Christopher Reeve nejenže obléká plášť titulního hrdiny počtvrté, ale také pomáhá rozvinout třaskavé téma jaderného odzbrojování. Aby obchodníci s jadernými zbraněmi měli volnější ruce, vytvoří Lex Luthor (Gene Hackman) novou bytost, která bude výzvou Muže z oceli, radiací nabitého Nuclear Mana (Mark Pillow). Tito dva nepřátelé se střetnou ve výbušné akci, při které Superman zachrání Sochu svobody, zastaví sopečnou činnost Etny a znovu postaví zdemolovanou Velkou čínskou zeď. Užijte si zábavu! (Magic Box)

Jessiefox

Byl jsem zděšen. Tento čtvrtý díl jsem viděl poprvé a naposled. Triky strašný i na rok 1987. Lois zestárla, tak že prostě už nemá v tomto filmu co dělat. Vždyť je to k pláči. Příšerné filmové zkratky, vypadá to že polovina scén vypadla nebo byla vystřižena. Dějové linky a vztahy ustřiženy. Nic dotažené. Smutný příběh. Christopher Reeve ten jediný zůstal Supermanem, ovšem tenhle film nezachrání ani Superman. ()

AugustusSVK

Ach jaj! Jedna hviezdička z úcty k hercom, hlavne Genovi Hackmanovi a Christopherovi Reevovi. Inak tento film nezachráni ani supermanovský hudobný motív Johna Williamsa. Prikláňam sa k väčšine, aj mne tam vadili tie príšerné efekty aj na rok 1987. Z výkrikov Nuclearmana som mal chvíľami pocit, že Superman bojuje z Godzillou. Celé to Superman zaklincuje na konci filmu, keď na otázku Lexa Luthora ako porazil Nuclearmana odpovie: stredoškolskou fyzikou. Scenáristi filmu zjavne neovládali nie len stredoškolskú fyziku ale ani fyziku zo základnej školy (scéna vo vesmíre s Mariel Hemingwayovou)!!! ()

MaxDamage1 odpad!

Odpad dávám málokdy, ale tento snímek si ho opravdu zaslouží. Děs a bída, člověk se snad musí smát těm absurditám ve filmu, které popírají fyzikální zákony. Jestliže první díl byl dobrý a druhý ještě lepší, tak potom další pokračování nemají se supermanem pranic společného. Lidé zapamatujte si pouze první dva díly a zapomeňte, že ještě existují další dva z původní série. Díky bohu konec!! ()

topol999

Už se to tak nějak dalo tušit, opět staronové postavy (Luthor, Laneová), které ukazovaly na to, že už to takto prostě dál nepůjde a skutečně ne... Politická zápletka, kdy všemocný Superman kušuje do studené války, a Luthorovo dítě v podobě slunečního lotra, no pěkně!! Někdy to ale působilo (i když nejspíše nezáměrně) jako komedie (viz. scéna Superman a Clark při návštěvě dívek) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Riskujete světovou nukleární válku pro svůj vlastní finanční prospěch!" - "Nikdo válku nechce. Chci jen udržovat pocit ohrožení." Poslední díl, který byl nadabován až skoro třicet let od své existence. To znamená, že mnozí lidé netuší, že existuje. Gene Hackman se vrátil jako největší zločinecký mozek Lex Luthor, aby ze Supermanova vlasu vytvořil jeho nového protivníka. Souboje se mi líbili, ač nebyli dokonalé. Připomínalo mi to druhý ( nejlepší ) díl. Scéna, kde má Superman projev: "Co říká?" - "Něco úžasného." Pobavila :-) Představitelka Lois Lanová tu vypadá, tak na 50 let. Margot se mi v předchozích dílech líbila, ale tady více zaujala Mariel Hemingway. Christopher Reeve znovu perfektní. "Mír nastane až tehdy, když ho budou chtít lidé tolik, že jejich vládám nezbude, než jim ho dopřát." - 70%. ()

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)