Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

piranha

Kdyby to skončilo tak, jak jsem odhadovala už na začátku, připomínalo by mi to mistrovské dílo Sidneyho Sheldona Řekni mi svůj sen. Skončilo to jinak, byť těžko uvěřitelně, ale je to bod k dobru. Takže jsem si vlastně celý film užívala Edwarda Nortona bez pocitu, že by byl Sidney Sheldon připraven o své prvenství. ()

Noomi

Skutočne zaujímavý počin. Rozhodne ma filmy a seriály z oblasti práva bavia, takže som prakticky od prvých momentov bola rozhodnutá dať pekné hodnotenie. Fajn, poviem to narovinu : dve hodiny som presedela v jednej polohe, absolútne zaujatá príbehom, vtiahnutá do deja a prikovaná k telke hereckými výkonmi. A keď som tak úprimná : nejaký Richard Gere sa mi do pamäte nevryl. Ale je tam Edward Norton a to čo predvádza je čosi fenomenálne. V jednej chvíli nevinné, bezbranné decuľa a v ďalšej hotový Hannibal Lecter. Pre mňa práve Prvotný strach započal názor, že Edward Norton je špička zástupcov mladšej generácie hercov, ovládajúcich Hollywood. Ostatné jeho filmy to len potvrdzujú a už len kvôli nemu sa to dá pozerať na viac krát. ()

Wawer

Primal Fear je nadprůměrný thriller, který nevytahuje z šedi průměrnosti ani tak zápletka, která, jak už to u podobných filmů bývá, je přiměřeně překombinované a, z mně neznámých důvodů, občas vede diváka do slepé uličky. Tím stěžejním faktorem jsou pro mě herecké výkony, především pak ten Edwarda Nortona. Některé scény, resp. konfrontace, mají neskutečné grády. V těch momentech a pak i při závěrečném rozuzlení mě napadalo, že Primal Fear si zaslouží i víc než nálepku nadprůměrné žánrovky. Realita je ovšem taková, že celý příběh rychle vyšumí a to co zbyde jsou pouze ty atributy, které jsem zmínil. Pro mě slabší 4* ()

hunterDave

Edward Norton patří mezi moje nejoblíbenější herce a Primal Fear jsem viděl až jako poslední z jeho filmů. Nejen, že potvrdil svůj herecký um, ale v mém osobním žebříčku stoupl o pěkných pár míst. Kromě toho brilantní scénář. Tomuto filmu nemám co vytknout. 100% ()

warrenur

Parada. Musel som si tento film zasa po rokoch zopakovat. Edward Norton tu proste hviezdil az mrazilo. Gere a Linney vo svojich mladsich rokoch, proste vyborny suboj v sudnej sieni. Odporucam. Tento film je a i ostatne rokmi stale vybornym zazitkom. ()

Bozvav

Dokonalý thriller. Skvělé herecké výkony a famózní závěr. Přiznám se, že jsem to nečekala i když pár nuancí tam bylo ,ale přičítala jsem to tomu, že ve filmu je téměř vždy schizoidní porucha publikována mylným způsobem. Nakonec tentokrát nebyla. Poklona hereckému výkonu Edwrda Nortona i Lauře Linney, Gere byl taky dobrý. Za mne plný počet. ()

Andronikos

Zaujímavý námet. S tým, že záver je predvídateľný, nesúhlasím. Podozrenie mal možno každý druhý z nás, ale istota, ako to je, prichádza až s titulkami. Aj pri druhom zhliadnutí som sa bavil. Kultivovaný Gere je príjemný sprievodca filmom, problém som mal s neustále opakovanými pripomienkami snobského advokátskeho prostredia, ale je to samozrejme môj problém, že je pre mňa cudzie. Na druhej strane, film plynie príliš pomaly a pokojne, derie sa iba nenástojčivo k pointe, a nikoho, ani mňa, evidentne nemôže (a nechce?) presviedčať o tom, že je veľdielom, hodným hodnotenia najvyššieho. Asi som tu nepovedal nič nové, pretože druhý tak uniforme hodnotený film je na CSFD, zdá sa mi, asi dosť ťažké nájsť. - Nechápem ten obdiv k výkonu E. Nortona. Hrať vystresovaného či usmievajúceho sa Simplicia Simplissima alebo naopak vulgárneho rozzúreného agresora nie je podľa môjho názoru nič tak ťažké, ako hrať prirodzeného, akoby zo života vystrihnutého advokáta či dajme tomu biskupa. A to nepíšem snáď len preto, že nejakým tým Simpliciom som aj ja. ()

Wargoo

Hajzlík Norton opäť raz ukázal, že MÁ talent. Veľmi dobre dávkovaný scenár, kde nám pravdu odkryje až úplne na konci. Páčilo sa mi to. Gerovi sa postava prominentného právnika hodila, Laura bola zasa očarujúca prokurátorka no a tie právnické reči o paragrafoch som hltal. Príjemne napínavý film s všade prítomným dvojitým Nortonom. Silné 4**** a 80,133% ()

BOURQUE

Richard Gear ako egocentrický a nekompromisný advokát. No, osobne som bol zvedavý, ako to môže vypadať. Nakoniec som bol veľmi prekvapený. Gere ma presvedčil o tom, že je veľmi univerzálny herec. Ku Geerovi sa pridala ešte vždy krásna Laura Linney, ktorá stála na „opačnej“ strane. Vezmeme si ešte k tomu vraždu známeho človeka (farár) a poriadnu kus drámy. Moment - na niečo alebo na niekoho som zabudol. Áno, potrebujeme ešte niekoho, koho môžeme viniť za vraždu. On je Edward Norton. Pravdu povediac, keby on neúčinkoval vo filme tak geniálne, tak je možné, že spomínaná dvojica by nestačila na úspech. Ale viac nepoviem, podívajte sa na to - doporučujem! Mimochdom, za svoj mimoriadny herecký výkon bol Edward nominovaný na Oskara (VR). Súhlasím!!!! Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

texa

Film s průměrným námětem , ale Edward Norton jej dělá nadprůměrný. Tenhle herec mě nepřestane překvapovat v jeho kvalitních výkonech. Je to mistr s velkým M! ()

Evander

Řekl bych velmi nadprůměrný thriller okořeněný výborným výkonem Laury Linney a především pak Edwarda Nortona. Myslím, že prvotní strach se pro Edwarda stal odrazovým můstkem k daleko větším rolím, a to je jedině dobře. Richard Gere mi zde nijak nepřekážel a myslím, že svou roli zvládnul dobře. Skvěle propracovaný pak byl vztah hlavních rivalů v soudní síni - Martina Vaila s Janet Venableovou. Celkově mi tento snímek nabídnul o něco více, než jsem od něj očekával, takže to vidím na krásných 85%. ()

Illioplius

Nesedeli mi tam tri veci (môže obsahovať prezradenie deja): po prvé, najprv obhajcovia i Aaron sám tvrdili, že biskupa zabila tretia osoba, ktorú Aaron videl, no potom to zvalili na jeho alter ego – Aaron teda musel klamať, čo im malo byť podozrivé; po druhé, Martin Vail zobral Aaronov prípad zjavne preto, aby sa preslávil, no neskôr v slabej chvíľke rozpráva, ako verí v ľudské dobro – avšak v čase, keď sa o prípade dozvedel, nemohol pochybovať o Aaronovej vine; po tretie, koho telo to vytiahli z vody? Pochopil som to tak, že zrejme Lindino, avšak vyzeralo úplne ako mužské telo. No i napriek týmto nejasnostiam som mal z filmu dobrý zážitok, záver ma prekvapil, lebo som nepredpokladal možnosť hrania tak zložitej roly, akú hral chlapec Aaron/Roy. Ešte ja osobne som nechápal, ako mohol Martin chcieť takú cynickú bezcitnú karieristku ako Janet, ale zjavne aj také ženy niekto chce. ()

WillyMarks

Slušně plynoucí, geniálně zahraný a pěkně natočený krimi thriller, u kterého se divák opravdu nenudí. Edward Norton byl pro mě bezpochyby jedničkou celého snímku, jeho postava, jeho výkony byli opravdu na oscara, ale nutno dodat, že to zase nebyl snímek, ze kterého by člověk padnul na zadek, ale rozhodně stojí za to, se podívat... 75% ()

croxika

Tento film mi odporučil ocino, pretože vie, že mám slabosť pre kriminálky z prostredia súdnych procesov, súdu, a všetko s tým spojené. A čím viac zamotanejšie a prekvapivejšie, o to lepšie. Naviac tie z deväťdesiatych rokov majú ešte väčší šmrnc. Tento film udržuje na špičke hviezdne herecké obsadenie s geniálnym Edwardom, zaujímavá myšlienka a záverečné rozuzlenie. Okrem toho ľudia prahnú po škandáloch, zvlášť tie s cirkevným pozadím sú pre mňa ešte viac nechutnejšie. Nemám čo vytknúť. ()

helloween93

Výborné soudní drama se skvělým Gerem (zejména pro ty, kteří tvrdí, že je Richard prkenný herec). Mladý Norton tu exceluje a jeho výkon byl rozhodně na Oscara, akademie se zase jednou předvedla. Závěr filmu byl hodně šokující, nicméně to bylo velmi reálné...4* ()