Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Jonatána

Tenhle film miluju. Nevím, co je dokonalejší: příběh, herci, hudba, vtip... Asi je to prostě dokonale namícháno. A ti dva úžasní chlapi, jéžíš. Předevčírem to dávali a moc mě mrzí, že tady těch hvězd není víc. 4.9.2022 Paul Newman byl prostě...ááách. Slovo mě nenapadá. :-) ()

haWranka

Newman je geniální herec, to v tomhle filmu rozhodně dokázal. A jak to bylo všechno pěkně promyšlený! :) Jenom mě trochu mrzí ta nuda na začátku, než se to pořádně rozjede. ()

Arequipa

Krásný příklad toho, že pomsta typu oko za oko, zub za zub nemusí být ta nejsladčí.:-) Geniální i když předvídatelná zápletka, nádherná hudba a dvojice sympaťáku Newman, Redford dělají z filmu nezapomenutelnou podívanou. Zajímalo by mě, jestli se scéna s použitím slepých nábojů inspirovala Hitchcockovým Na sever severozápadní linkou P.S. Takhle si snad Redford v žádném filmu nezaběhal.:-) ()

Veseldaa.!

Tohle je jednoduše dokonalej film. Skvělá retro atmosféra, skvělý scénář, skvělá hudba, skvělý Redford s Newmanem. Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl v hlavě jedinou myšlenku.. Proč sakra musím sáhnout po 30 let starém filmu, aby byl můj filmový zážitek pořádný?! ()

Kvasekus

Skvělá retro podvodničina...Herecký osazenstvo bylo exklusivní, ale do tý pátý hvězdy mi tam přece jenom chybí taková celková přesvědčivost a celkovej šmrnc. Za mě 83%:-) ()

Colour

K tomuto filmu neviem zaujať jednoznačné stanovisko. Chápem, prečo to mnohí ľudia tak milujú, sú tam vtipné scény, hlavní hrdinovia sú super i scenár sa dal, no mne tam niečo chýbalo a sama za seba musím povedať, že ma to trochu nudilo. Režisér sa s filmom pohral, no mne to na 5* nestačí, dokonca som uvažovala i nad 3*. ()

Candid

Panečku, ten Newman měl ale charisma...to jen tak na okraj ;) Podraz je inteligentní film, který má glanc a určitě si vydobude své místečko i u budoucích generací, nebo v to alespoň doufám, kdyby ne, byla by to škoda. U mě má vyhřáté křeslo mezi nejoblíbenějšími a ráda s ním (opět) seznámím někoho z blízkých, kdo ještě neviděl. U Podrazu mám stoprocentní jistotu, že se nikdo nudit nebude. ()

Mikule

Film, po kterém mi připadalo, že měl tak 60 minut. Právě díky té jednoduchosti, jak do sebe všechno zapadá, právě díky tomu film plyne hrozně rychle. Vůbec se nedivte, až se po jeho super zakončení zastavíte a řeknete: "Počkej, pusť to znova." jednoznačně 5* ()

pasty

Nevidel som tento film ako dieťa (ani som nemohol keďže som nebol na svete:-) takže sa pre mňa klasikou nestane. Pre mňa ako novodobého diváka, už to určite nieje taký zážitok ako pred rokmi. Ale aj tak film si drží svoju kvalitu. Trošku mi vadilo že film pôsobil trošku naivne (dobrý charizmatický zlodeji atd..) ale možno to je to, čo robí tento film tak "útulným" a krásnym. V dnešnej dobe už skôr rozprávočka na večer. Ale Redford a Newman boli úžasný aj ked v Butch Cassidy a Sundance Kid boli lepší :-) ()

krizi

Film přesně podle mého gusta. Mám rád filmy o krádežích, ať už jde o dokonalé bankovní loupeže nebo nějaké jiné finty, jak se dostat k penězům. A tento film má navíc skvostné herecké obsazení a výbornou hudbu. Prostě paráda. ()

Mira90

To jsou frajeři! To jsou borci! To jsou filutové! To jsou šikulové! To jsou koumáci! To jsou sympaťáci! To byl PODRAZ! Nadšeně se přidávám po bok obdivovatelů tohoto filmu! ()

FireTight

Jeden z nejlepších filmových podrazů celé filmové historie, ke kterému se přiblížili maximálně tak první Dannyho parťáci. Jenže i ti mají co dohánět, protože dvojice Redford a Newman je zkrátka nepřekonatelná...Jasně, můžete namítnout, že je zápletka v podstatě docela dost jednoduchá a že má celý podraz pár díreček (hlavně v závěru), ale co, na to kašlu. Už jenom kvůli té nádherné stylizaci, zasazení a hudbě! ()

jaki96

Dvojice Paul Newman a Robert Redford v komedii George Roye Hilla sehráli opravdu výborné výkony. Nechybělo napětí, ani humor, prostě dokonalá podívaná. A mé hodnocení přímo vyplývá z komentáře... ()

RajAthen

Potěmkinova vesnice sázkařského byznysu. Je obdivuhodné, že ikonická dvojice má po svém westernovém úspěchu úplně jinou dynamiku, a přesto vše hladce klape. Přes celkově fikanou strukturu (osobně mám rád filmy, které mají své "kapitoly"), skvělého padoucha a onen nenapodobitelný feel 70. let, mi ale zkrátka něco chybělo, abych si měl chuť tento film pustit znovu. Možná je třeba jen, aby pro mě trochu uzrál. Každopádně zapískat si titulní melodii problém již nebude:). ()

Armin82

Co k tomuhle filmu říct??Snad jen to,že kdo to neviděl,přišel o hodně :)) Vynikající hlavní protagonisté,super scénář,šibalská hudba a především výbornej podraz :))) 100% ()

Matt007

Parádně hravá oldschoolová záležitost. Newman s Redfordem se opravdu výborně doplňují. Skvělou atmosféru filmu dokresluje výborně vybraná hudba. Mám tyhle retro komedie opravdu rád a co se týče tohoto filmu tak si ho vždycky užívám jako bych na něj koukal poprvé. ()

patushik

Škoda, že jsem před Podrazem viděl seriál Hustle, kde jsou všechny triky a podvody prováděny na vyšší úrovni. Jinak je to ale pořád zábava, nezapomutelný je hlavně Paul Newman při pokeru:). 85% ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)