Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Mr.Dark

Když vidím film, kde hraje např.G.Hackman,D.Hoffman,a td.vím, že to bude dobrý,ať to bude o čem chce.To samé platí o E.Nortonovi.Tento film je vlastně jeho první velká role a zahrál ji mistrně,R.Gereho odsunul na druhou kolej..Samotný film je dobrý...příběh,prostředí a atmosféra soudu,nečekaný konec...tohle můžu...5* ()

Blažena

3 a půl. Norton je dokonalý, Gere to kazí. Dobrá pointa ale bohužel se k ní dospěje pěkně po americku tzn. silácké kecy a trapné dialogy v soudní síni. ()

IgorkoIgorko

Gere žiaril ako už dávno nie, dej geniálne gradoval, napätie sa doslova dalo krájať a koniec bol fakt dobrý, čo sa o väčšine USA drám povedať nedá. Edward Norton tak geniálne zahral socipatického vraha, že aj dlho po filme som bol naňho naštvaný (toto bolo myslené ako kompliment :D ) ()

Elleva

Tento film stvořil hvězdu Edwarda Nortona, který pod maskou „nevinného skauta“ díky perfektnímu soustředěnému výkonu dokáže s bravurními nuancemi zachytit rozdíly mezi zdravím, duševní chorobou a pouhým předstíráním nemoci. ()

Misasek

Až do poslední chvíle jsem Nortonovi věřila, úžasný výkon. I Richard Gere mě kupodivu překvapil. Celkově je film kompaktní, nedovolil mi, abych se nudila. ()

fratros

Edward Norton má za ušima a tenhle film stojí především na jeho koncertu. Celkově je to velice komplexní film se střeleným padouchem, ve stylu Jokera. ()

Bosvin

Po Chicagu další z mála filmů s Richardem Gerem, který lze dokoukat do konce. Velkou část pozornosti si ale ukrojí, právem, Edward Norton! ()

TommyLee

Docela zajímavý thriller, a to převážně kvůli konci a jeho rozuzlení, bez něj by to byl jen šedivý průměr. Edward Norton byl skvělý, horší to bylo u Richarda, který byl tragický, pořád stejný ksicht, ale vydržet se to dá, konec opravdu stojí za to, za mě 4 hvězdy. ()

jerrik7

Takhle funguje americká justice? Vždyť je absurdnější než ta česká. Vůbec jsem nechápal reakce soudkyně, prokurátorky ani obhájce. Absurdní dialogy u soudu. Vynikající výkon Edwarda Nortona ani (uměle vydupané) napětí mne nemůže přimět udělit tomu právnickému paskvilu lepší hodnocení. Zdálo se mi, že si ze mne tvůrci filmu dělají srandu. Jediný kdo mi spravil náladu je uživatel Maq když píše "...americký divák spase stejné kraviny, jako ten český - ti i oni jsou k realitě pozoruhodně slepí. Jen si potom proboha nemyslet, že v Ohiu - či kdekoli jinde - se takové příběhy skutečně stávají..." ()

Zizou_

Norton si u mě tímhle výkonem značně vylepšil reputaci. Od prvního střetu Vaila s Aaronem/Royem film vtáhne a nepustí. A z toho závěru mrazí. Vynikající scénáristický počin. Jediná škoda je, že Norton nezískal po Zlatém glóbu i Oscara, kterého si za tenhle výkon opravdu zasloužil. ()

Papousek97

Na sledování tohoto filmu jsem se vzhledem k hodnocení a obsazení (Edward Norton) velmi těšila. Pro mě bohužel velké zklamání. Nebýt naprosto (ne)uvěřitenlého výkonu již výše zmíněného Edwarda Nortona, pravděpodobně bych ani nedokoukala... Možná to bylo tím, že obličej Richarda Gera a jeho "herectví" mi po dobu téměř celé stopáže neuvěřitelně lezli na nervy... Každopádně ve chvílích, kdy se na obrazovce objevil mlaďoučký Norton, nemohla jsem přestat valit oči nad jeho talentem... (o kterém jsem samozřejmě věděla, ale opět mě zaskočil). 3* pro Eda a 1* za závěr... Jinak celkem průměrný krimi thriller... ()

Pythonator

Solidní Edward Norton v dobách, kdy ještě nebyl hvězda a Richard Gere v dobách, kdy ta jeho začínala uhasínat. Mezi právnickými thrillery je to jeden z nejlepších, ale mně celý ten žánr není moc blízký, tak nemůžu dát víc než tři hvězdičky. I když je to natočeno fakt dobře, pořád jsem se trochu nudil. Konec jsem v podstatě očekával, takže ani ten mě nijak nezasáhnul, až na Nortonův výkon. Právníci jsou zvěř, která by měla být lovná a soudní systém je svinstvo, které má do spravedlnosti daleko, takže sledovat filmy z takového prostředí se mi zajídá. ()

Awer

Skvělé, konstantní tempo. Pro mě autenticita, věřil jsem tomu. Permanentní nejistota jak co do napětí, tak co do pojmů dobra a zla. V tomto ohledu velmi postmoderní pohled na spravedlnost, ačkoli se tak dlouho netváří. A myslím, že je tak dobré i zprávu filmu vnímat - o dobro a zlo nemůže jít, musíte se jen rozhodnout, v co věřit. Většinu času Laura Linney působí jako skoro perverzně slizký anděl a nakonec je "poučena", jenže je to lež. Prohrají všichni, jen víra, že za ty nevinné - nebo za Aarona, co je snad i v Royovi - to opravdu může stát za to, smí zůstat ()