KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

J.J.1972

Bondovky aj ked su porovnatelne s rozpravkami o Cervenej ciapocke alebo Janickovi a Marienke si semtam rad pozriem. Mozno prave kvoli tym rozpravkovym prihodam alebo skor kvoli autam vybavenym vecickami akoze z 25.storocia...? :D ALE tento diel bol vyslovena KOMEDIA....!! Sice nie som z BA ale nemam pocit ze by tie ulice boli z BA - to by ale nebol problem...ale co tie elektricky...odkialsi zo Striits of SenFrensiskou? Pobavil som sa aj na violoncelistkinej bratislavskej garsonke v staroanglickom style :) a na slovenskych napisoch s chybami. Vratane napisu "VSTUP ZAKAZANY" na vchode do obytneho domu. :D :D Ale vrcholom komedie bolo - pri uteku z BA smerom do Rakuska sa dvojica hned ocitla v krasnych zasnezeych Alpach - cakal som ze to je prestrih a uz su na hraniciach so Svajciarskom, ale nieee - zrazu hranicny prechod CSSR-Rakusko...!! Kua Bratislava taji pred zbytkom Slovenska, ze za Petrzalkou maju take nadherne hory...!?!?! A ja somar som stale chodil cez prepchaty Berg a teraz cez nudnu dialnicu okolo Kittsee... :D :D :D No a ze Videnaci volaju Praterrad "ruske kolo" to bola uz len taka ceresnicka :) Okrem toho som sa mierne stracal v tom kto je dobry a kto zly, takze som prestaval drzat palce uz aj Bondovi :( Ale u tej violoncelistky by som si teda objednal hodiny hudby :) :) :) a "laser" (ci co to bolo) ktory za 5sekund odreze karoseriu od podvozku by som tiez kseftol nejakej recyklacnej firme. :D PS: Mam ten model "odrezaneho" VB v 1:43 a je chutny :) ()

kodwin

Jedna z lepších bondovek. Dalton mě jako Bond nijak neuráží, na rozdíl od některých výkonů Moora působí celkem věrohodně. Dech života je předzvěst Bonda, kterého ztvárnil můj oblíbený Brosnan, navíc výlet do vídeňské Bratislavy s auty VB byl zajímavý. A bondgirl patří mezi ty sympatičtější. ()

Bilbo.cz

Zajímavý díl, ke konci si spíše hrajíci na Ramba. Jenom ten příběh je trochu nedotažený a zmatený. Například nechápu, proč vůdce pouštních bojovníků, pro které by měla čest něco znamenat, prosí v cele strážné o propuštění... A jízda po sněhu na cellu za pár stovek tisíc taky není úplně běžná věc. Rozhodně jsem se ale nenudil. ()

DrifterSoul

Vtipné, oddechové, zeměpisně zajímavé. Příjemná bondovská klasika, okořeněná pohledem na "Slovenku" Karu /Maryam d’A./, plus vysoce "akčním zúčtováním" v Afganistánu. ()

soukyd33

Nejhorší je, když se cvičení zvrtne v reálnou operaci. Nový herec jako James Bond a nové možnosti. Hodně dlouhý, a občas i hluchá místa. Hvězdiček 3 ()

Sa.sa

Ať žije ropovod Družba "kolik jste tím převezli lidí...? --- vy jste první..." :))) Hurá Bratislava a "naše auta" není nad Škodovky, Ladovky a Dáčie ...  sice ty SPZ nesedí, ale co, aspoň snaha byla...  Jinak ta jízda na futrále od čela byla super :)) ten konec byl sice slabší, ale i tak ušel na ten rok... Jinak Bondovka jak má být ;) ()

Baroque

začiatok je fakt trapas, doslova "těžkoslovenský", zabavil som sa na faktografických faux pas, ako mená, gramatika, blablabla, ktoré sú ale v prípade západnej kinematografie už "dobrým" zvykom (na pseudovizitku som sa nemal ani pozrieť). postupne sa ale film zlepšoval, zlepšoval a zlepšoval. dalton mi príde pomerne nudný a unavený, unavenejší ako ujo moore, pričom mal o dvadsať rokov menej... skrátka sa na túto úlohu hodil len neveľmi. ako divadelný herec povedzme. čiže to vygradovalo až k úspešnému napínavému koncu, spolu s príjemným prekvapením, zosobneným artom malikom, sympatickým arabským plnokrvníkom. fajn, dá sa. 70 %. ()

darkchipmunk

Timothy Dalton asi bude můj nejoblíbenější Bond. Minimálně v Dechu života. Dřív jsem měla raději Daniela Craiga, ale Dalton na mě působí mnohem víc lidsky a i jeho postava je dobře napsaná. Jeho vztah s Karou je provázanější, takže Bond girl nepůsobí jako jeho trofej, skoro to vypadá, že jsou opravdu zamilovaní. Na druhou stranu, novější díly z bondovské série mají (logicky) dynamičtější příběh, tudíž jsem se občas nudila. A nikdy mě ve filmu nebavily pouštní lokace. Charismatický záporák; herec, původem z kontinentální Evropy v negativní roli, klasika. ()

snufec

Timothy Dalton se vytáhl líp než George Lazenby (měl bych to srovnávat s Rogerem Moorem,protože byl hned po něm,ale Dalton byl druhý s nejmenším počtem bondovek) asi hlavně kvůli "hned akčnímu začátku" s tipickými výbuchy. V tomto filmu mě překvapilo,že se na skok objevil i Art Malik coby hlavní terorista v Cameronově filmu Pravdivé lži. Líbilo se mi neprotahování milostných scén,závěrečná rvačka na vojenském letadle,honba v zasněženém Československu i dobrá hudba Johna Barryho,proto musím dát 4 hvězdičky. ()

Godlieb

Po Chobotničce radikální obrat celé série zpět ke kořenům. Já vím že každý čeká od Bonda mraky tajných hračiček, hlášek, honiček a hlavně jistou šablonovitost. Seanu Connerymu jsem to ještě odpustil, byl to frajer a k šedesátým letům jistá naivita a absurdita patřila. Jenže Roger Moore celý ten mýtus pohřbil a zničil, míra absurdna a parodování už dosahovala skoro montypythonovských výšin (Bonda měl ztvárnit John Cleese nebo Michael Palin), a to se samozřejmě lidem příliš nelíbilo, oni chtěli Bonda jako dříve, ne směšnou figurku stárnoucího padesátníka který si zbraní nahrazuje vlastní bezzubost. Timothy Dalton měl velkou smůlu, že nebyl (a není) hercem velkých rolí (napadá mě paralela s Michaelem Keatonem), dostal nabídky na mnoho slavných filmů, ovšem producenti vždy dali přednost věhlasnějším jménům, jakkoliv byla objektivně horší, a jako mnoho podceňovaných herců předvedl i on v roli nepřemožitelného agenta 007 skvělý výkon. Příběh Dechu života možná postrádá fantastičnost třeba slavného Goldfingera nebo Zlatého oka, jenže o to je realistištější, byť stále trochu překombinovaný. Zběhlý ruský generál je z padouchů paradoxně asi nejslabší (co do realističnosti, ne herecky), Nekros jako nezbytná "supermlátička" á la Jaws a americký obchodník hledící hlavně na zisk a ne na politiku. Bohužel, hlavním problémem charismatického a hlavně lidského Timothyho Daltona (stačí pozorovat jeho mimiku, už to není mooreovské "umím být leda naštvaný a smutný a víc ode mě nechtějte" nebo Conneryho "jsem udivený nebo úplně v pohodě") jsou právě daleko známější a všeobecně lépe přijímaní a oceňovaní Sean Connery a Pierce Brosnan (jak mohl Ir hrát Jamese Bonda?). Ovšem proč? Jednoduše Bonda bereme jako stroj na zabíjení, hláškování a svádění, nesmí mít chybu, nesmí mít závan lidskosti, je vždy přesný, nemilosrdný a neodolatelný. Brosnan a Connery do této šablony zapadají dokonale, Dalton nikoliv, teprve nové tisíciletí jej může očistit protože Daniel Craig, jakkoliv jej nemám rád, se snaží právě o to samé lidské ztvárnění 007 jako kdysi Dalton. V hodnocení se bohužel muselo odrazit pokulhávající technické zpracování filmu, vzhledem k době vzniku je podivná hlavně titulní bitka v land roveru, a chvílemi pokulhávající choreografie soubojů (ve věznici je vidět, že tou židlí to nebyla nijak velká rána a na konci jsem nepochopil, proč Bond z tak perfektního úhlu střílel na hlavu a ne níže), zato hudba je určitě lepší než v následujícím Povolení zabíjet. Celkově 4 hvězdičky. ()

M4rty5

Za fanouška bodnovek se nepovažuju, ale už sem jich pár viděl. Dalton mi ze všech Bondů připadá nejlepší. Film doprovází velmi povedený soundtrack s velice pěknou ústřední skladbou ( Pro mě nejlepší "bondovská" skladba vůbec - The Living Daylights od a-ha ). Film nenudí a celou dobu se něco děje, ikdyž celou řadu akčních scén ( Například seskok jeepu z letícího letadla a závěrečná přestřelka při které Bondovi asi vypnul mozek ) musíte samozřejmě brát s nadhledem. Češi pak musí "strávit" zejména fakt že z VB ( Veřejná Bezpečnost ) v tomto filmu udělá Bond naprosté blbce, ale musím uznat že při scéně kdy to žigul naládoval do dřevěné budky sem se docela zasmál :D. Celkem pohodová filmová jednohubka. PS: Za povšimnutí stojí jeden fakt. Tenkrát = afghánci jsou bojovníci za svobodu, kteří neváhají britského agenta podpořit v jeho akcích proti Rusům. Dnes = ti stejní afghánci jsou teroristé na které se musí tvrdě došlápnout. Divné že ? ()

Zofan

Dalton je skvělý. Kdo tvrdí opak je buď moc ovlivněn názorem druhých, nebo film viděl už před hodně dlouhou dobou. Jsem jeden z takových, ale dal jsem filmu druhou šanci asi po 15 letech a zjistil, že jsem se mýlil. A ano, vysoké hodnocení zajistila scéna v Afghánistánu. Celkové hodnocení: Velmi příjemné překvapení. ()

Honey007

Bonodovka číslo 15 a Timoty Dalton. Akční podívaná, vtip, zajímavá zápletka a cestovatelská linie z Bratislavy přes Afgánistán až po chrámy Meteora by sama o sobě stačila. Ale bez šarmu agenta s povolením zabíjet by to nebylo ono, nechte se prot unést, projedete se na velbloudovi a v džípu z přístávajíchí/ troskotajícího letadla :) 80% ()

Jorge K

Tuhle bondovku jsem zase tolikrát neviděl a není vůbec špatná. Dobrá zápletka, děj i dialogy jsou bohaté. Když pomineme zeměpisné nesmysly, to holt tenkrát jinak nešlo, tak ten film má všechny dobré znaky značky Bond. Nakonec i Timothy Dalton to zvládl poměrně dobře, i když nepatří do mé oblíbené trojky JB, řekněme, že vede tu horší polovinu. Na bondovkách je asi nejlepší sledovat, jaká byla v dané době politika, móda, auta. Skvělá titulní píseň. ()

Lazy87

Bond 15 : Nebyl zlý, ale Timothy Dalton mi tam moc nesedl, nebyl zlý, ale chybí mu to bondovské charizma. Navíc se moc nekurvil, ale asi se zatím nejvíc přiblížil Flemingovu bondovi. ()

Ware

Toto sa nedá so starými bondovkami s Connerym ani porovnať. Prvých desať minút som veril, že to bude mať niečo do seba, ale potom nasledovali 2 hodiny nudy. Kde sa podela bondovská atmosféra?! Tu som mal pocit, že sa striedavo dívam na romantický slaďák, akčnú béčkovú komédiu (niektoré akčné scény pôsobili naozaj smiešne), v žiadnom prípade však nie na plnohodnotného agenta 007. Maryam d'Abo je najslabšia (alebo skôr najškaredšia bondgirl), záporáci pôsobia tupo a dej sa neuveriteľne ťahá. Potešil snáď len Dalton (zmena mala prísť už oveľa skôr, Moore zjavne v posledných častiach nestíhal), Andreas Wisniewski (ktorý dostal na záver kopačky) a prítomnosť Desmonda Llewelyna ako Q (aspoň na chvíľu som mal pocit, že pozerám bondovku). 45% ()

cooler

Dech života je první Bondovkou,která nastavila nový směr a ten se drží až do dnes.Těžko říct jestli to bylo dobře,ale je pravda,že ani série s Rogerem Moorem nepatří mezi nejlepší.Nicméně ani tato Bondovka nijak neohromí,chybí tu svižnější akce a je to zbytečně dlouhé. ()