Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

chelseaman22

Brilantní představení šedivouna a zabijáka biskupů. Už dlouho jsem neviděl film, kde by herec ve vedlejší roli zastínil naprosto všechny a všechno, co se filmu odehrává. Kouzlo filmu je zejména v tom, že divák do poslední chvil netuší, zdali je náš náctiletý slaďouš kladná postava nebo zabiják první kategorie. 92% Celosvětový příjem k 31. 7. 2018: $102,616,183, což je 3,42 násobek rozpočtu ()

Sfinkter

Zkušený právník, vyhrané případy, obhajoby vinných. Nyní věří v nevinu klienta, ale z celého případu se stává jeho největší omyl. Příjemný thriller, Lauře to u soudu sluší, stejně jako V moci ďábla. ()

Mrkvič

Naprosto úchvatný film. Všechno je jak má být. Všechno vypadá jako čistá rutina. Proč by to měl být něčím vyjímečný film? Že komukoliv film dokáže opak, se ani trochu nebojím ;-) ()

Sonnik

Sooner or later a man who wears two faces forgets which one is real. Průměr, který zachraňuje jenom Norton. Gere je nudný a vypadá spíš jako sňatkový podvodník. Celkově nemastné neslané, škoda, že Norton nedostal víc prostor, s tím by rostlo i moje hodnocení. "I speak. You do not speak. Your job is to just sit there and look innocent." ()

rodo

Velmi kvalitní thriller s dobrými herci. Richard Gere se mi v roli samolibého frajírka docela líbil, a to ho moc nemusím. Laura Linney je celkem zajímavým typem herečky, která se mi vzhledově moc nelíbí, ale ve své roli byla naprosto přesvědčivá. Všechny ale válcuje Edward Norton, který si krade film pro sebe. Zasloužená nominace na oskara! ()

flawi.f

Nebýt Edwarda Nortona, jehož výkon mě přímo hypnotizoval, tak by v podstatě nešlo o kdovíjak extra výjimečný film. Richard Gere sice není vyloženě špatný herec, ale můj problém s ním je ten, že mě poměrně dost nudí. Takže první třetina filmu, která stála na něm, mě spíš ubíjela, než abych nedočkavě čekala co bude dál. Co se týče závěrečného zvratu, tak - pravda - spadla mi brada, ale s odstupem času musím uznat, že existují více šokující konce. Sečteno podtrženo, z průměrného snímku dělá nadprůměrný jen a pouze famózní Norton. ()

Jizni Tlapa

Gere je švihák, má styl a tady to zase naplno prodává! Vedle jindy nesympatického Nortona je ale břídil, a společně tak získávají tu největší devizu tohohle snímku. Obyčejná filmová zápletka a dech beroucí převrat hlavního padoucha vyráží dech a pasuje Prvotní strach na divoce nadprůměrnou záležitost! Ddddddddobrá práce! ()

viperDavid

Koktající antivirus Norton s přiblblím výrazem chudáčka byl naprosto vynikající. Když si jde zahrát je z toho vždy podívaná, že vám to v hlavě šrotuje ještě tejden. Naopak Richard byl spíš takovej usměvavej a až naivní debílek, bylo to hrozně okatý a díky tomu jsem šel s hodnocením dolů. Jinak chápu frustraci ostatních uživatelů proč si Edvardík neodnesl sošku lvího krále. ()

skrblik007

Rozhodně nadprůměrný soudní thriller, který dobře odsýpá. Vývoj je mírně předvídatelný a scénář občas moc tlačí na pilu. Nicméně Norton a Gere to táhnou výborně. ()

lennyd

Je jedním z nejlepších chicagských právníků - Martin Vail (Richard Gere). Ať jste v kdovíjakém průseru (a máte dostatek peněz), tak Martin Vail je přesně tím člověkem, který vás z toho dostane. Velmi dbá na svůj mediální obraz výborného právníka, a tak není divu, když policie zatkne mladého Aarona (Edward Norton) za vraždu oblíbeného arcibiskupa, Vail se jej rozhodne obhajovat. Aaron je nesmělý mladík, který byl jen v nevhodnou dobu na nevhodném místě. Ale ne vždy je všechno takové, jako to na první pohled vypadá ... Bez Edwarda Nortona by tento film nebyl ničím, než tuctovou soudní pří, žádnej velkej odvaz. Ale co filmu dodává tu pravou šťávu je právě Edward Norton (tedy hlavně jeho postava Aarona) - podobnou roli (a řekl bych že ještě efektnější si Norton střihl i pozdějc v Kdo s koho). Tady ale kompletně zastínil Richarda Gera - který sice měl víc prostoru, ale na plátně téměř nic nepředvedl. Celkově (a tedy díky Nortonovi) příjemné pokoukání ... ()

Chasm

Ale dyť ten Richard Gere nehraje špatně, tady vidim samý ne zrovna lichotivý poznámky na jeho účet, ale hraje výborně, viditelně mu role sedla (boháči mu jdou) a jedinej problém byl v tom, že byl zastíněn (vedlejším Edwardem Nortonem jistě, ale dokonce i pěknou Laurou Linney) a i jeho výkon mi udělal z filmu krásný zážitek.... ()

Tomasso001

Dobře natočený snímek podpořený dobrými hereckými výkony mezi kterými exceluje Edvard Norton díky jehož výkonům je film nepředvídatelný a zajímavý. ()

anli

Kriminální thriller,nebo vlastně drama,odehrávající se v soudní síni a jeden z nejlepších filmů z tohoto prostředí.Především ale díky skvělému hereckému výkonu Edwarda Nortona(za tohle měl opravdu držet Oscara),který předvede na konci filmu opravdu excelentní výkon.Příjemné jsou i Laura Linney a Frances McDormand,ale Richard Gere je úplně v Nortonově stínu,i když se velmi snaží.Film je slušně napsaný,i když chtělo víc místy přitlačit na pilu a režie je chvílemi nevýrazná,bez nějakého nápadu a padá do průměrné šedi,z které jí vytahuje hlavně Norton a příběh jako takový.Akčních scén je tu opravdu jen pár a jsou slušně zvládnuté.Díky hercům jsou i dialogy pestré a uvěřitelné,takže dohromady to je velmi slušný a nadprůměrný thriller.Já dávám prvotních 75% a kdepak máme ten kámen? ()

Pavlínka9

Je to 20 let starý thriller, který jsem viděla již v pubertě, ale nemohla jsem si teď nějak vzpomenout jaká je hlavní pointa filmu, ale měla jsem takovou vnitřní touhu se na to opět podívat, že mě to bude bavit :) A po chvilce mi bylo jasné :) Ano, jako mnozí zde - vím, že již v tehdejší době mě Norton ohromil, protože to, co tam předvedl bylo bravurní:) Je to pro mě "klasický thriller z 90tých let", ale má takovou atmosféru, která mě strhla...Souboj dvou advokátů a třeba manipulace s videokazetou, kdy oba vědí, že její předložení jako důkazního materiálu poškodí oba jejich klienty...Gere byl fešák - skvěle elegantní, ošemetné téma - arcibiskup/sexuální podtex, ministranti....hodně tenký led..ale zase na druhou stranu - Gere jako obhájce si pro ten případ běžel dobrovolně hodně napřed aby ho získal...mohl si pak sám akorát nadávat ;) Je to fajn a je to mrazivé :) A skvěle to utíká :) ()

mickyreed

Napínavá podívaná. První plot-twist jsem sice prohlídl hnedka, ale ten závěr mě celkem zaskočil. Nicméně na plnej počet to i přesto není. Ale stejně ... pokud potřebujete zahrát schýzu, tak sáhněte po Edovi - tohle má v rukávu, kluk jeden šikovná. ()

dANo

Výborný thriller s niekoľkými logickými chybami, ktoré ale zatienil fantastický výkon Edwarda Nortona v roli obvineného schizofrenického miništranta. Samotný záver je ďalšia podarená vec na tomto filme, ale k dokonalosti tam predsalen niečo chýba (a ako vidím z hodnotení, tak 5* je tam minimálne:). ()

swe

Vynikající! Nikdy bych neřekl, že zde budu blahořečit snímek, který se, z nemalé části, odehrává v soudní síni. Celý film jsem byl napnutý jak struna a ten konec jsem musel ještě dlouho rozdychávat! Richard Gere - výborný, ale to co předvedl Edward Norton…to mi vypadl vajgl z huby. Bohužel jsem si nemohl jeho výkon vychutnat v plné síle, protože jsem viděl dabovanou verzi. 85% ()