Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (viac)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

sniper18

Je to celkom dobrý film s Davidom Carradinom a Sylvestrom Stallonom. Má zaujímavý a aj originálny príbeh o pretekoch budúcnosti, ktoré sú najobľúbenejšou udalosťou, preteká sa naprieč USA a body sa získavajú aj zrážaním civilistov. Spracovanie je ale iba priemerné, pokiaľ prebiehajú preteky, je film svižný a zábavný, ale mimo nich film síce nenudí, ale zaujímavého sa tu moc nenájde. Samotné preteky sú dobre zvládnuté, bavia celý čas, sú tu zaujímavé pretekárske týmy, ale hlavne potešia samotné zrážky civilistov, ktoré sú dosť rozmanité a veľmi zábavné. Herecké obsadenie je bez problémov, Stallone a Carradine ako hlavní rivali a potešia aj ženské postavy. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie a na dobu vzniku dosť dobré, tu sa toho moc vytknúť nedá. Od tohto film som vôbec nevedel, čo môžem očakávať, ale kvôli zaujímavej téme a Stallonovi som si ho musel pozrieť. A som spokojný, celkovo to síce nie je nič výnimočné, ale kvôli pretekom sa na to určite pozrieť oplatí. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 61%. ()

Hellboy

Hodnotim stejně jako remake tohoto filmu - Rallye smrti z roku 2008. Ačkoliv toto dílo je mi mnohem sympatičtější. Je mnohem víc ironické, uhozené, trhlé, morálně zvrhlé, je si vědomo své bláznivosti a béčkovosti. Samozřejmě Rallye smrti Paula W. S. Andersona o sobě také ví, že je jen béčko, jenže pořád se tváří velmi vážně, rozhodně mnohem víc než tento film. A navíc, co je Jason Statham proti Sylvestru Stallonovi?:P Taky je tu naprosto ulítlej soundtrack, naprosto nehodící se skladby, houslové přednesy apodobně. Jo a tenhle film zcela zjevně inspiroval Carmageddon, mou dodnes velmi oblíbenou hru (princip hry, design aut..) ()

Falko

Tak toto je jeden z mala filmov, pri ktorom sa mi zdal byt scenar pritiahnuty za vlasy. Pretekari v roku 2000 na autach okrem vitazstva prveho v cieli maju cez celu Ameriku ziskat aj co najviac bodov a tie ziskaju vtedy, ak pozabijaju co najviac nevinnych ludi a cim mladsich, tym ziskaju viac bodov. Nemal som tu s kym sympatizovat. Stallone tu hral nervaka, ktory sa tesil z brutalneho zabijania nevinnych ludi, hlavne ze sa mu bodiky pripocitaju. V dave ludi stali aj Hitlerovi fanusikovia s hakovymi krizmi. Niektore zabery boli natocene dost brutalne a klamal by som, ak by som napisal, ze som sa cely film nudil, ale stacilo mi to na jedno pozretie. Ak uz sa mam divat na taketo zabijanie, tak to radsej uprednostnim filmy ako SAW alebo HOSTEL, dokonca aj taky BEZIACI MUZ so Schwarzeneggerom sa mi viac pacil... 11.07.2009 ________ David Carradine - (Frankenstein) +++ Sylvester Stallone - (Machine Gun Joe Viterbo) +++ John Landis - (Mechanik) +++ Lewis Teague - (Toreador) +++ Simone Griffeth - (Annie Smith) +++ Mary Woronov - (Calamity Jane) +++ Roberta Collins - (Matilda) +++ Hudba: Paul Chihara +++ Producent: Roger Corman +++ ()

ClintEastwood

Mám nějakou slabost pro tahle stará béčka. Čím béčkovější a kýčovitější, tím lepší. Fakt vypnout mozek, usadit se a hodinku a čtvrt se kochat šíleným, brutálním příběhem z budoucnosti (dnes už vlastně minulosti). Zaprvé nechápu, jak někdo může vůbec vymyslet takový příběh. Přejíždění lidí autem za účelem obodování, to je opravdu úchylka první kategorie. Zadruhé nechápu, že se to někdo pokusil zfilmovat, protože to je opravdu námět hodný génia. A zatřetí, že tomu dávám čtyři hvězdy. Ale já jsem se opravdu bavil a mladý Sylvester Stallone se svým kamenným výrazem a spoustou hlášek neměl chybu a správně okořenil tento film. ()

Xmilden

V dnešní době spíše úsměvná vzpomínka na časy dávno minulé. Pokud bych měl volit nějaké automobilové honičky ve vzdálené budoucnosti vždy rád sáhnu k osvědčenému Mad Max: The Road Warrior. Ani začínající Stallone potěšit nedokázal, kdo však ano byla překrásná Simone Griffeth, která se před kamerou rozhodně nestyděla. Neměla ostatně za co. Film jako takový je ovšem velká slabota. 30% ()

lamps

Myšlenkově imbecilní a laciný brak, který v mých očích neomlouvá ani očividná nadsázka, ani doba vzniku. Taková neúcta k lidským životům nejde brát ani s humorem, a tak z bizarního futuristického námětu pozitivně vyčnívá jen pár slušných automobilových honiček a kráska Simone Griffeth. Zbytek bych ocenil leda s dvojkou v žíle a s partou podobně upravených kamarádů. 40% ()

Big Bear

Tak to byla slušná halucinace :-)! Jen nevím jestli jsem něco nesnědl já, nebo to celé bylo tak šáhlé na obrazovce... Opravdu vrchol sedmdesátek se vším všudy. Nějakou větší logiku tu nehledejte ani herecké výkony. Film je doufám parodií na cosi, co ale neznám. Pokud to bylo míněno vážně, pak potřebuji ještě nějakou tu hodinku na vstřebání! Jedno vím jistě. Když jsem na sklonku devadesátých let pařil podobně ulítlý závodní simulátor na PC - Carmageddon, netušil jsem, že tento film je zjevně jeho předlohou. Teď to tak nějak zapadá i to vysoké bodové hodnocení přejetých důchodců.. ! Vůbec netuším jak film pojmout a jak hodnotit, protože to je něco zcela mimo rámec :-)!. Jak říkám, je to psycho. Auta, kostýmy, o prsatice tam není nouze a přiznávám, že navigátorka Frankensteina byla fešná. Psycho je i hudba a vůbec celé to sci-fi pojetí. Ona již ta sama móda té doby je mazec... Tohle je král všech béček, nic víc už není! :-). Dávám za dva ruční granáty. * * ()

hippyman

pekelně úchylná zvrhlost, kterou jsem chtěl po deseti minutách fakt vypnout... ale pak se ve mně přehodila nějaká výhybka a začínal jsem tomu zvolna přicházet na chuť... no, co si budem povídat, hlavně díky stylovému (ne)oblečení frankensteinovy navigátorky... ;) takže s přihlédnutím k tomu, že záměrem zřejmě nebylo natočit film kvalitní, ale film pro pobavení, dávám nakonec 40%. ()

Stegr

50% - Největší úchylárna! Stoprocentní, ne dvousetprocentní béčko! Stallone jako nehoráznej cholerik perlí kdykoliv je v záběru (a navíc má růžovou kravatu!). Nápaditost masakrů nezná mezí. Na takovou blbinu fakt slušná porce zvrácené zábavy... ()

666teen

Už se vám stalo, že jste u prokazatelně debilního filmu hýkali blahem? To zažila asi i paní Spáčilová, jenže to nepřizná, i kdyby jste jí trhali koňmo. Já si nic trhat nenechám a bez mučení se přiznám. Mohl bych totiž přijít o body za likvidaci domova důchodců, nebo přejeté batole. Blitzkrieg Frankenstein! ()

Ruut

Zas tak pekelná úchylarna to není. Tak můžou hodnotit jen lidi co nemají moc nakoukáno. Dead Race 2000 provází pověst zábavného akčního béčka plného krve a nahatých bab. No nahatých bab tam zas tak moc není. A i akce je podstatně mín než bych čekal. Vlastně za celý film snad jen jednou přejedou člověka tak aby stříkal všude kolem mozek a lítaly úlomky lebky. Na druhou stranu je ve filmu celkem dost dobrých hlášek a líbilo se mi i jakés takés poselství o konzumním způsobu života a diktátorské budoucnosti. Stallone hraje nesympatického namyšleného kovboje. Zajímavou postavu má Carradine. Jeho hrdinný pilot Frankenstein nemá chybu: "O levé oko jsem přišel v závodě v 1998, o většinu čelisti v roce 97, o skoro celou lebku při havátii v 99, všechno to drží pohromadě kovové destičky a dráty, pravou nohu mám vyměněnou po srážce v 96, zato levá noha byla jen 7 zlomená a při požáru v 99 shořela až na kost." Takhle si představuju profesionála. Stiď se Schumachere !!! ()

Rominator

Pětice automobilových posádek jede 20. jubilejní transkontinentální závod napříč Amerikou, ale nebudou to mít jednoduché, protože rebelové a odpůrci prezidenta se snaží závod sabotovat. Svoje umístění mohou závodníci ovlivnit body, které získávají za přejíždění lidí. Nejžhavějšími kandidáty na vítězství jsou jediný dvojnásobný vítěz Frankenstein (David Carradine) a Machine Gun Joe Viterbo (Sylvester Stallone), který vyhrál jednou... Filmem se nechala inspirovat počítačová herní série Carmageddon (Carmageddon, Carmageddon II: Carpocalypse Now a Carmageddon TDR 2000). Klady snímku jsou hláškující Sly a design jednotlivých závodních vozů. ()

pornogrind

Pokud hledáte pořádnou 70kovou ujetost, bizarnost, šílenost, no zkrátka a dobře old school Béčkovej trash jak má být tak jste na správný adrese. Film z produkce Rogera Cormana zavede diváka na 20. ročník transkontinentálního bruálního automobilového závodu při němž je povoleno likvidovat chodce. Za ty jsou dokonce plusový body(důchodci a haranti jsou za nejvíc bodů). Závodu se zúčastní 5 dvoučlenných posádek(vždy ve složení muž a žena). Soutěží tyto dvojice. Calamity Jane a její navigátor. Nero the Hero a jeho navigátorka Cleopatra. Náckovská dvojice Matilda the Hun a její navigátor Herman the German která je podporována hajlující skupinkou. Machine Gun Joe Viterbo(S. Stallone) a jeho navigátorka. A konečně Frankenstein(D. Carradine) a jeho nová krásná naigátorka Annie která však má postranní úmysly. Všechny ženský ať už řidičky či navigátorky se toho nebojí a ukážou svoje kozačky. Navíc jde o povedenej mix Sci-Fi, akce a komedie. Já jsem se pobavil. 4hvězdy. P.S. ... Co to je? Den eutanázie na geriatrické klinice. Dělají to každý rok... ()

Goldbeater

„Nyní se prohání po nebeské dálnici a sráží tam anděly.“ Vysoce béčkové a velice vtipné. Tento snímek z produkční dílny Rogera Cormana - stejně jako titulní závod - nemá žádná pravidla. Může se v něm zkrátka všechno. A já jsem svolný skočit tomuto bijáku kdykoliv znovu pod kola! ()

Sobis87

Když někdo vyřkne slovo „béčko“ a nemyslí tím historický termín, kterým byly označovány nízkorozpočtové filmy, skrze něž si studia pojišťovala výdělečnost v kontrastu s nákladnými velkofilmy, ale má místo toho namysli novodobé označení pro pokleslou a mnohdy i zvrhlou zábavu, pak v tom případě si okamžitě vybavím právě Death Race 2000, což je pro mě osobně ultimátní „béčkový zážitek“. Už samotný nápad s krvavým mediálně značně podporovaným závodem, ve kterém se sbírají plusové body za přejeté chodce a auta mají bizardní vzhled a jsou ověšená roztodivnými zbraněmi, je solidně ujetý, v kombinaci s pošahanými a přestylizovanými postavami, nadsázkou, hláškami jak z jiné planety a komiksovou brutalitou se z Death Race 2000 stává jeden z nejpozoruhodnějších filmových zážitků. K tomu všemu si přičtěte ještě fetiš-lotra Frankensteina v podání Davida Carradine a taliánského gangstera Sylvestera Stalloneho a vyjde vám z toho kultovní brak, který je svou nekorektností, brutalitou, naivností a ujetostí nadmíru zábavný….zvláště pak, pokud jste ho viděli s legendárním českým jednohlasým dabingem. „To je Frankensteinova rukavice!“ P.S.: Andersonův remake tomuto filmu nesahá ani po paty, je moc vážný a není ani z poloviny tak zábavný. ()

Anderton

Vzhľadom na to, že sa neviem rozhodnúť medzi odpadom, alebo plným počtom, tak dávam zbabelý aritmetický priemer. Ťažko uveriteľná záležitosť, ktorá má skvelý námet, gýčové spracovanie, nesúvislý strih, nedomyslený fikčný svet a kopec sexy ženských ako navigátoriek. Pri pohľade na zadné dokreslovačky máte pocit, že pozeráte kolorovaný Metropolis. Predpoveď budúcnosti je síce v konkrétnostiach úplne mimo, ale princíp sa vystihnúť podarilo, reality show, vojny v správach a tak podobne, ale zase kto by to nepredpovedal, že... ()

AGAMENON

Jenda z největších uchyláren, jakou jsem kdy viděl a to rozhodně nejsem filmový asketa. On ten nápad možná zní nově, originálně, ale přiznejme si, že nás to napadlo všechny, zapnout stěrače a dupnout na plyn, jen jsme to ještě nenatočili, a když už to má někdo natočit, tak jedině král béček, nepřekonatelný, famózní Roger Corman, teda dá to natočit některému ze svých otroků, je sice vidět, že se Rogí zas tak moc přes kapsu nepraštil, ale na něho zas dost, přesto jeho lakota je na výsledku vidět, auta jezdí opuštěnejma okreskama, žádné davové scény (až na tu uvodní, ale tu určitě využil nejméně v dalších deseti filmech), zadní dokreslovačka sice pěkná, ale moc umělá, hudba nezajímavá (místy dost otravná), to co dělá film opravdu zajímavým je ústřední nápad a obsazení, tehdy nehvězdné, dnes naprosto lahůdkové, vidět Slyje jak rozšmelcuje kopáče, je zážitek. Nějací mravokárci by se mohli nad samotnou myšlenkou padat do mdlob, sice se nám ukáže ceník bodu, jen není uplně využitej, tvůrci neměli dost odvahy, třeba scéna s nemocnicí, hezky se z ní vykecali, přesto vidět nadupaný fáro, jak si to krosí záplavem duchen na vozíku, to by byla pecka a hlavně nějakýma harantama. Akce solidně natočená, jen místy zbytečně zrychlená, pěkný přírodní exteriéry a dábelsky přehrávající herci, co chtít od Rogiho víc? ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)