Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

baltik

Tenhle film zachraňuje z průměru jedna osoba a to Edward Norton... Víc moc co dodat neni, celkově silnější 4* ale Edward velký oblíbenec a jeho výkon tady je velkolepý.. ()

altaica

PRO MUŽE:Sex,lži a prachy. Co jiného čekat, když je ve hře i katolická církev a zájmy politika? Plus jeden brilantní advokát. Plus ještě pomatený pošuk a doktorka. Nejprve na drobno pokrájíme jednoho arcibiskupa, podlahu podlijeme krví, potřísníme jí podezřelého a necháme chvilku běžet. Pak ho vezmeme a smísíme s případem arcibiskupa. Ve chvíli, kdy se začne dusit, přidáme brilantního advokáta a postupně dochutíme doktorkou. Po nějaké době, když je podezřelý dodělaný na pošuka, necháme děj odstát. Pak přidáváme další vrstevnatý děj a politické pozadí s dalšími podezřelými. Vše šoupneme do soudní trouby a pečeme až do konce. Dobrou chuť.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Další soudní drama s hvězdným mužským obsazením. Gere předvedl svůj standard a Eda Nortona políbil snad bůh, aby dokázal předvést takto Stamplera. Přestože baby v tomto filmu dělají chlapcům jenom křoví, i tak jsem přesvědčen, madame, že tohle se vám bude líbit. Svižné, inteligentní a vypointované (kapku okatě) krimi. Vřele doporučiji.          HLÁŠKA:Obhájce: Vždycky sedíme vedle nějakýho lumpa, že tak začínáme sami vypadat. Lidem se zdá, že jsme stejní. Nejsou to naši kamarádi, no, někteří možná jo.// Kdy jste věděl, že jste je dostal? Ten den, kdy jsem to vzal. ()

Monty2729

Napínavé drama, od kterého neodtrhnete oči do samého konce. A to je dobře, protože konec je v tomto případě opravdu šokující. Richard Gere a hlavně Edward Norton předvedli strhující výkon, kterým jen podpořili kvalitu tohoto snímku. ()

RAFT

Dobrem thriller z právnického prostředí. Herec Richard Gere ve filmu skvěle zapadl i když je pravda ,že tohoto herce moc nemusím, nevím proč je mi strašné nesympatyckej ,u většině jeho filmu.A co mě na filmu dosti mrzolo ,že herec Edward Norton měl ve filmu malo prostoru ,škoda že ho nevtestnaly víc do filmu,ale budiž. Za mě 80% ()

Oudee33

Po prvotním rozkoukání kdo co se rozjede výborné soudní drama, které drží otěže pevně v ruce až do samého konce. Radost sledovat všechny zúčastněné hlavně pak Edwarda a jeho trojí charakter :) 80% ()

hekla

Nádherná přehlídka hereckých dovedností Edwarda Nortona a sekundující Linney a Gera. Perfektní, domyšlený scénář a působivá hudba Jamese Howarda. ()

PaRi

Od tohoto filmu jsem začal sledovat Edwarda Nortona - vynikající výkon, že Gere měl co dělat, aby mu stačil. Kdypak asi dosáhne Norton na Oscara? ()

Duke90

Za ten brilantní závěr musím nakonec jednu hvězdu přidat! Sám si nedovedu představit co asi tak musela postava Richarda Gera na konci cítit. Potupu ? Prohru ? Naprosté selhání ? Jinak to prostě vyjádřit nelze. Pro mě naprosto vynikající thriller, kde všechny herce "přebil" svým výkonem tehdy teprve začínající Edward Norton - po tomhle bych s ním do Klubu rváčů vůbec neváhal! ()

papadoce

Mladý Edward v úlohe, na ktorú by si ani niektorí skúsení herci netrúfli, a keby aj trúfli nezahrali by ju vierohodne. Eddie to rozbalil naplno a udal jasný smer svojej kariére. Richard Gere, v tej dobe už hviezda najmä ženského publika, zahral ambiciózneho právnika pro bono viac ako len presvedčivo. Dali do toho proste všetko. A keďže sa nedali zahanbiť ani ďalšie vedľajšie úlohy (Linney, Mahoney, Woodard, McNormand a další) a svoju kvalitu odviedol aj režisér so scenáristom, dostali sme naservírovaný kvalitný psychologický krimi thriller zmiešaný s drámou o tom, ako sa dá v*****ť s americkým súdnym systémom. Teda aspoň vo filme. Za všetko hovorí začiatok. “Čo je to spravodlivosť” .... “Spravodlivosť je vystavaný príbeh, ktorý ja poviem porote”. Pre mňa aj po takmer tridsiatich rokoch kvalitná snímka, ktorej dva zvraty, podľa mňa dostali 90% divákov, nie len súdny systém. Mňa teda dostali. A Roy je pekný parchant, ktorý mal zhniť v base. Arcibiskup dostal trest v skutku exemplárny, no podľa mňa primeraný. Súperiaci právnik a prokurátorka si budú musieť dať dokopy jak súkromné životy, tak zrejme aj kariéry. Výborný film za päť. Povinnosť vidieť. ()

Amonasr

Už už jsem se chystal film ocenit nejvyšším počtem bodů za bezvadně ztvárněné advokátní drama. Amerických filmů, které čerpají své zápletky z advokátního a soudního prostředí je možná až příliš, ale tento mi připadal přeci jen něčím jiný. Tedy až do okamžiku, kdy to na samý závěr zazdila sice překvapivá, ale naprosto nevěrohodná pointa. Edward Norton jistě ve filmu předvedl pozoruhodný výkon, ale aby si skutečný obyčejný kluk ze sociálně slabého prostředí dokázal tak mistrovsky pohrát se špičkovým americkým advokátem, na kterého jsou krátcí i všichni jeho prohnaní kolegové, to je prostě mimo jakoukoliv reálnou představivost. Tímto jednoznačně pozérským závěrem, vykalkulovaným ryze na prostoduchý divácký efekt, jsem byl docela zklamán a víc než 4 hvězdičky tak dát nemůžu. ()

maeb

Posledních pár minut a excelentní herecký výkon (mmch. první role) Edwarda Nortona katapultuje tento film někam úplně jinam, někam k výšinám.. ()

Dinsberg

Měl to být one man show. A taky byla. Jenže od jiného protagonisty než by se čekalo. Ostřílený mazák na své poměry selhal a nováček si ne otevřel, ale vykopl dveře k úspěchu, který dalšími snímky jen potvrzoval. Edwarde je tak dál. ()

dawydx

Ukázkový příklad toho, jak může konec udělat celý film. Příběh je bohužel místy rozmělněn zbytečnými dějovými odbočkami a dalo by se najít i pár hloupě napsaných dialogů, přesto se jedná o velmi zajímavé drama s vynikajícím Edwardem Nortonem. Takhle má vypadat debut! ()