Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (viac)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

Corpsegrinder

Důležitej film ani né tak kvůli Slyovi ale spíš kvůli tomu že bez něj by nevzniknul Carmageddon a bez Carmageddonu by zase dnešní hry nebyly to co jsou. Člověka až zaráží že tohle natočili před 40 lety. ()

Mauric

Když jsem slyšel,že tohle měl být filmový Carmageddon,tak mohli tam přihodit na cestu víc lidí,aby se divák při tom moc nenudil,holt mě ty zrychlený záběry na auta nějak nechytly.. Silvester mě docela potěšil jako Machine gun Joe i "scoring" bylo fajn,ale víc jak 2* si to podle mě nezaslouží.. ()

Prochy38

Hodně zvláštní film. Moc by mě nepřekvapilo, kdyby byl v těch 70. letech více odsuzován, než přijímán. Popravdě mě k tomuto k snímku krom S. Stalloneho přivedl ramake Rallye smrti. To je ovšem něco jiného. A hlavně se nenechte zmást tím obalem! Hrají tam fajné dívky, Carradine i Stallone výborní. Jinak celkově film trochu mimo. Mně teda moc nesedl, ale zhnusen taky nejsem. Hodně zvláštní, to bude asi to nejlepší přirovnání... ()

Paldiny

Frankenstein za volantom, deň eutanázie na geriatrickom oddelení a mnohé ďalšie úlety v pretekoch, v ktorých sa jazdí cez mŕtvoly. Sylvester ako záporák obstojí a k tomu ten najšialenejší komentár. Ak by boli tvorcovia odvážnejší pri neľutovaní obetí a vynechali konverzačné pasáže mohlo ísť o prvotriedny výplach. ()

TERRORDROME

Videl som remaky so Stathamom aj Manu Bennetom, ale tá pôvodná Death Race mi roky a roky unikala. A že to bola riadne bizarná konina ako Pavarottiho stehno. Rádoby futuristické závody pošahanou Amerikou, kde kde smiešne vozítka z autodrómu riadené štylizovanými maníkmi ( napr. duo nacistov ) zrážajú chodcov ma občas aj prekvapili solídnym gore efektom ako rozmašírovaná hlava a nabodnutý rozkrok. V hlavnej úlohe David Carradine ako neľútostný pretekár Frankenstein, vymódený sťa by fetiš Batman či úchylný černokňažník a proti nemu neustále nasratý a zábavný Sylvester Stallone, ktorý má asi prestavovať nejaký mix kovboja a mafiána. Každopádne za scénu kde celý učubraný žerie šľahačku by mal dostať Oscara, nech nežerem ja! Celé je to tak psychedelicky bizarné, dementne buransky zábavné a neváha okrem zmasakrovaných chudákov ukazovať aj obnažené kozy či chlpatého Carradina v slipoch, takže som sa určite nenudil. ()

Klay

Tohle jsou jedny z těch 3 hvězd, které jsou naprosto zasloužené a kdybych chtěl hodnotit jako nekritický magor do béčkových trashů let minulých (což jsem), tak by to bylo za 4*. Tak zábavný, humorem (černým) a akcí nabitý film je vskutku těžké nalézt i přestože je to úplná sračka:-) ...seru na objektivnost, dávam 4. ()

willis

Tohle mohl být kult jako prase. Stačilo poměrně málo.. do závodu postavit víc aut na start, aby bylo co ničit (přeci jenom počet pěti strojů v závodě napříč amerikou je limitující) a přidat víc absurdních splatter scén. Jinak některé nápady jsou geniální (Den eutanasie). ()

Dallas

CARMAGEDDON 2: CARPOCALIPSE NOW. Tak túto hru som kedysi drtil deň čo deň. Vtedy ma ani len nenapadlo, že by niekto mohol natočiť film o niečom takom. No a predsa. Vďaka momentálne aktuálnemu remaku Death Race s Jasonom Stathamom čoby Frankensteinom som sa dostal k tomuto béčku s vekým krvou postriekaným B na prednom nárazníku. Niektoré scény doslova parádna sranda. Na druhej strane niektoré totálna nuda. Je to tak pol na pol a hlavne tie s Davidom Carradinom (čoby Frankensteinom) za volantom ma bavili. K tomu bažant Stallone a nejaké tie prsatice z tých rokov 70'. Neviem či to doporučiť, ale ak chcete vidieť totálnu zhovadilosť z kategórie B zo spomínaných rokov, tak smelo do toho. Zrazených 55% ()

dickadonna

Hahahaha tenhle film je výbornej! neskutečná zábava, doporučuji všem co maj rádi drsný krvavý béčka a černej humor. Jediná škoda, že si to občas snaží hrát na nějaký hlubší poselství proti násilí. ()

masiko

Člověk nechápe, jak mohl takovou potrhlou sadistickou šílenost někdo natočit. Každopádně já se u toho nasmál jak nikdy jindy a rozhodně to nebylo tim, že ten film byl až tak špatný. To ne, Death race jen nemá vůbec žádné svědomí a dělá si srandu ze všeho (den eutanazie), z čeho by to slušný člověk nedokázal, ale i slušný se zasměje. Už jen díky té originalitě (umělá ruka s granátem :D). Scénáristovi bych raději udělal důkladné psychologické testy... PS: Po druhem shlednuti bych nenapsal nic jineho, nez ze je to proste genialni satira a otec vsech filmu o zvracenych "reality show". ()

KubykF

Ujetej masakr, který dokresluje výborný český dabing. Hláška "U Chryslera" zlidověla takřka přes večer. Mladý Sly v ujeté roli Joea "Kulometa" a David Carradine aka neporazitelný jezdec Frankenstein. :-D Kouzelné sedmdesátky! ()

pend

Pro hráče Carmageddonu povinnost. Úsměvné béčko s úchylným nápadem, naštěstí odsýpající a příjemně krátké. ()

Gastovski

Hodně jsem se bál si to pustit... ale takový nářaz jsem nečekal. Sice jde o amatéřinu každým coulem, ale když je to tak zábavný a neuvěřitelně masakrální. Nervák Stallone a Blitzkrieg nacistka rulezz. ()

Gašpar

Když chcete aby vaše kára jela rychleji, trochu zrychlete film! Cucáci a mrzáci jsou za nejvíc bodů! Drsný hlášky, pěkný kozy a vrcholná šílenost roku pětasedmdesát!!! ()

Všežrout

Epilog: "As to this matter of violence. The technique of violence was first developed in 2.000.000 BC by the Australopithecines. A tribe of four-foot primates who had no brains to speak of. But who. Nevertheless. Invented the tomahawk and used it on each other. This practice led to the enlargement of the brain - another useful weapon. Yes. Murder was invented even before man began to think. Now. Of course. Man has become known as the thinking animal." ()

gootchy

Sedumdesátý roky byly plný podobných úchyláren, ale tahle je skutečně kultovní. Hravá autíčka, zápolící závodníci a pošahaný svět budoucnosti se tu snoubí v nejobletovanějším závodě, oblíbeném i americkým prezidentem. Do toho něco málo povstalců a hle. Je tu film, jenž mimo jiné inspiroval tvůrce hry Carmageddon. Musím nostalgicky zamáčknout slzu. Škoda, že ted už se do těch uhozených filmů nikdo moc nehrne........ ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)