Drsná příroda a ještě drsnější muž – tak si Eve svůj život skutečně nepředstavovala. Oliver Reed a Rita Tushinghamová v romanticko-dobrodružném příběhu, odehrávajícím se koncem minulého století v nádherné scenerii kanadské divočiny. (Letní filmová škola)

D.Moore

Soužití drsného hrubiána - samorosta v podání Olivera Reeda a půvabné němé dívky Rity Tushingham (ty její oči!). Více nesourodý pár byste najít nemohli. A přesto jim to spolu jde... Tedy jistým nevybíravým způsobem. Jako by film nebyl dost silný při sledování jejich zvolna se (ne)vyvíjejícho vztahu, přijde na řadu nejprve návštěva indiánů a pak celá ta věc s pastí, útokem vlčí smečky, nervydrásajícím útěkem a sekerou. Dost, dost dobré. Neotřelý, výtečně zahraný příběh podpořený podmanivou hudbou mistra Goodwina.__P.S. Zážitek mi nezkazilo ani naprosto hnusné a trestuhodné vydání filmu v rámci edice Ráj DVD, která se "pyšní" nečekaně hnusným ořezaným obrazem. Fuj! ()

lebowski

Hodně drsný film.Myslím,že romantika se v tomto snímku moc nevyskytuje.O.Reed si domu přivede manželku,kterou všemožně ponižuje a zachází s ní jak se zvířetem,nakonec přijde o nohu a je na ní odkázán. ()

emma53

Viděno podruhé asi po deseti letech. Ten zub času je pochopitelně znát na zpracování, ale to vůbec neubírá na moc příjemném zážitku z celého filmu. Ani trochu se nedivím, že Zálesák může být pro mnohé srdeční záležitost. Ono sledovat jak se z toho lesního bručouna stane nakonec celkem mírný medvídek, který má srdce tam kde má být a malou, křehkou a plachou myšku jak se proměňuje v ženu, která postupně prochází velkou změnou ve svém smýšlení a stává se tou ženou, která stojí rozhodně za víc než tisíc dolarů, je opravdu silný emotivní zážitek. Za mě hodně silná čtyřka. Přitom je to poměrně drsný film, kde je bez servítků předložen život takového samotáře a co to všechno obnáší. A Rita a Oliver tady hráli perfektně. ()

RHK

"Ženo, nechalas vyhasnout oheň." Dva divoši po kanadsku, s tím, že prvním je neotesaný trapper La Bete ze srubové chatrče v divočině a druhým jeho němá nedobrovolná žena Eve koupená za tisíc zlaťáků. Být tam i nějaký sex, přidal bych hvězdičku. :-) Film je na: http://www.youtube.com/watch?v=2XeFK-DTSZk ()

sud

Pro příběhy z divočiny mám slabost už od dětství. A mezi nejlepší díla tohoto subžánru patří jistě i "Zálesák". Příběh drsného lovce a křehké dívky uprostřed Kanadské přírody, který přitom ani na chvilku nesklouzne k sentimentu. Přitom výprava není bůhvíjaká a určité pasáže vypadají (nebo skutečně jsou) jako ze studia. Celý film stojí na vynikajících hereckých výkonech Rity Tushinghamové a Olivera Reeda, kteří vdechli svým postavám život a srdce. Ach jo, kde jsou ty časy, kdy se do žánru romance řadily i tyhle filmy. 100%. ()

tahit

Viděno po delší době znova. Mohlo by se zdát, že na tom zapracoval zub času, ale na vyvolané vzpomínce ne, což umožňuje v čase vymezeném, prožít to, co tehdy. Drsný, ale jinak pořád skvělý film ... ()

liborek_

Tomuto filmu by docela slušel věrnější překlad originálního názvu, který je pozoruhodně víceznačný a lépe vystihuje obsah filmu, jehož hrdiny jsou drsný zálesák a lovec Jean La Bete a křehká němá dívka Eve. Jean žije v divočině kanadské přírody, klade po lesích pasti a kontakt s civilizací má minimální - což se odráží v jeho nedostatečném společenském chování, způsobech a hlavně v tom, že sám je chycen v pasti samoty. Eve je sirotek, který je naproti tomu uvězněný v pasti , jež má podobu traumatu, provázející ho již od dětství.. Pastí se však pro Eve stane i nedobrovolné spojení osudů s drsoněm Jeanem, kterému je nebohá dívka prodána. Rozdílnost povah a rozdílnost prostředí, z nichž oba vycházejí, však postupně přestává hrát roli, ba naopak se začně zmenšovat, když Jean po hrůzném dobrodružství bude muset bojovat o holý život. Pod tvrdou slupkou se skrývá měkké jádro; v těle křehké a citlivé Eve naopak klíčí odhodlaná a věrná žena. Pasti se začínají uvolňovat... Skvělý Oliver Reed, skvělá Rita Tushingham, skvělá syrová atmosféra drsné kanadské přírody, nebezpečná smečka hladových vlků... Číhá tu ještě jedna past... Ta, do níž se může chytit divák, který bude filmem uchvácen... ()

kinej

Myslím si, že The Trap si plný počet bodů zaslouží. Produkce je sice příšerná (umělý sníh, animované kachny) a tedy přímo úměrná době vzniku, ale ani tohle všechno mě nedokázalo zkazit požitek, jaký tento film skýtá. Film totiž stojí hlavně na doslova zvířecím hereckém projevu Olivera Reeda. I kdyby už nikdy nehrál v nějakém významnějším počinu, tak už jen kvůli tomuhle filmu si nezaslouží být zapomenut. Jeho primitivní a divoký lovec Le Bete je nepřekonatelný. Styl chůze, spůsob jakým konzumuje jídlo (zde se opravdu nedá požít výraz jíst), či mluva, to vše jsou jen jedny z mnoha střípků, které dohromady vytvářejí plastickou a kupodivu sympatickou postavu. Tomuhle se říká životní role. ()

LiVentura

Velmi romantický příběh lásky odvíjející se na drsném pozadí studeného Severozápadu se vším, co má správný dobrodružný snímek mít.! ()

cheyene

Velmi pěkný příběh o zálesákovi, který je ostrý jako břitva, grobiánský typ, jenž má respekt, dokáže v lidech vzbudit strach, ale přírodě rozumí, orientuje se v ní a umí v ní žít. Snímek však vypraví také o jeho vztahu k ženě, kterou si koupil a odvedl do svého srubu u jezera. Počátky jsou krušné a aby si začal Eve patřičně vážit, musí se stát něco, co mu navždy změní život. Příběh se odehrává v nádherné kanadské přírodě a záběry na ni divácké oko potěší a uchvátí. Připočteme-li k tomu ještě dobrou hudbu, zvraty v ději a herecké představení ústřední dvojice, vychází to na lepší 4*. ()

Aky

Moje srdcová záležitost. Právě ona drsnost a absence jakýchkoliv navenek projevovaných emocí, které zde však jsou, jen skryté několik mil pod hladinou, mi nesmírně imponuje. Není lehké udržet se na té tenké hranici mezi cynismem a romantikou, má-li tam obojí zůstat. Když se to ale podaří, je to krása. ()

k212

Žádné servítky, žádné romantizování. Drsný člověk, drsná příroda, drsný děj. Ale všechno není, jak se zprvu zdá, přece jen do různých pastí se může chytit kdokoliv! ()

Campbell

Dost nudnej film o tom jak si jeden chlap co žije mezi zvířata koupí manželkum, a tak začínaj problémy chlap má věčně hlad, manželka uvaří, chlap je nadrženej ale sex není. TAk se tam řeší kraviny. Opravdu nechápu proč je tenhle film tak výjmečný. I když pravda já na něm nevyrůstal. Ale Zálesák S Chuckem Norrisem je aspoň zábavnější. ()

nascendi

Ritu Tushingham som videl pred pár desaťročiami v Richardsonovej Kvapke medu. Zálesák je o päť rokov mladší, ale výraz herečky sa nezmenil a môže ho používať ako puncovú značku. Zálesák je dobre nakrútený film. Najmä preto, že sa na nič nehrá a v takom prípade je divák ochotný odpustiť aj niekoľko logických nedostatkov. Lebo podstatné nie je to, či sa to mohlo takto nejako stať, ale ako zaujímavo a konfliktne prebiehalo zbližovanie dvojice. Napriek celkovej spokojnosti som skúpy dať štyri hviezdičky. ()

PetrPan

Starý poctivý filmový rodokaps se vším, co k němu patří. Drsňák s dobře ukrytým, ale velkým srdcem, ustrašená myška, v které se probouzí ženskost, zlí i hodní Indiáni a především vlci, ehm, samozřejmě vlčáci a škodolibě pak potěšil i utřený nos mladého nesympatického utřinosa. Velmi příjemná oddechovka, kterou si za čas určitě a s chutí zopakuju. Čtyři vlci zavile vyjí na hodnocení... ()

Willy Kufalt

Křehké ženské mládě v zajetí muže drsného stejně jako kolem příroda kolem něj... Nevěsta pro Zandyho (1974) s Liv Ullmannovou neměla tak napínavé akční scény s dravou pumou a celou smečkou útočících vlků, tuším jen jednu s medvědem, ale rozhodně lepší herečku v hlavní roli i důsledněji rozehranou psychologii postav, než Zálesák. Nevím, ale ten celou dobu stejný výraz Rity Tushingham na mne v některých místech nepůsobil zrovna nejdůvěryhodněji, jakoby spíše patřil do zcela jiného (hororového) žánru. Jinak jako dobrodružná podíváná z prostředí kanadské divočiny to mělo skvělou úroveň a dobře rozehrané napětí i v rámci vztahové linky, u které mi předvídatelnost konce příběhu nijak nevadila. 75% (viděno v rámci "Challenge Tour 2020" – 30 dnů se světovou kinematografií) ()

Chrustyn

Pěkný film o drsném lovci žijícím v drsné přírodě, kam si přivede křehkou a nevinou dívku, do které se i přes svou povahu dokáže zamilovat a chovat se k ní jako k ženě. Vynikající herci a krásná příroda jsou hlavním lákadlem tohoto nepříliš známého snímku. ()

Flego

Doležitým faktorom filmu bola samotná drsná príroda, ktorá bola parádne opísaná, včetne zvierat ( až na niektoré prestrihy, ktoré neboli natočené pre tento film ). Ak sa k tomu pridá síce jednoduchá, ale pekná a čistá rozvíjajúca sa romantika medzi grobiánskym traperom a nemou dievčinou, úspech je zaručený. Scéna prepadu vlkmi je exelentná. 4+ ()

rikitiki

Vůbec ne špatný drsný chlapík chce ženu a děti. Jo, a ještě taky lustr. Potíž je, že mu nikdy nikdo neřekl o lásce, nebo o tom, jak se chovat k ženě. Intuitivně k tomu ale přes několik tvrdých ran osudu dojde. Stejně jako křehká květinka, kterou si dovleče do srubu, pochopí, že to, co potřebuje je svoboda a tu jí právě může dát ten zprvu brutálně se jevící muž.___Ve zkratce řečeno: dobrá koupě za tisíc dolarů. /11. 9. 2010/ ()

Kimon

Ne každý si žije jako my z civilizovaných oblastí světa jako v "bavlnce". V drsné krajině odlehlého kanadského severu se lehce nikdy nežilo a žít nebude. A sen o romantickém životě v přírodě je jedna věc a neúprosná skutečnost takového života je věc druhá. Prožijte spolu s Eve přetěžké okamžiky onoho "romantického" života s hrubým mužem mezi medvědy uprostřed nádherné, nekonečně zalesněné přírody a nechte se unášet sny ze svého dětství tak, jako jsem to při sledování tohoto krásného příběhu v duši prožíval i já. Pět svých hvězdiček věnuji za umě a profesionálně natočený příběh bez všech těch digitálních vymožeností, který se dnes už bohužel v takové podobě netočí. PS: trochu mě mrzí, že všichni, kdo se odhodlali okomentovat tento snímek sice nadmíru chválí, ale dát plný počet hvězd se zdráhají. Čekáte všichni snad na nějaký "super" film, který ještě nevznikl? Dodatek: Začátkem června 2009 vychází tento titul u distributora Edice Ráj DVD. Nevím, v jaké obrazové kvalitě a jakém poměru stran se zachoval tento titul v originální "celuloidové" podobě. Ale to, v jak nekvalitní obrazové podobě (a navíc poměru 4:3) tento titul vydala Edice Ráj DVD něco o tomto distributorovi vypovídá. "Není důležitá kvalita záznamu, hlavně když vyděláme". V TV satelitním vysílání uvedla jistá německá stanice tento titul v obrazovém podobě 16:9 a troufám si napsat, že snad i v kvalitnější obrazové podobě. ()