Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Hapretor

Precizně zahrané. Ale od Nortona - ne od Gerea! Konec málo procítěný. Měli si vyhrát víc s kamerou - s finálním záběrem. Gere se mohl víc snažit. Ta jeho mimika není zrovna výmluvná. Jinak z thrillerů - "ochcávaček" ta povedená. ()

char_t

Krásná ukázka prohnilosti soudního systému USA. V průběhu soudu všichni zúčastnění zjistí jistá fakta, ale kvůli zhovadilostem v systému nemůžou říct pravdu, ale musí hrát divadlo. Perfektní Edward Norton. Až do úplného konce. ()

BeranSon

Jednoznačně parádní drama ze soudního prostředí, které se zabývá velice těžkým problémem v psychice člověka, který není tím kým se zdá být. Tak nejdříve hrají velikou roli herecké výkony a až po nich dějový linka a dosazení konceptu. Richard Gere jednoduše umí šlapat v hodně ostrých dialozích a dokáže si pěkně poradit i s větším soustem. Na druhé straně stojí zdánlivý prosťáček, nevinně vinný mučedníček Edward Norton , který tady předvádí jednoznačně perfektní herecký koncert. Od jak živa jsem byl fascinován poruchou mozku rozdvojení osobnosti a tudíž když se někdo dotkne tohoto problému (Psycho), získá si po celý čas mojí plnou pozornost. Já sám sem nemohl odtrhout od filmu oči. Děj se ostře zahryzne do opravdu velkého rozsahu problému v skutečně neobyčejném soudním sporu. Konečné odhalení skutečné postavy Aarona Stamplera/Roye nějak extra nepřekvapí, ani bohužel nestrhne, což je na škodu... - 8/10 - ()

Raziel_cz

POTENCIÁLNÍ SPOILER ALERT! Je pravda, že pointa mě pár minut před koncem napadla. Ale taky je pravda, že jsem si v tu chvíli řekl, jestli by takový zvrat nebyl trochu over-the-top. A teď si říkám, jestli tímhle trochu nespoileruju. Každopádně, trochu přes čáru to je, ale Nortonovi to prostě žeru. Byť ve vedlejší roli, s přehledem přehrál všechny ostatní. Ti tedy také předvádějí dobré výkony, ostatně spolu s technickou stránkou jde o hlavní kvality filmu, ale na něj prostě nemají. Jinak co do scénáře... je to fajn, ale nic, co byste neviděli jinde už stokrát. Takže jo, čtyři hvězdy za Nortona. Takový výkon nepředvedl ani v American History X. ()

strikeman

Parádní thriller pro tu příležitost, kdy se vám kolem půlnoci ještě nechce jít spát, nechcete u filmu usnout a zároveň ani rušit sousedy v paneláku nějakým blockbusterem testujíce sílu své reprosoustavy. Viděl jsem ten film už kdysi a ani po letech mne nezklamal ... 80% ()

Miki68

Mám rád ten typ filmů, u kterých platí, že kdybyste odešli z kina čtvrt hodiny před koncem, viděli byste úplně jiný film, než ti, co zůstali. Skvělý film. Ale bez Edwarda Nortona by byl poloviční. Dokonale zastínil všechny ostatní herce. Gere sice nezahrál špatně, ale bylo to takové "standardní"... I ve světle jeho slavnější role právníka z Chicaga. Nemám moc rád thrillery, ale tady mě scénárista dostal...4a1/2* ()

Joeey

Výtečný Edward Norton, Richard Gere mu zdatně sekunduje (rozhodně si nemyslím, že by hrál špatně). Souhlasím s tím, že konec se tvůrcům povedl. ()

Jerryy

PRIMAL FEAR bych zařadil k nejpovedenějším snímkům ze soudní síně.Originální scénář , neodolatelný Gere a skvělý výkon Nortona - 4*. ()

Dillon

Troufnu si říci nejlepší film s Richardem Gerem a jedna z mých nejoblíbenějších krimi. To co v tomhle filmu předvedl Edward Norton, nemá až na vyjímky obdoby. ()

Yomega

Za poslední dobu jedno z největších překvapení. Napínavé, zábavné s fajn koncem. Jediná menší výtka je k celkové délce. Ve druhé polovině už se občas dostavovala lehká nuda. Pak ale přišel výborný závěr, takže nakonec více než spokojenost. Ještě poznámka k hercům: I když nepatří mezi mé oblíbence, tak tady se mě Richard Gere moc líbil. Na Oscara to sice fakt nebylo, ale do role elegantního právníka se hodil a zhostil se jí výborně. Samozřejmě i Edward Norton byl vynikající, který v rámci své nevyrovnané postavy měl také mnohem širší prostor prokázat svůj talent, což využil beze zbytku. ()

Natha

Edward Norton, Richard Gere a Laura Linney. Skvele obsadenie. Osobne sa mi Gere zapacil prave v tomto filme. Zboznujem Nortona a jeho rozdvojene osobnosti, schopnost dokonale zlostne zazerat na okolie a lisiacky sa usmievat. :) K jeho vykonu nemam co dodat. Laura je velmi sympaticka a vo filme je velmi prijemna. Tento film si vzdy s radostou pozriem a neprestava ma bavit. :) ()

Lucas87

Tohle je ten typ filmu, co mě překvapí a které si náležitě užívám, když jsem ke konci viděl rozhovor Edvarda Nortona a Richarda Gera, tak jsem si musel nahlas říct, to je ale pěkný zmrd, jelikož jeho pravá tvář byla rafinovaně skryta, a osobní spor obhájce a prokurátora, byl to hlavní v soudní bitvě... a jak řekl, John Mahoney Lauře... vždyť tě přece šoustal znáš, ho tak mi to utvrdilo boj dvou různých osobností a Edvard Norton z toho rafinovaně vybruslil. ()

horovska

Výborně rozehrané drama, případ rituální vraždy oblíbeného a váženého biskupa po níž je chycen mladík celý potřísněný biskupovou krví. Jako dobrovolný obhájce se k obviněnému přihlásí vyhlášený Chicagský advokát - jeho roli okouzlujícím způsobem ztvárňuje Richard Gere. Temná kamera, výborná hudba a silné vtažení do příběhu mi však poněkud pokazil překvapivý závěr, který ale poněkud postrádal logiku a zdál se mi zbytečně vykalkulovaný. ()

Stíba

Nebudu zastírat, že právnická dramata jsou mým oblíbeným žánrem. I tak se ale bez pochybností jedná o skvěle vykonstruovaný film kdy v jedné ze svých vůbec prvních rolí si Edward Norton udělal vlastní one-man show a otevřel svoji skvělou kariéru. Někdo může namítat, že takové příběhy o arogantních právnících prahnoucích jen po kariéře jsme tu už měli a i s podobnými zvraty v ději, tohle je ale stále určitý unikát. ()

tranquill

"Jakej je ten kluk, jak vypadá? .. Řezníkův chlapec? Jako skautík.. Jako skaut, kterej právě dostal bobříka za řezání..." Parádní soudní thriller, ve kterém exceluje především Edward Norton a povedený závěr. "Ty máš sedět a tvářit se nevinně.. Ale já jsem nevinnej!" ()