Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (viac)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

hippyman

pekelně úchylná zvrhlost, kterou jsem chtěl po deseti minutách fakt vypnout... ale pak se ve mně přehodila nějaká výhybka a začínal jsem tomu zvolna přicházet na chuť... no, co si budem povídat, hlavně díky stylovému (ne)oblečení frankensteinovy navigátorky... ;) takže s přihlédnutím k tomu, že záměrem zřejmě nebylo natočit film kvalitní, ale film pro pobavení, dávám nakonec 40%. ()

Ruut

Zas tak pekelná úchylarna to není. Tak můžou hodnotit jen lidi co nemají moc nakoukáno. Dead Race 2000 provází pověst zábavného akčního béčka plného krve a nahatých bab. No nahatých bab tam zas tak moc není. A i akce je podstatně mín než bych čekal. Vlastně za celý film snad jen jednou přejedou člověka tak aby stříkal všude kolem mozek a lítaly úlomky lebky. Na druhou stranu je ve filmu celkem dost dobrých hlášek a líbilo se mi i jakés takés poselství o konzumním způsobu života a diktátorské budoucnosti. Stallone hraje nesympatického namyšleného kovboje. Zajímavou postavu má Carradine. Jeho hrdinný pilot Frankenstein nemá chybu: "O levé oko jsem přišel v závodě v 1998, o většinu čelisti v roce 97, o skoro celou lebku při havátii v 99, všechno to drží pohromadě kovové destičky a dráty, pravou nohu mám vyměněnou po srážce v 96, zato levá noha byla jen 7 zlomená a při požáru v 99 shořela až na kost." Takhle si představuju profesionála. Stiď se Schumachere !!! ()

Lima

Fakt pekelná úchylárna. Prezident USA vyhlásí závod napříč Amerikou, během kteréhož je dovoleno zabíjet chodce. Za zabití jsou bonusové body, Nejméně za muže, nejvíc za malé děti a důchodce. Závodní posádky - vždy muž a žena - jsou různě stylizovány. Jedni vypadají jako nacisti. druzí jako starověcí Římani. Hlavní postava. hraná Davidem Carradinem, vypadá jako kdyby vyšla ze sado-maso salónu, jeho hlavním konkurentem je kovboj Stallone. Je to fakt soda a výborný tip na promítání na nějaké skupinové párty :o) ()

SOLOM.

Čas od času si Roger Corman odskočí/il od natáčení či produkování svých oblíbených monster filmů a natočí i něco jiného „pořádného“. Tentokrát se vrhl na akční scifi z budoucnosti, kterou z části říznul komickými prvky a částečně i koketoval s hororovým žánrem. Udělat z Ameriky „fašistický stát, kdy se církev sčuchla s politikou a všechno je pod nadvládou jednoho muže říkajícího si jak jinak než President, který rozhoduje i o tom, kdy se bude obyčejný občan smět milovat), bylo docela riskantní, ale jak se později ukázalo, vedle určitě nešlápl a snímek si získal celou škálu přívrženců. Sešlápněme spojku, otočme klíčkem a hurá do ulic. Svým nadupaným bourákem můžeme sejmout bez výčitek svědomí úplně každého, kdo se nám připlete pod kola. Starci a malí haranti jsou za nejvíc bodů, tak proč se zbytečně zdržovat přejížděním zvědavých chlapů, ale tak bodík navíc se vždycky hodí. Přesně tímhle se řídí tento film a již po prvních minutách je nám nabídnuta pěkná krvavá lázeň. Tvůrci nám nabídnou docela solidní podívanou, ve které nechybí ani slušná dávka černého humoru. Morbidní zábava nabírá postupně na obrátkách, ale jelikož se nejedná jen o kousek určený milovníkům krve cákající podívané, dočkáme se zde i trochu té nahoty, politiky, povstalecké ctižádosti a samozřejmě závodnické rivality. Každý z těchto prvků zde má určitě své místo a byl jistě přínosem. Pohledné herečky se nestyděly ukázat i něco navíc, než jen svůj herecký talent. Povstalci zase „zručně“ dopomohli navýšit počet obětí, přestože ne vždy si vedli zrovna obratně. Nejzajímavější však byli samotní závodníci. Především pak jejich pestrobarevné charakteristiky, ze kterých si snad každý vybere svého favorita. ()

Slasher

Hrozná ptákovina. V roce 2000 je vrcholnou zábavou transkontinentální závod na život a na smrt, jehož součástí je přejíždět všechny věkový skupiny, a nejvíc bodů je za důchodce. Tohle myslim stačí k tomu, aby jste si udělali celkem přesný obrázek, o co že sakra vůbec jde. A je to sice slušná zábava, ale možná až moc stupidní, 'remake' z roku 2008 budu mít už navždycky radši. No ale... Stallone jako tupec Machine Gun Joe je asi nejsrandovnější charakter celýho filmu, ale debilních hlášek se zdaleka nedočkáte jen od něj. ("Jestli se rozutečou, jdi po matce s dítětem." , "Jako vdova po první oběti závodu nyní vyhráváte luxusní dvoupokojový byt v Acapulku." ...........) Sympatický taky je, že nakonec za všechno můžou francouzi:) (screeny) ()

• Automobily z filmu byly po skončení natáčení prodány za mnohem více, než stála jejich výroba. (Caelos)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)