Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

kubilov

Dost možná nejlegendárnější podfukářský film s hvězdným a již sehraným duem Redford-Newman, který i po dlouhých letech dokáže stále zaujmout promyšleným scénářem a dokonale zfingovaným podfukem. Obrovská klasika s výborným Redfordem a Paulem Newmanem vlastně ve vedlejší roli. V Butchovi a Sundencovi byli sehranější lépe, avšak děj filmu je alespoň pro mě lepší na druhou stranu právě zde. ()

subic

Po nedávném shlédnutí opět po letech degraduji z 5 na 4 hvězdy, přeci jen mám s Paule Newmanem a Robertem Redfordem jiné oblíbenější filmy. ()

bohhous22

Toto je šálek mého čaje a to ten nejkvalitnější sběr!!!Podraz skoro v každé scéně vrcholí v jeden z nejpůvabnějších podrazů filmového plátna.Překrásná výprava plus všechno dokonalé!Po právu legendární oscarová kapsářská komedie!!! ()

Jehan

Chytré, vtipné, šarmantní, překvapivé i po desítkách let, vizuálně dotažené k dokonalosti. A ten casting! Veledílo! Kdykoliv si chci připomenout, že film může být stejně tak napínavý jako zábavný a ač obsazený zářivými hvězdami, jeho nesmrtelnost zároveň rovnocenně utvářejí i desítky herců ve vedlejších rolích, pustím si Podraz. ()

Guran

Tenhle film je údajně legendární a legrační, přitom mi tak nepřijde. Když sem tam bude nějaká hláška, není moc vtipná, stejně jako celý děj, který je spíš zamotaný a chvílema jsem se v něm ztrácel. Takto protažený scénář nezachrání ani skvělá dvojka Newman a Redford, řekl bych, že je to spíš průměrný film. ()

Vojtarr

Kdyby Redford s Newmanem natočili ještě několik dalších filmů mohla to být jedna z nejúspěšnějších hereckých dvojic všech dob. Možná vůbec nejúspěšnější. Natočili pouze dva filmy, a i tak jsou velice úspěšní. Podraz to je dnes legenda. Ne jenom kvůli hereckému obsazení. Skvělá muzika a u Podrazu se hodně zasmějete. ()

Demonn

Geniální film, který mi dlouho unikal. Po jeho dokoukání jsem měl přesně takové pocity, jaké by měl člověk z kvalitního filmu mít. 95% ()

pestak

Vtipné,zdařilé vypointování,napětí a v neposlední řadě i hudba k tomu přispívají rovným dílem. Film na který se nezapomíná. ()

johnny01

Dobrý příběh podtrhuje příjemná atmosféra kasina, oceňuji především povedenou zápletku, díky níž si film udržuje napětí a jeho vyústění zůstává nepředvídatelné. ()

KillHurt

Nádherné vykreslení amerických 30.let. Hudba výborná. Stejně jako herecké výkony. Moc mě mrzí, že jsem tento film viděl až teď, kdy už mám nadívané podobné snímky. Bohužel se pro mě Podraz stal předpovídatelným. To nic ale neubírá na jeho kvalitách. ()

PlayEasy

...A my že kdysi prohlásili, že nejlepší scénář všech dob má na svědomí Pulp Fiction?!..... Hanba nám! Protože takhle originální retro krimi komedie je tak fikaná, že nevíte, co přijde v dalším okamžiku a jestli se budete smát velmi, nebo extrémně ;-) ..... Paul s Robertem nevyvratitelně dokazují, že jsou nejsympatičtější a také nejlepší filmovou dvojící všech dob v možná ještě trošku lepším snímku než "Butch a Sundance." No a scény jako poker ve vlaku či závěrečný "podraz" jsou dodnes nezapomenutelné, stejně jako úžasné doprovodné klavírní motivy v čele s jedinečným titulním "Entertainerem"..... Ačkoliv, samotný Podraz je vlastně jedinečný! 100% ()

yntelygent

Vzdy ked vidim takyto a podobny film,obsadeny tymito dvomi hercami aj jednotlivo mam pocit,ze teraz uz nejestuju skutocne charizmaticki a nezabudnutelni herci....co je samozrejme blbost,su taki aj teraz , skratka osvedcena klasika...tu niet co kritizovat,od rezie az po hudbu,hercov som uz spominal....super film. ()

JosefTomas

O tomhle se nedá napsat nic jiného, než dokonalost. Skvostné herecké výkony, nápaditý scénář, energická režie, zajímavá práce s kamerou... Mohl bych pokračovat a stejně bych vše nevyjmenoval. Film má tak rychlý spád, že se ani nenadějete a už je konec. Tohle dlouho nepamatuji, podobný zážitek jsem měl snad u Butch Cassidy a Sundance Kid. ()

mrclTV

Originálna Dannyho Jedenástka - podarený podfukársky film, kde is ide každý po krku, jednoducho som sa celý čas bavil a jeden z dvoch záverečných zvratov ma úplne dostal (ten druhý už menej, ten som tak trosku v kútiku duše tušil). ()

ostravak30

Druhý film Georga Roye Hilla a hned sedm Oscarů. Tomu se říká umění. Upřímně se ani nedivím. Už mnohokrát jsem říkal, že mám obecně dobu dvacátých a třicátých let v oblibě, takže první plus. Druhé je hlavně Paul Newman, od nějž jsem sice neviděl všechny filmy, ale mám pocit, že snad nehrál ve špatném filmu. On je jeden z těch herců, kteří jsou záruka kvality. Robert Redford mi nikdy nepřišel nějak zvlášť zajímavý herec, nepřirostl mi k srdci a hlavně mi nepřišel nikdá sympatický. Nutno objektivně říct, že žádný zvláštní důvod to nemá, je to spíše pocitová záležitost. Ale pravda je, že tady to oběma šlo náramně. Nestává se mi to často, ale tentokrát si myslím, že oba hlavní herce jednoznačně svým výkonem předčil Robert Shaw. Ten zahrál na hranici geniality, kdy svou roli hrál především gesty, mimikou a pak hlavně očima. Celý podraz byl koncipován do kapitol přičemž jednotlivé části byly zajímavé a ač přes dvě hodiny, na nudu tu není místo. Oceněna byla i hudba, ale mi v hlavě příliš nezůstala. Každopádně je tohle přesně ten film, který bych si s velkou chutí pustil znovu. ()

hrumsrt

Podobné filmy stárnou strasně rychle, a přestože ho aspoň náhodou zrovna reprízovala vytrvalá Česká televize, tak já už neznám ve svojí generaci snad nikoho, kdo by se na Podraz někdy jen tak podíval. U filmů jako je tento si říkám, že bych si na něj třeba i rád zašel do divadla, jelikož tahle oldie Amerika je stvořená na jeviště. Řemeslně je odvedenej excelentně a správně ví, kdy přidat na tempu a zase, kdy si plynulým záběrem vychutnat nějakou americkou uličku nebo zastavit se nad cigaretu kouřícím Henrym. Geniální úsek při hraní pokeru, přesně tady si mě snímek získal asi nejvíce. Ony všechny ty fintičky, jenž snímek představuje, jsou povedené a výborně se daří diváka dostat do nálady. Ach ty dostihy! Bože a ten hudební motiv! Ústřední duo srší charizmatem jaký může každý dnešní herec jejich věku jen závidět. Nádherný film, jenž v sobě jasně ukazuje to americké kouzlo, které se postupně z jejích filmů vytratilo. 80% ()

RafaKrakal

Redford, Newman + naprosto skvělý scénář vše na pozadí úžasného příběhu o dvou vychytralých podvodníčcích. Nejkvalitnější filmařina v čisté podobě. Jasných 5 hvězd. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)