Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Kremik

Další vynikající snímek této sestavy. Neřekl bych, že Podraz je zas tak odlišný od Butche a Sundance, mě to naopak přijde velmi podobné. Režie na velmi vysoké úrovni, herecké výkony neuvěřitelné, hudba taktéž....Co vytknout....Snad jen happy end a absence charismatu a drobného patosu....To je to co pro mě tento film řadí až za Butche a Sundance. ()

Torgal

Druhá a bohužiaľ posledná spolupráca Paula Newmana s Robertom Redfordom (a opäť v brilantnej réžii Georgea Roy Hilla). Všetkých Oscarov, ktoré tento film získal, mu právom náležia - úrovňou spracovania aj hereckými výkonmi sa jedná o špičku, ktorá ani takmer štyridsať rokov po uvedení do kín nestarne. 9/10 PS: Hudba je legendárna, a to doslova. ()

Joppo88

Tento film by si zaslúžil aj vyššiu priečku v rebríčku. Nad mieru dobré, jednotka s hviezdičkou - ale čo iné sa dalo čakať od P. Newmana a R. Redforda. Parádny scénar s fantastickou réžiou robia tento film nezabudnuteľným. Kiež by na filmových plátnach boli stále tak dobré filmy. ()

Dm1tr1j

Komentár píšem až mnoho rokov po prvom vzhliadnutí keď tento film vysielali v televízii, už odvtedy je moja najobľubenejšia hláška filmu od Paula Newmana "Takto to vyzerá keď rozmýšľam riťou". Celkový dojem filmu je perfektný, herecké výkony aké predviedol Redford dnes už vídame veľmi zriedkavo, ale tu to bola samozrejmosť aj z Newmanovej stránky a samozrejme aj ostatní herci zo stávkovej kancelárie. Jednoducho úžasný pohľad na celok aký vytvorili všetci zúčastnení ma vtiahol do deja ako žiadny iný film, 10 hviezd z 5 a dodávam ,že tento film má byť v rebríčku vysoko nad prvým filmom, na mieste super najlepší film.............PS.(november 2104) Bol by vysoko nad tretím filmom ako možno druhý najlepší pretože po natočení interstellaru sa latka nezvýšila ale odišla do iného vesmíru. ()

Biopler

Lahôdka svetovej kinematografie. Bezchybné herecké výkony, brilantný scenár, inteligentný humor, geniálny príbeh a to všetko zasadené do môjho vôbec najobľúbenejšieho prostredia - Ameriky 30. rokov. Radosť pozerať. ()

Killingjoke

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a opravdový filmový klenot, který po letech znovu spojil dohromady režiséra George Roy Hilla a herecké hvězdy Paula Newmana s Robertem Redfordem. Amerika 30. let 20. století, po skončení prohibice, neznamenala jen gangstery a bývalé pašeráky alkoholu. Je tady i spousta podvodníků, zkorumpovaných policajtů a grázlů, kteří si myslí, že za peníze si koupí vše. Johnny v podání Roberta Redforda se svým parťákem Lutherem okrade jednoho takového, proradného gangstera Lonnegana, který má k dispozici soukromou armádu ostrých hochů. A tak Luther zaplatí životem a Johnny se za pomoci mistra všech podvodníků Henryho, kterého hraje Paul Newman, rozhodne Lonneganovi pomstít. Jak sám říká, není zabiják, ale podvodník. Jeho pomstou má být dokonale promyšlený podraz, který by Lonnagana citelně zasáhl v peněžence. Roztáčí se kolotoč událostí, menších a větších podvodů, přestřelek a útěků, který se nezadržitelně blíží velkému a okázalému finálnímu „bodanci“. Redford a Newman hrají své role jako vždy perfektně a výborně funguje jejich vzájemná interakce (není náhodou, že byli skvělými přáteli i v soukromém životě), jsou však doplnění celou řádkou dalších herců, kteří je výborně doplňují ve svých rozmanitých roličkách. Mimo režie, jednoduše chytrého příběhu se spoustou vtipných i dramatických momentů a hereckých výkonů v hlavě utkví skvělá klavírní hudba a výstižná retro atmosféra amerických meziválečných let... ()

hatari

Newman a Redford moji velcí oblíbenci jsou v tomto filmu geniální!!! R.Shaw as. D. Lonnegen stvořil nezapomenutelného záporáka!:-) a neumí prohrávat v kartách...:-)) Chytrý, zábavný film s kouzlem své doby!Vymyslet, naplánovat a uskutečnit PODRAZ se sázkovou kanceláří to bylo dokonalé! Pokaždé když film dávají, tak se na něj rád podívám! ()

ortoncz

Opravdu zábavný film na sledování. Pobavil jsem se na plné čáře. Všechno do puntíku připravené a vymyšlené. Také se mi líbila dobová atmosféra. Asi ani nemá cenu říkat, jak byli herci výborní. Ale přeci jenom jsem nebyl až tak ponořen do snímku. 80% ()

Schlierkamp

Americké drama odehrávající se v roce 1936, v němž hlavní hrdinové připravují kolosální a detailně propracovaný podvod na mocného a bohatého bosse Lonnegana, jako pomstu za vraždu jejich společného přítele. Ústřední duo profesionálních a důvtipných podvodníků bylo složeno ze dvou slavných hereckých legend R. Redforda (šikovný a přesvědčivý Johny Hooper) a P. Newmana, jehož charismatický Henry Gondorff stál v čele celé gigantické akce. Když se tito dva šejdíři obklopili spolehlivou skupinou pomocníků, nebylo pochyb, že svého cíle dosáhnou, otázkou pouze zůstávalo jak. Závěr snímku byl velmi zdařilý a krásně celou taškařici uzavřel. Mezi nejzajímavější scény řadím první setkání Gondorffa (předstírajícího opilost) a Lonnegana (R. Shaw) ve vlaku u pokeru. Režiséru G. R. Hillovi, jenž má s hlavními představiteli nejednu filmovou zkušenost, se podařilo během snímku navodit velmi příjemnou a pohodovou atmosféru Ameriky 30. let a pochvalu zaslouží i scénárista za dokonale promyšlenou habaďuru. ()

tranquill

"Pomsta není všechno, ale skoro všechno..." Po velmi dlouhé době jsem se na tuto komedii podíval, ale nemůžu hodnotit nadstandardně, Butch a Sundance to, holt, nejsou. ()

AloeB

I přes nějakou tu překombinovanost si drží tento film hodně vysokou kvalitu. Dostal mne jak závěrečný podraz, tak i naprosto úchvatná Newmanova role. ()

Razzor_82

"Ty si nepočkáš na svůj podíl? Ne, rozházel bych ho." Skvělá gangsterka s prvky grotesky. Osvědčená charismatická dvojka Newman a Redford tentokrát jako podvodníci. Reálné vykreslení 30. let v Americe. Děj byl trošku zamotaný ale napínavý až do konce. Skvělé scénky poker ve vlaku a samozřejmě grandiózní finále. 8/10 ()

junxi91

Vtipná a svižná komedie, která dostává diváka do časů třicátých let, kdy se podvádělo v dostizích, sázkách a hraní pokeru více než dneska. V roce 1936 během Velké hospodářské krize okradou podvodníček a hezounek v jednom Johnny Hooker se svými kumpány Lutherem Colemanem a Joem Eriem pomocí vymakaného triku sázkařského kurýra o 11 000 dolarů. Hooker prohraje prachy na ruletě a Luther chce začít nový život a doporučí Hookerovi, aby vyhledal jeho starého přítele Henryho Gondorffa v Chicagu. Zkorumpovaný tlustý fízl Joliet William Snyder se střetne s Hookerem a prozradí mu, že okradli kurýra od irsko-amerického bosse Doyla Lonnegana, který zabije každého, kdo jej jen trochu podvede. Luther a kurýr jsou zavražděni a Hooker uteče za Gondorffem, který se skrývá v kolotočářském bordelu před FBI. Gondorff sežene tým zkušených podvodníků a rozjedou obrovský podvod, známý jako "drát", pomocí velkého týmu, který vytvoří falešnou sázkovou kancelář. Snyderovi a Lonneganovi muži pronásledují Hookera do Chicaga a Gondorff má strach z jejich odhalení. Následuje nejvtipnější část filmu, ve které hraje Gondorff, vystupující jako chicagský bookmaker "Shaw" poker s vysokými sázkami proti Lonneganovi v opulentním vlaku. Gondorff rozzuří Lonnegana svým drzým chováním a okrade jej o 15 000$. Hooker se pak vydává za Shawova nespokojeného zaměstnance "Kellyho", který má vyzvednout výhru a přesvědčit Lonnegana, aby mu pomohl převzít Shawovu operaci. Doma na Hookera čekají Lonneganovi muži a on jim uteče. Snyderovo pronáslednování přiláká pozornost agentů FBI, kteří chtějí využít Hookera k tomu, aby je přivedl k Gondorffovi. Lonnegan pak najme zabijáka Salina, aby našel a zlikvidoval Hookera, který jej tak ponížil okradením jeho kurýra. "Kelly" dává Lonneganovi typ na vítězný dostih a pak mu odhalí, že má ve Western Union partnera "Les Harmona" (podvodníka Kida Twista), který mu má pomoci svrhnout „Shawa“, a to pomocí zdržování výsledků dostihů. Lonneganovi se to zalíbí a rozhodne se financovat sázku v hodnotě 500 000 $, aby se pomstil "Shawovi". Bohužel, Snyder má na Hookera páku v podobě hrozby vězení pro vdovu po Lutherovi. Navíc se Hooker vyspí se servírkou, která ale není jen nějaká děvka na jednu noc, ale někdo mnohem horší. Někdo, kdo jej může připravit o život. Je to tedy dost nepříjemná situace, tlak ze strany FBI spojený s Lonneganovou sázkou na vítěze v hodnotě 500 000 $ může celý plán na Podraz zhatit. Leda, že by to pánové měli promyšlené ještě více, než je divákovi předkládáno…Geniální film se sympatickou ústřední dvojicí, na první pohled nepříjemným a tvrdým Lonneganem a vyžraným otravným policistou Snyderem, během kterého se divák nenudí ani chviličku. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)