Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Chrustyn

I když název filmu trochu evokuje krvavou "Coenovic" prvotinu nenechte se zmást. Ve výsledku se jedná o standardní jemně černou romantickou komedii a jeden ze slabších Coenových filmů. Převážnou část filmu zachraňuje šarmantní a jako vždy charismatický Clooney, kterému dobře sekunduje Zeta-Jones v pro ní netypické roli. Výrazně vtipných čátí je ve filmu minimum a i když jsem se nenudil není důvod abych to viděl znovu. ()

Flakotaso

Je pravda, že bez Clooneyho, kterému tato vyhroceně komediální až sebeparodická poloha sedla překvapivě výborně a Zety-Jones, která je zde opravdu ikonicky snímaná (tehdy ještě po právu), by to byl pouze průměrný, lehce zlomyslný film. Osobně mě hodně bavila ještě do absurdna vytahovaná linie o Masseyho smlouvě (a jejím trhání), naopak za neuvěřitelně otravnou, tisíckrát viděnou scénu s Clooneyho vrcholně trapným proslovem a ještě trapnějšími prostřihy na tupé, malomyslné ksichty jeho posluchačů (měly působit zamyšleně a oduševněle, uvědomujíc si svůj dosavadní mrzký život) a následným klišovitým "postupným" potleskem, by si milí bratři zasloužili pořádný výchovný záhlavec. Tohle se nedělá! Žádnou podvratnost jsem tam totiž nepostřehl, stejně jako v občas nepříjemně patetické Burwellově hudbě (která měla asi upomínat na klasický Hollywood - Alfred Newman, Dimitri Tiomkin), ale nefungovalo to. ()

Dr.film

At bratři Coenové natočí cokoliv vždy to bude taková filmová lahůdka. Zpracování žánru se ujmou pokaždé naplno a jejich filmařský talent z každého jejich díla jen priští a priští... Nesnesitelná krutost není vyjímkou, ba naopak potvrzuje, že tihle bráchové se mohou s naprostou jistotou pustit každého žánru a vždy tam od nich přibude něco nového. ()

sharky

Tyhle bratry zrovna nemusim, Nesnesitelná krutost je film zoufale průměrný, který mi nepřišel ani trochu vtipný. jediné co ho drží nad vodou je šarm a šmrnc hlavních představitelů (catherine je spolu s charlize nejkrasnejší filmová herečka současnosti i minulosti). ()

Nancy

Podle mého skromného názoru je to jedna velká nuda s vynikajícím obsazením. Clooney je hrozně charismatický, to uznávám (je na něho také pěkný pohled), Catherine je pěkná a taky se na ní dá dívat, ale celkově film vyzní nudně, fádně a obyčejně. Co se týče humoru, tak ten jsem zde také nějak nenacházela... jen pár takových těch vtípků, co vás uvnitř donutí se zasmát, ale okolí to vůbec nepozná. Škoda, čekala jsem opravdu víc. ()

Ivoshek

Spíš jsem čekal, že to bude Nesnesitelná blbost, ale nakonec to byl celkem slušný průměr. Film je - jako většina rom/kom - zábavnější v první půlce, když to je víc kom než rom. Takže doporučuju koukat do půlky a zbytek si domyslet, díky čemuž ušetříte zhruba 45 minut. ()

claudel

Ztřeštěná a ujetá komedie se spoustou úžasných figurek a ztracených existencí, jimž vévodí Sípák. Bohužel se bratří Coenové nevyhnuli americkým klišé, na něž jsem už vysloveně alergický, když musím některé scény s potleskem vestoje vidět po tisícípadesátédruhé. Chemie Clooney-Zeta-Jones ale funguje náramně, Paul Adelstein karikuje sám sebe, Rush a Thornton ve vedlejších rolích potěší. ()

Necrotongue

Film byl doslova nacpán takovými jmény, že jsem byl úplně zmatený z toho, že jde vlastně o průměrnou romantickou komedii, i když je na rozdíl od té spousty dalších natočena poctivějším způsobem. Catherine Zeta- Jones působila velmi příjemně na mé senzorické funkce, zaujal mě herecký talent zubů George Clooneyho, Billy Bob Thornton se sice příliš nezdržel, ale pobavil a celkově bych to viděl na slabé čtyři hvězdičky. ()

Sawy

Moc příjemná komedie,která není ani tak romantická jako ironická.Od povedených úvodních titulků až po závěr jsem se velmi dobře bavil.Herecké obsazení skutečně luxusní,George je můj oblíbenec a s Catheine jim to pekelně sluší,plus boží Geoffrey Rush a Billy Bob Thornton.Mě Coeni rozhodně nezklamali,jako oddychovka skutečně parádní.P.S.: Aby se neřeklo,Sípák Joe je fakt boží! 80 % ()

Morholt

On je rozvodový právník, ona profesionální zlatokopka a pak to mezi nimi zajiskří. Coenové tentokrát šlápli pořádně vedle, protože do žánru romantických komedií nepřinesli nic nového a naopak dodržují do puntíku všechna zavedená pravidla. Určitě se pár slušných gagů najde, potěší i herecké obsazení v čele s překrásnou Catherinou, ale jinak bych režisérské dvojici vzkázal "Ševci, držte se svého kopyta." 40% ()

ScarPoul

Jedná sa o dokonale bláznivú komédiu, v ktorej Clooney trpí ďalšou telesnou úchylkou a to svojimi zubami. V predošlom filme od Coenovcov. O brother where art thou? to boli zase vlasy. každopádne sa jedná o kvalitnú dávku americkej zábavy, ktorá je zaprvé pekne neočakávateľná ale v konečnom dôsledku predsa len romantická, takže koniec je pekne sladučký. Lenže vo svojej podstate je to nepodstatné. Dôležité je že Coneovci natáčajú naozaj zaujímavé komédia a toto je jedna z nich. Absolútne som sa pri nej uvoľnil a zabavil. Deakins a Burwell ako jedny z mála ľudí s ktorými Coenovci spolupracujú už nejaký ten rôčik sa rok od roka zlepšujú a je to vidieť aj tu. Herci sú doslova bezchybný a to neustále iskrenie medzi Zeta-Jones a Clooneym, je nuskutočne dobre zahrané. Doslova a dopísmena im každý pohľad a vetu veríte. Z vedľajších postáv excelujú Rush a Thornton a samozrejme starý známy Jenkins. Jeho rozhovor s Clooney o prípade Kershner ma rozosmeje aj po stý krát. Ja som jeden z tých ktorý skrátka podobné ľadené komédie môže, a dejová línia z vrahom dáva poznať, že sa na tom podielaly aj Coenovci, pretože inak je tento film strašne neCoenovský. Ale stále sa neviem rozhodnúť či je to dobre alebo nie. každopádne Clooneymu ten žiarivý úsmev závidím. ()

Caszidy

Příjemná komedie s hvězdným obsazením od bratří Coenů. Nic více, nic méně. Po shlédnutí možná vcelku rychle odezní, ale obsazení vedlejších rolí(Cedric the Entertainer, Paul Adelstein, Billy Bob Thornton ale hlavně Edward Herrmann) tvoří z tohoto dezertu opravdu chutnou delikatesu. Obzvláště "hrůzostrašné" návštěvy "na koberečku" u vedoucího firmy/společníka v duchu "strašidelného hradu" byly povedené. O nájemném vrahovi ani nemluvě! [Doporučení právníků - nikdy netrhejte předmanželské smlouvy, jelikož nikdy nevíte, kdo všechno hrál v Tak jde čas!] ()

BoPo

Cynická sonda do cynického sveta právnikov a ich klientov. Neznesiteľná krutosť sa zábavne pohráva s tou veľkou pravdou, že keď niečo moc a dlho chcete, a následne toho dosiahnete, tak už to prestáva byť stredobodom pozornosti. V tom okamžiku si totiž väčšinou uvedomíte, že chcete ešte viac, alebo vlastne niečo úplne iné. A aj keď sa to možno nezdá, tak tento film má v sebe oveľa viac romantiky ako všetky tie filmy, ktoré už svojím presladeným názvom nenechávajú žiadnu citlivú ženštinu trpieť syndrómom suchého oka. ()

Lacike

Dnes na nejaký tretí alebo štvrtý pokus mi ten film neskutočne sadol a tak zvyšujem hodnotenie o hviezdičku. Tá neustála snaha napáliť jeden druhého u ústredného páru mi pripomenula film Duplicity. S tým rozdielom, že tentokrát mi boli neskutočne sympatický obidvaja a každá jedna ich spoločná scéna a dialóg stáli za to. Jak zlatokopka Catherine Zeta-Jones, tak nedospelý právnik George Clooney, ktorému ide len o kariéru. Clooney mi tu do určitej miery pripomenul jeho neskoršiu postavu z filmu Up in the Air. Ale tentokrát sa to pre neho skonči pozitívnejšie. Clooney nejaký veľký komediálny talent nemá a tak je vtipný tým, že je celý čas za toho strašne vážneho. Ten jeho fetiš na zuby zakaždým rozosmial. Vo vedľajších úlohách sa aj na malom priestore majú možnosť predviesť ďalšie hviezdy a hviezdičky. Najviac ma zaujal roztomilý Paul Adelstein, ktorého poznám iba ako parchanta zo seriálu Prison Break. Popritom neustálom iskrení medzi Clooneym a Jonesovou film stihne vtipne skritizovať aj právnikov, ktorý sa priživujú na rozvodoch. Na celom film ma vlastne najviac mrzí, že ubehol tak rýchlo a kľudne by som strávil ďalšiu pol hodinu s ústredným zábavným párom. Ale aj tak som fakt spokojný. 8/10. ()

bouncer

Na tomto snímku nám bratři Coenové ukazují, že jsou opravdoví multi-talenti. Je dobře, že nezůstaly jen u temných, násilných thrillerů (které jsou mimochodem špičkové) a pokusili se o jiný žánr. Romanticou komedii bych nečekal, ale ta je v tomto případě dovedená k dokonalosti. Opravdu podívaná extra třídy. Nic není přeháněno, vtipné situace vyplývají sami od sebe z děje, vše je přirozené a přitom kouzelné. Jednoduše vše v tomhle filmu je tak akorát...Za zmínku kromě skvělé režie a scénáře, které jsou u Coenových samozřejmostí, stojí zajisté herecké obsazení. C-Z Jonesoová a George Clooney působí ve svých rolích fantasticky a například Billy Bob Thornton či Geoffrey Rush jako vedlejší postavy působí moc dobře. Romantická komedie k pohledání... ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)