Na ostrove Terminal je umiestnené prísne väzenie. Krvilačná bitka medzi väzňami, ktorú náhodne nakrútil televízny štáb, sa dostane do vysielania, čo vyvolá obrovský ohlas u televíznych divákov. Väznicu prestavajú na arénu pre zápasy muža proti mužovi, ktoré sa končia iba smrťou jedného z nich. Keď programu klesne sledovanosť, do väznice pošlú nového väzňa, bankového lupiča a výborného šoféra Carla "Lukea" Luzcasa (Luke Goss), Death Fight zrušia a zrodí sa Death Race - preteky ozbrojených áut. A ako inak - na život a na smrť. (TV Markíza)

ConanVJ

Teď jsem to dokoukal po druhý a musím říct, že se mi to líbilo víc než na první zátah. Je jen dobře, že tento filmek ukazuje zrod Frankensteina a závodů smrti. V první půlce je to spíš o bitkách ve vězení, na kterých majitel vydělával, ale které pomalu ztrácely na zábavnosti a tak přišla na řadu show s vyzbrojenýma kárama. Co se mi hodně líbí je akce, která mě pohltila, až mi film rychle utekl. Efekty jsou hodně povedený, bouračky parádní a mnohdy i krvavý. Obsazení se podle mě povedlo a hlavní hrdina je podobnej typ jako Statham. I buchty jsou tu dobrý. To všechno doprovází parádní hudba. Já si nemohl pomoct a film přehodnocuju na 5*. Za mě 90% :) ()

PetrPan

No teda, já čekal totální sračku a moje očekávání bylo nadmíru splněno, necharismatický nýmand v hlavní roli, pár hezkých holek, unylá akce a nic nového, kdyby to byla jen trochu vydařená kopie jedničky, budiž, ale tohle se jen pokouší kopírovat, ale zřejmě došel inkoust a na povrch leze jen nedomrlá nečitelná slátanina. Hvězdičku ze soucitu k Dannymu Trejovi. ()

mzss1

Na áčkovou jedničku to nemá. Tohle je béčko a je to špatně ? Rozhodně připomínám, že zbožňuju jak áčka tak béčka. Režisér tohoto filmu mě překvapil filmem Smrtící zbraň se Seagalem. Dokázal, že je schopný B-režisér. Toto pokračování předchází jedničku - prequel. Rozpočet 7 mil.USD a já jen zírám, čekal bych tak 13. Technická stránka filmu dobrá. Akční scény - ty závodní jsou skvěle natočeny, ikdyž mohlo být více nápadů. 1/2 filmu neobsahovala závody rallye, což nevadí. Souboje před rally nic extra. Ale aspon mě pobavila honička na začátku filmu, kdy hlavní hrdina uniká před policií. To mi krom závodů pak přišlo jako nejlepší scénou. Příběh dost dobře promyšlen - tu nemám problém. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Hlavní hrdina Luke Goss silně zaujal. Stejně jako charsimatický Ving Rhames nebo záporák Sean Bean. Ještě víc mě zaujal Danny Trejo. Lauren Cohan mě chytla okamžitě. I zbytek hereckého obsazení bez problému. Nyní k záporům. Mohlo bát víc závodů, ale nevadí. Spíš mě vadily spomalené scény, nejen ty akční. To bylo docela divné. Spomalené a ještě takové s efektama. Nejvíce mě zklamal konec filmu, který mi teda přišel dost nedořešený a strhnul mi dost % z filmu, který hodnotím. To je asi tak všechno. Kdyby byl větší rozpočet, nepokazili konec a nebyly spomalené scény, které mi přišly divné a nelíbily se mi, tak bych dal s odř.ušima tu pátou hvězdu. Takhle je to horší. Přesto celkově docela povedený film, který pobaví. Takže vysoký nadprůměr to je. Celkově hodnotím na slušných 77% = **** ()

TominoLa

Ale jo, jednou za čas si něco podobného rád dám a připomenu si doby kdy jsem jako mladíček vešel do půjčovny a podobných filmů tam na mě koukalo víc. A rozhodně jsem v poslední době viděl horší filmy a dražší. Největší výtkou je Luke Goss. Mé sympatie si nezískal. To Jason Statham byl a je jiná liga. ()

JohnCZ

S původním filmem nesrovnatelné a to hlavně proto, že to je direct-to-video béčko. Jenže je to velice solidní béčko fungující jako prequel k původnímu filmu. Vrací se i několik původních herců, noví záporáci jsou fajn (Lauren Cohan yeah) a příběh není ani zdaleka tak špatný, jak by člověk čekal. Prostě klasické levné pokračování, které však jako mnoho jiných výrazněji nezklame. ()

• Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)
  • Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)
  • Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (ČSFD)

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (viac)