Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Nyck

Příjemné překvapení. Vynikající drama s prvky thrilleru. Excelující Edward Norton, neméně dobrý Richard Gere a půvabná Laura Linney. Když si k tomu připočtete zajímavý závěr, není co řešit. :) ()

zdenny

Soudní drama, které bylo ale trochu sci-fi. Takže mi to svou zápletkou moc nesedlo. Např. "Vyvolávač deště" nebo "Erin Brockovich" jdou tvrdě a přesně za svým. Tento film má celkem fantaskní závěr, málo soudních zvratů. Soud samotný taky probíhá trochu podivně, kdy prokurátorka může mluvit pořád a obhájce obžalovaného je neustále soudkyní přerušován a napomínán. Divák si ani moc neužije konstrukce obhajoby, vše je tak nějak na náhodu. Doktoři nejsou schopni odhalit pravou nemoc a motivy obžalovaného. SPOILER: Politika je zde úplně na okraji. KONEC SPOILERU. Nevím. Prostě existují daleko kvalitnější soudní dramata. Vlastně ani nevím, zda se v tomto případě jedná o čistokrevné soudní drama. ()

fefee

Celkom solídne drama zo súdneho prostredia kde Richard Gere bravúrne exceluje v hlavnej roli a Norton moc nezaostáva. Prekvapí obzvlášť koniec. ()

Krustyburg

Edvard Norton hraje skvěle. Naproti tomu postava advokáta není vůbec konzistentní - na začátku se profiluje jako bezcharakterní hajzl, kterému jde jen o výhru (proto taky celá jeho kancelář dělá zdarma obhajobu vraha), ale na konci filmu je přešlý z toho, co se stalo... ()

Eleanor05

Ten plot-twist jsem sice odhadla dopředu, ale kdybych nevěděla, že tam má být plot-twist, asi by mě to dost zaskočilo. Ale i tak je to zábavně natočený film, dobře zahraný (Edward Norton vládne!) a se zajímavým závěrem. ()

VanTom

Samolibý obhájce s pofidérním morálním kompasem zaměřeným na slávu a publicitu se ujímá (zdánlivě?) jasného případu, který samozřejmě nakonec pohne jeho svědomím. Co z filmu dělá "něco víc", je bez debaty fantastický výkon začínajícího Edwarda Nortona; jinak na druhé zhlédnutí (tzn. se znalostí šokující pointy) zjevněji vynikne, že estrádní soudní přelíčení ani nástrahy vyšetřování vlastně žádné neobyčejné drama neskýtají. Napoprvé 4 * (nejspíš, je to dávno), napodruhé 3 *. ()

hroubek

Povedený thriller. Na film jsem slyšel hodně chvály, ale bohužel jsem si k němu nikdy nenašel cestu. Naštěstí jsem tento rest včera napravil a jsem za to rád. Režisér Gregory Hoblit odvedl dost dobrou práci. Parádně pracuje s atmosférou a velmi dobře se mu podařilo prodat postavy a příběh. Osobně jsem byl hodně příjemně překvapený z tempa filmu, které bylo svižné a napínavé. Film šlape od začátku až do konce a má přesně obsazené herce. Richard Gere mi v této poloze hodně sedl a odvedl moc dobrý výkon. Laura Linney má vděčnou roli a zahrála ji přesvědčivě. Líbil se mi výkon Frances McDormand, která i na menším prostoru ukazuje svůj velký talent. V obsazení vedlejších herců jsem poznal dva mé oblíbené seriálové herce -  Terry O'Quinn (Lost) a Andre Braugher (Brooklyn 99). Přesto největší pozornost a obdiv si zasluhuje Edward Norton, který podal výborný výkon a ukradnul si film pro sebe. Norton je zde fantastický a díky jeho výkonu z konce filmu mrazí. Prvotní strach je povedený a dobře natočený thriller. Za filmovou výzvu, opět děkuji uživatelce leila22 . ()

lykan9

Prvotní strach je výborným kriminálním thrillerem se skvělým Richardem Gerem a ještě lepším Edwardem Nortonem. Celý průběh filmu je moc dobrý, i když tempo není po celou dobu stejné, ale ten závěr diváka prostě odzbrojí (obzvlášť dialog mezi Veilem a Aaronem/Royem.). Primal Fear sice není filmem, který bych si pouštěl pořád dokola, ale jednou za několik let stojí za to se na něj podívat a užít si ho. ()

JohnSmith

Richard Gere není zrovna můj favorit, vlastně ho nemám ani trochu v oblibě, ale tady předved fakt příjemnej výkon. Slizskej a po slávě bažící právník, co narazil na nejtěžší případ svý kariéry. Hoblit si zaslouží samozřejmě taky pochavlu, film má spád, je zajímavě natočený a herci dělají přesně to co mají dělat. Kdo si ale zaslouží chválu největší je Edward Norton. Herecky předčil naprosto všechny a ve finální scéně jsem měl sto chutí zatleskat. ()

Ravi

S třemi výrazy Richarda Gera je vskutku umění pracovat tak, aby výsledek byl takovýto. Výhodu jeho obsazení do role vidím v tom, že tak velmi vynikl výkon E.Nortona, což značí dobrou ruku tvůrců. Zajímavě napsané a ztvárněné, dramatické a chytré. Howardova hudba sedí. Jediné, kde bych viděl trochu mezer jsou dialogy, ale jen místy. Dávám 85% = 4/5 ()

Myrreczech

Jak Gerea nemusim tak mi nevadil. A jak Nortona mám rád tak předvedl přesně to, co sem očekával od herce jeho kvalit. Navíc děj utnuli přesně tam kde jsem chtěl. Ať si každý udělá svůj obrázek jak by to dopadlo, přesně jak mám rád. Ale pořád tomu chyběla ta špetka napětí, která drží oči na obrazovce bez mrknutí. Moc předvídatelné. Ale přesto slušný snímek. ()

J-o-k-e-r

Výborný thriller ze soudního prostředí. Sympaticky arogantní R. Gere - mně do role zarputilého obhájce prostě sedí. Na druhé straně skvělá L. Linney. Nejlepší ovšem na celém filmu byl bez pochyby výkon E. Nortona!!! Až dokonce mrazivé vyústění případu... ()

MI-380

Solidní kombinace soudního dramatu a thrilleru, dobře zahraná, s překvapivou pointou. Dost mi vadila motivace obhajoby v druhé části filmu: 65% (6948 hodnotících, 82%). ()

Stasz

"Žádný muž, v žádném významném období... nemůže mít jednu tvář v soukromí... a jinou na veřejnosti.. bez toho, aby si jednou nemusel položit otázku.. která z nich je pravdivá." Neskutečný konec. Sežral jsem mu to a on tak se mnou na konci vyjebal ! ()

Autogram

Právnická súdna konverzačka, akých sme už videli stovky alebo tisíce. Akurát je tu trošku viac krvi a menej záhad, v podstate iba jedna, kto je vrahom. Dobré obsadenie ma oslovilo, Gere v hlavnej úlohe, sekunduje mu začínajúci Norton, Laura tiež nebola na zahodenie. Záver prinesie aj slušné objasnenie, takže hoci neobľubujem tento žáner, môžem vyjadriť spokojnosť. –––– Pravda je to, o čem přesvědčíme dvanáct porotců. –––– Je to už dlouho, co jsi onanoval se ženskou, která má mozek? ()

m.a.t.o.

Neviem čím to je, ale v poslednom čase ma takéto právnické krimithrillery celkom bavia. Primal Fear možno ničím podstatným z radu obdobných filmov nevybočuje, no je to kvalitná žánrovka s atmosférou, vďaka ktorej som sa ani na chvíľu nenudil. Čerešničkou na torte je samotný (ne)očakávaný záver a herecké výkony predstaviteľov hlavných postáv. Zo štandardne nadpriemerných štyroch to na päť hviezdičiek vyťahuje hlavne perfektný Edward Norton. 90 % ()