Drsná příroda a ještě drsnější muž – tak si Eve svůj život skutečně nepředstavovala. Oliver Reed a Rita Tushinghamová v romanticko-dobrodružném příběhu, odehrávajícím se koncem minulého století v nádherné scenerii kanadské divočiny. (Letní filmová škola)

pepino

Příběh odehrávající se v syrově drsné kanadské přírodě. Film je to velice krásný a hlavně má srdce. Do žánru romantický bych ho určitě neřadil i když se v něm vystavuje vztah mezi tvrdým chlapíkem a němou ženou. Scéna s nohou je opravdu děsivá a nic takového jsem nečekal. Je to ale velmi chytlavý snímek který mě uchvátil tou nespoutanou divokou přírodou i herectvím hlavních postav. Jedna z nejlepších scén je určitě když na halvního hrdinu útočí vlci ( stejně nejlepší útok vlku je bezkonkurenčně v úvodu filmu Nejasná zpráva o konci světa od Jakubiska) ()

MeGab

Jsem na pochybách, zda se o tomto filmu dá mluvit jako o romantickém. Romantiky je tam totiž asi tolik jako akčních záběrů v Popelce. V každém případě vynikající film těžící maximálně z drsnosti Olivera Reeda i půvabů Rity Tushingham. ()

CRYPT

Legendární dobrodružný film. Jsem jej poprvé viděl jako malej špunt, do mysli se mi obtiskla scéna s amputací nohy. Po velice dlouhé době jsem měl možnost jej zase shlédnout. Nádhera. Téměř 50letý snímek a jak dokáže potěšit. ()

gidzitka

Souziti neandrtalskeho medveda s gracii Milose Zemana a vyjukane mysy z katolicke skoly muze byt zabavne i dojemne. Dukaz podavaji - navzdory zubu casu - Oly Reed a Rita Tushingham. Tri a pul aneb 70 procent. ()

harycek

První film kde jsem jako kluk viděl Olivera Reeda a šla z něho hrůza , scéna s useknutím nohy byla děsivá!!!Nyní po cca 45 letech je ten film pro mně stále silný a dobrý!!! ()

Ajay

Jak se říká: "Hodně muziky za málo peněz". Bezvadně zahráno, velmi dobrý námět, zkrátka žádnej tuctovej film. ()

clint123

Skvelý film z drsného horského prostredia. Napínavý, surový, ale aj trocha nežný príbeh. Oliver Reed vo svojej role je výborný. Takže celkovo dobrý dojem! ()

Chlo0opek

..to tehdy byla ještě příroda jiná, než nyní - to jste mohli potkat i nějaké to zvíře:) Celkem nesympatičtí herci sráží mé hodnocení na 3*. Jinak takový klasický "zálesácký" příběh. ()

suvarasuva

Film od kterého jsem čekala mnohem méně se pro mě od té doby, co jsem ho viděla stal jedním z nejoblíbenějších .. je to prostě přesná trefa do mého vkusu. A v nedokonalosti je krása.. nevadí mi umělý sníh, ani chvilkami podle mě nejistá kamera a záběry ve rvačce s vlky byly možná místy převzaté z nějakého dobrodružného dokumentu.. kdo ví, ale na kvalitě filmu jako takového a příběhu to nic nemění. Prostě krása.. ()

jeany23

Tohle mají dávat častěji v televizi ! Tenhle film mě fakt bavil. A to přesto (nebo spíš právě proto), že příběh je nekomplikovaný, triky úsměvně primitivní, a od začátku je jasné jak facka jak to celé dopadne. Hlavní hrdina je týpek co se chová jako buran, a přesto působí tak nějak sympaticky, ke konci ho i politujete. Naopak mě trochu iritovala jeho vykulená němá žena s pohledem raněné laně. Romantiky tu moc není. Trocha dobrodružství ano, takže dojde na definitivní zpacifikování dvou zákeřných indiánů, souboj s vlky, a amputaci nohy sekyrou; navzdory tomu tu je ale krve minimálně, a i ten sex se odehraje mimo záběr. Akorát mi bylo líto toho odvrženého nápadníka, který působil sympaticky. P.S.: docela by mě zajímalo, jak by vypadal remake. ()

omega_SK

Neskutočné .....už viac ako 40 rokov sa predomnou tento KLENOT ukrýval. Hneď po prvom zhliadnutí je z toho moja srdcovka. To si naozaj veľmi rád pozriem aj opakovane. Mimoriadne nádherný filmeček. Nafilmované je to nie práve najkvalitnejšie ale na rok výroby = 1966 je to adekvátne. Určite keby sa toho teraz chopil schopný rejža, tak z toho vyčaruje poriadny kasový trhák. Každopádne plný počet ZASLÚŽENE 5x* ()

pelegryna

S dnešním pohledem na filmy nemožno srovnávat, ale na tu dobu hodně odvážné jak tematicky tak celkovým pojetím.Podotýkám již po několikáté, že se psal rok 1966 a u nás do dnešních dní nevzniklo jediné byť drobet srovnatelné dílo!!! ()

Mitsouko

Vizuálne krásny a drsný dobrodružný film o zálesákovi, ktorý si kúpi nemú manželku a ktorú odvedie do svojej chaty hlboko v horách a mimo civilizácie. Manželka nie je žiadne "tintítko", má svoj charakter a tak sa môže začať romanca.... Mnohí tu kritizovali vizuálne efekty, ako bitku s vlkmi alebo splav rieky, ale na to, že je to natočené v roku 1966, je to podľa mňa docela realisticky spracované a kvalitné dielo... Oliver Reed exceluje, jeho hurónsky smiech pri splave na začiatku filmu a štýl konzumácie jedla je na nezaplatenie :-) Rita Tushingham dodáva filmu jemnosť a nežnosť.. Pre mňa je to dielo par excelance :-) plný počet bodov. ()

Maskati

Silný příběh!  Vynikající scénář, režie i herci. Mimika Rity v proměnách situací byla skvělá.Škoda jen té technické stránky, ale to nesla doba. Těším se na remake, teda jestli bude. ()

kostey

Zajímavý, dobrý film, ale pořád jsem čekal, až se nějak rozjede, až ta ženská aspoň promluví, až už aspoň bude svolná k založení rodiny a ono né, pořád se jen kladou pasti, střílej zvířata. ()