Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Sigurd

Na první pohled celkem řadový thriller s omšelou zápletkou sexuálního obtěžování, který se však může pyšnit jedním velkým hereckým překvapením. Tím není nic jiného než debut Edwarda Nortona. Fantastickým výkonem, kterým převálcoval kolegy z hlavních rolí a zaslouženě byl nominován na Oscara., pozvedává film úplně někam jinam. Přičtěte si k tomu dech beroucí závěr a myslím, že rovnice vychází jasně.4* ()

repe

Právnický thriller, který to postavil na geniálním Edwardu Nortonovi a na absolutním minimu takových těch prokládácích a slepovacích scén, při kterých si můžete dovolit chroupat popcorn. Vlastně se pořád něco dělo a ty 2 hodiny uběhly jako nic. V pozici Martina Vaila mi už nesedí nikdo víc než Gere, né že by zahrál svůj životní výkon, ale tohle byla jeho role. Linney na mě začala působit jako právnička až v poslední půlhodině filmu, ale do tý doby neurazila. Hrozně zajímavý konec, který vás nutí rekapitulovat celý film a nakonec užasnout. ()

Aiax

Gregorymu Hoblitovi se tady sešel zázračný mix v podání povedené předlohy, výborného scénáře, fantastických mladých talentů Edwarda Nortona a Laury Linney a také úžasně pohodového, uvolněného a přesného Richarda Gerea (minimálně dva filmy dokazují, že Gere JE výborný herec, a tím druhým je Chicago). Gregory už vlastně jen seděl a snažil se všem těmto lidem nic nepokazit. A povedlo se mu to! Primal Fear je jedním z nejlepších soudních thrillerů své doby a Hoblit si díky němu získal reputaci, kterou si, jak ukázaly jeho další projekty, asi nezasloužil. ()

FilmFan24

Nadprůměrný kriminální thriller ze soudního prostředí z valné části stojí a padá na vedlejší postavě, která hlavně díky tomu, že ji tak bravurně zahrál Edward Norton, vytlačila postavu hlavní v podání Richarda Gereho... ()

Dont

Vcelku napínavý a solidně zpracovaný thriller ze soudní síně, ale nebýt překvapivého konce, asi by se ode mě čtyř hvězdiček nedočkal. Richard Gere to jako obyvkle s herectvím nijak nepřeháněl, ale když už mě jeho projev nenadchne, tak mě většinou ani neuráží. Edward Norton je jiná herecká liga, o tom není sporu, tento film je toho jen dalším z řady důkazů. Povedenou vedlejší roli psycholožky si zahrála Frances McDormand. ()

radektejkal

Film, na který se dá rozhodně dívat. Jen je třeba místy a občas zapomenout, jak je to vše vykonstruované, sofistikované, vypočítané na závěrečný efekt: Obhájce Vail je šokován a domnívá se, že Roy nikdy neexistoval, ale my diváci jsme už věděli, že neexistoval Aaron. A tak divák může přechytračit prokurátorku, obhájce, psychiatričku i předsedkyni soudu. To tedy v Americe; jak je to u nás? ()

Ombe

Tleskám Nortonovi, ale ty řeči o tom, že Gere je strašnej jsou podle mě mimo mísu. Herecké výkony jsou impozantní, nápad originální a závěr... to se nedá ani slovy popsat. Děj se trochu táhl a stejně jsem tomu nedokázal úplně rozumět. Deset minut před koncem jsem viděl ty čtyři hvězdičky, ale nemám žaludek na to furt se sem vracet a mít nutkání to ještě změnit na plnou. ()

Eldrick

Strhující výkon Edwarda Nortona povyšuje tento thriller do nadprůměru. Když vedle sebe postavím Cubu Goodinga jr. a Edwarda, říkám si, že akademie musela být pod vlivem drog. Paradoxně jsem si tak připadal při sledování filmu, protože jsem nemohl z Nortona spustit oči. ()

Anglie

Slušný thriller, jenž dal vědět o Nortonovi, který svou roli zvládl slušně, ale Oscara(jak si někteří zde přítomní myslí) si nezasloužil. A Gere taky nehrál nijak tragicky. Zajímavé je, jak celý soudní případ skončí.. ()

Fanucci

Skvělý film u kterého je konec naprosto fantastický, což určitě není u současných filmů běžné. Edward Norton mě v roli koktavého "schyzofrenika" naprosto uchvátil a překvapil mě i Richard Gere, který podává věrohodný a na své poměry naprosto úžasný výkon (takto dobře hrát jsem ho viděl už jenom jednou a to ve filmu Křižovatka se Sharon Stone) ()

fmash

Celkem klasická americká soudnička, která zvlášť v závěrečné třetině dobře baví a diváka nenechá v klidu. Není to zrovna moje krevní skupina, ale ujde. Lepší tři. ()

GILLWANDER

Scéna, keď Norton nervovo vybuchol v súdnej sieni a svetu ukázal beštiu v sebe bola perlou celého filmu. Herecký výkon takého presvedčivého kalibru sa nevidí každý deň. Herecká kariéra pre Edwarda Nortona začala byť sľubnejšia a jeho hviezda začala rýchlo stúpať... 80% ()

Katarine

Strhující a skvělý závěr... Takové já ráda. :-) Celkově na mě film působil nadprůměrně a herecké výkony Richarda a především Edwarda byly excelentní. ()

Nuala

Musím se přiznat, že nad úžasným výkonem Edwarda Nortona jsem zůstala sedět s pusou dokořán. Na mladého herce opravdu excelentní výkon, kam se na něj hrabe přece jen trochu plochý Richard Gere. Navíc musím opravdu od srdce pochválit hudební doprovod, který dokonale podrhuje atmosféru. Příbehově jen lehce nadprůměrný, ovšem ve výsledku neobyčejný snímek. ()

Martin741

Opat dalsi kvalitny film s mojim oblubenym hercom Edwardom Nortonom. Rezie sa chopil Gregory Hoblit, ktoreho si spajam iba s filmom Andel Smrti. K tomu vsak filmu nadovsetko vladne vyborny pribeh, v ktorom sa zda, ze ide len o beznu pravnicku rutinersku prax v sudnej sieni. Ale nie je vsetko zlato, co sa blysti, a tak je tomu aj vo filme + vyborna temna atmosfera. Po Pretty Woman /co bola len sladka limonadka/ je tento snimok Primal Fear asi aj to najlepsie od Richarda Gere. 76 % ()

peiton

Je to výnimočný thriller z ktorého vám nervy budú brnieť ešte dlho po vzhliadnutí.Pozitívne hodnotím všetko- štýl, psychológiu postáv, príbeh, napätie, gradáciu, zápletky- dielo ako celok. Nemám čo vytknúť. Vtiahne Vás to do deja a tak ľahko nepustí,lebo chcete jednoducho vedieť čo bude nasledovať ďalej... ()