nezmysel.A neviem čo tam robil David Carradine,veď má svoje Kung Fu filmy,v tých rokoch bol na vrchole svojej kariéry.V celom filme mi pripadal unudený na smrť.Veľmi hlúpy ale zároveň aj zábavný film,preto za dva. ()

Martin741

Sylvester Stallone este v dobe, ked mal za sebou hrozy typu Italsky Hrebec..... Neviem, co na tom bolo spatne, ale ako priemer, pri ktorom sa vypne mozog a len sa necha clovek unasat prudom, sa toto da ...... 58 % ()

Wiikii

Už v těchto letech čistá komedie s nádechem těch starých triků, které dobře pobaví, jakož to celý film. .. Já osobně jsem se ale po celou dobu bavil, i díky hereckému výkonu Slyho, který byl snad nejlepší ze všech. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

C0r0ner

Perfektní předzvěst všech osmdesátkových trashů, kde nechybí americká totalita, rozjíždění civilistů auty, "drsné" hlášky, Stallone v růžové kravatě a halda dalších parád. Na Andersonův remake to nemá v žádném ohledu, ale je to tak mimo všechny škatulky, že se mi to prostě líbilo. 70% ()

destroy83

Masakrózní béčkový kousek z fiktivní budoucnosti USA, kde se pořádá řádně krvavý transkontinentální závod, ve kterém nejde jen o pořadí, ale i o sbírání bonusových bodů za přejeté lidi. Tak tento nápad je sám o sobě již za plný počet hvězd, ovšem zpracování místy pokulhává. Snímek obsahuje chutné akční i krvavé scény na celkem vysoké úrovni, ale bohužel se mezitím dočkáme i dost "užvaněných" scén , které dílko dost podrážejí. Na druhou stranu postavy závodníků jsou sympatické a dočkáme se i pořádně černého humoru. Navíc jednoho ze závodníků si vystřihl i Sly Stallone a to pekelně dobře. Mě se líbilo na čtyři hvězdy. ()

c.tucker

Holky a auta. Je to prostě kult. A hlavně tento film inspiroval hru Carmaggedon a to už je sám o sobě kult. A některý hlášky jsou k nezapomenutí. ()

animaxis

Asi tím hodně lidí zklamu,ale nemám rád,když někdo v roce 1975 věští dosti falešně,jak budou vypadat auta v roce 2000.Vize budoucnosti moc rád nemám a sám si nedovoluji moc...em...věštit.Kdyby se tento film odehrával třeba v roce 2010,tak by tam byli přesně tyto typy aut,akorát by létali,to je vše. ()

majo25 odpad!

Váham, či dat 1* za Stalloneho, ktorý si zahral v tejto strašnej a uletenej komédii, v ktorej sa nezasmejete nikdy. Asi nie. Hodnotenie: 10% ()

okkac

Béčko s velkým "B". Inspirace pro Carmageddon, jedna z prvních rolí Stallona a naprostá úchylárna. V Americe po světovém krachu se odehrávají transkontinentální závody s cílem nasbírat co největší počet bodů za přejeté lidi s různým bodovým hodnocením (jinak za ženy, muže, důchodce a děti). Na cestě se pak najdou odvážlivci, kteří pak před auty uskakují do kanálu, toreador s rudou plachtou, který se autu vyhýbá jako býkovi, přes tzv. "Eutanasia day", kdy se na silnici z nemocnice vyvezou staří lidé, až po oddané fanoušky Frankensteina (nejznámější závodník v podání Davida Carradina v černém sado-maso obleku), kteří se pro svůj idol jím nechají i přejet. Nechybí také účastnící v římském, kovbojském, gangsterském (Stallone) stylu a po nácky se svastikou na autě i helmách. A celý závod ještě sabotuje hnutí odporu. Přes zábavný potenciál je to s hodnocením horší díky špatné režii a celkové opravdové topornosti všech herců, až na velmi úchylného moderátora. Takže takových neutrálních 5/10. ()

Radiq

Ujetost přejetost! Vůbec jsem nečekal, že se z toho vyloupne taková bomba, taková smršť!!! Od Paula Bartela jsem viděl Cannonball a tam to ještě bylo poměrně reálné - ale stejně jako zde, i tam hrají auta jednu z hlavních rolí. Tohle je ale úplně jinej odvar. Asi z muchomůrek. Začátek je jen představení závodníků, kteří už tak jsou dost bizarní, ale ta pravá ujetost přijde až s tím, když se dozvíme, jak a za co se boduje, chch. Ano, za přejíždění a zabíjení lidí - a nejvíce bodů je za děti a důchodce! Nejvíc mě pobavil "Den eutanázie na geriatrické klinice", když ty přestárlé adepty šoupnou na silnici, chch. Taky hlavní postava není žádnej svatoušek - Frankenstein ve své kožené masce, černých hadrech a dlouhém plášti je geniální ksicht a pro masochisty ideál. Když pak ale sundá masku, máme tu sympaťáka Davida Carradine, po kterém ženy šílí. A nejlepší je, že i on je vlastně hajzl. Film se v podstatě nebojí zkombinovat úplně vše "zakázané" - zabíjení kohokoliv kvůli zábavě, explicitní násilí (rozježděné hlavy, stříkance krve), odkrytá nahota a náznaky sexu, uctívači nacistů a fašistů, absolutně nemorální společnost. A do toho to zpracování - herci schválně přehrávající (obzvláště komentátoři a moderátorka v televizi) a pak samozřejmě Sylvestr Stallone jako záporák, to se jen tak nevidí! Auta na pohled dost hrůza - v podstatě to jsou nějaké tehdejší sporťáky, které oblepili papumdeklama a různejma umělohmotnostma, aby vypadaly futuristicky a vražedně. Ale to nesmíte brát tak vážně (on i ten děj má hromadu děr). Uvědomil si to i režisér, kterej správně odhadl, že tomu stačí krátká délka nebo delší zkrátka, teda, ideální stopáž, na takovou psychárnu. "The race is the symbol of everything we hold dear - our American way of life. Sure, it's violent. But that's the way we love it. Violent, violent, violent!" - nevím proč, ale tohle mi znělo úplně jak z úst Quentina Tarantina. ()

Jizni Tlapa

Nálepkou "totálního úletu" bych označil tuhle crazy akčňárnu, kde Sly křivý pysk (tak jak to umí jen on) v každém dialogu, vyzáblotina v latexu D. Carradine ukazuje jak to vypadá, když svoji károu zmasakruje doktorský v bílých pláštích a obnažené S. Griffeth s M. Woronov, kterým to jde nejlépe,když nemluví vůbec. Perfektní nápad, bláznivé kostýmy a ještě pohublý Sly ve scéně, kdy knockoutuje svoji navigátorku levým hákem=60%! ()

TO

Dobrá cvokárna – černý humor jak má být - slušně brutální a nahatý kozatý holky navrch. Šílená a skvělá jízda s Joem Kulometem (Stallone), Frankensteinem (Carradine) a Calamity Jane, kteří se snaží zajet co nejvíce bezbranných lidiček. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)