Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

thunnus

Skvělá komedie a dokonalá parodie na všechny americké kultovní kraviny. Skvěle jsem se bavil, i když jednička byla přece jen o fous lepší. Pinocchio a Kocour v botách jsou machři. ()

rsimonyi

Shrek 2 si udržel úroveň jedničky a stal se tak dalším skvělým animovaným filmem pro celou rodinu, už se nemůžu dočkat Shreka Třetího :-) Milým přírustkem je Kocour v Botách se svýma kočičíma očima. ()

Phillo

Pokračovanie éry, ktorú nastolil Shrek 1 v ešte väčšom balení s menším príbehom avšak s lepšími fórikmi. Jednoducho pokračovanie, ktoré nie je diametrálne odlišné, čo sa v dobe často pokazených sequelov cení. Zachovanie úrovne a veľká dávka humoru. ()

IsaacNewton

Milé překvapení, Shrek 2 nebyl tak strašný, jak první díl. Spíš přinesl něco více než jednička. Mnohem více humoru, dobrých hlášek, nápad s Far Far Away je obzvlášť dobrý :-) Stejně tak moje oblíbená postavička Kocoura v botách přinesla filmu mnohem více vtipu. Nic to nemění na mém pohledu na animaci a "přiblblých" vtípkách, ale dívat se na to dalo, se všemi plusy i mínusy průměr. ()

Erik7595

Skvelý animák, ktorý s prekvapením dokonca prekonal už výbornú jednotku. Množstvo gagov, neustále tempo, žiadne hluché miesta a množstvo akcie, ktorá nenudí a vtípky, pri ktorých som sa skoro zadusil od smiechu (scény Shreka s oslíkom samozrejme vedú, aj keď hocijaká scénka s Pinnochiom alebo Perníčkom je geniálna). A množstvo odkazov odkazujúcich na niektoré filmy tiež potešili a pobavili (Mission Impinocchio, Flashdance atď.) Bez váhania dávam 5* 100% Len škoda, že sa kvalita ďalších pokračovaní ani zďaleka nepriblížila jednotke a dvojke. ()

Lilloos

Dvojka sice není v ničem horší než první Shrek, ale také nenabízí nic nového. I přesto se najde pár legendárních scén (večeře s rodiči) a potěší především další skvělé postavy (roztomilý kocourek, okouzlující Krasoň a jeho zákeřná máti a hlavně moji milovaní geniální Droslíci). ()

nonick1

Opět skvěle namixovaný koktejl napětí, odkazů na jiné filmy, hlášek a zábavy, dochucený vynikající animací a povedeným hudebním doprovodem. Nesmím zapomenout na obohacení o proslulého lovce zlobrů: Kocoura v botách - když jsem poprvé viděl v akci ty jeho kukadla...! :-) ()

kaze

Skvelá zábava pre celú rodinu. Shrek 2 vie stále niečim novým prekvapiť. Ani Ricky Martin by sa za tu choreografiu nemusel hanbit :) ()

Berry

U druhhých pokračování hrozí, že se vytratí kouzlo jedničky. Ale u Shreka to vůbec neplatí. Příběh byl originální (i když vlastně parodoval ty největší trháky součastnosti) a Antonio Banderas v roli Kocoura v botách do příběhu skvěle zapadl. I Eddie Murphy opět nezklamal a Osla (totiž bujného Oře) namluvil DOKONALE! Trochu ošizená tu však zůstala Cameron Diaz, ale ve filmu to v podstatě vůbec nevadí. Stejně jako u prvního dílu, ani tady nechybí závěrečné taneční číslo, které je díky songu ,,Living la vida loca" ještě lepší, než v jedničce. Zkrátka film (nebo pohádka?), na kterém si každý něco najde.. ()

Šmoula

Prvním dílem Shreka byla laťka nasazena velice vysoko. Ale Shrek 2 nezklamal. Tvůrcům se opět podařilo zpracovat perfektní příběh, u kterého jsem se velice pobavil. Už se těším na další doufejme podařené pokračování. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz