Spencer Armacost je skúsený astronaut, žijúci v šťastnom manželstve s pôvabnou učiteľkou Jillian. Pri novej rutinnej misii, kde spoločne s kolegom Alexom Streckom opravuje poškodenú družicu, dôjde k podivnému výbuchu a riadiace stredisko s astronautmi stratí na dve minúty spojenie. Keď sa Spencer preberie v nemocnici, zdá sa, že je v poriadku. Krátko na to oznámi Jillian, že odchádza z NASA, pretože dostal v New Yorku veľmi lákavú ponuku na miesto manažéra veľkej firmy. V priebehu rozlúčkovej párty dostane Alex nevysvetliteľný záchvat a zomrie. Jeho žena Natalie sa po pohrebe zdôverí Jillian, že sa jej manžel správal v poslednom období veľmi čudne a vzápätí spácha samovraždu. Jillian začne prepadať depresiám, ktoré prežívala po smrti rodičov. Zistí, že je tehotná. Pri vyšetrovaní ultrazvukom sa ukáže, že čaká dvojičky. V nákupnom cenrtre ju prekvapí zanedbaný Sherman Reese, bývalý zamestnanec NASA, ktorý žene tvrdí, že pre ňu má závažné informácie. Vyhodili ho, pretože sa až priveľmi zaujímal o Spencerovu nehodu. Prezradí jej, že Natalie bola tehotná, Jillian mu však neverí. Neskôr však pochopí, že muž neklamal... (oficiálny text distribútora)

ShakiraS

Astronautova žena je film s velice zajímavým námětem. Nechybí napětí ani překvapení. Mně se tento film velice líbil a Johnny Depp je tu naprosto úžasný. 4* ()

pupidup

Chtěla jsem dát jednu ale dávám dvě, abych nebyla nespravedlivá. Občas tam nějaké to napětí bylo. Ale navíc tam bylo dost nelogické blbosti - tedy způsob uvažování hlavní hrdinky byl dle mého silně nelogický a to mě vždycky naštve. Myslím, že to téma mohlo mít daleko větší potenciál. Bohužel... ()

ReeseB

Ty jo, tohle je docela náročné hodnotit. Film je dobře obsazený, stejně tak dobře zahraný, nicméně je tam něco, co dělá ten snímek hodně zvláštním. Nemám ráda spoilery, takže sem nic konkrétního psát nebudu. Ať si raději každý posoudí sám, jestli mu Astronautova žena přijde jako film, který stojí za to vidět ho časem znovu. Já ho viděla už víckrát, patrně proto, abych mu přišla na chuť, a musím říct, že pořád nevím, co si o něm mám vlastně myslet. I tak jsem si ale jistá, že si svoje publikum najde. ()

MiLuka

Tenhle film není vůbec špatný - ale perfektní také ne. Skoro v každé scéně mi chybělo něco navíc, bylo to velmi nedotažené. Scénář se zastavil tak na 60%. Johnny Depp byl naopak velmi brilantní - jeho ledový pohled působil skutečně i děsivě zároveň. Charlize Theron je bohužel více krásná, než talentovaná herečka. Ale Johnny to celé dotáhl. Určitě zajímavý film, který stojí za zhlédnutí. ()

burg

Taková soft-verze geniálního Ďáblova advokáta. I když Charlize musí být přičteno k dobru, že její lehce jebnutý postavy jsou fakt perfektně zahraný! Jen škoda toho blbýho konce... ()

typa

Film má zajímavý námět, ale zpracování trošku pokulhává. Těšila jsem se nejvíc na Charlize Theron a Johnyho Depa, a ti nezklamali, zahráli to špičkově. Spíš než sci-fi bych to hodnotila jako psychologické komorní drama. Co jsem nepochopila, byl ten konec, ale budiž, i tak dávám 3 hvězdy, hodnotila bych to na 60%. ()

andydufrsn

Moc se mi líbilo použití Clarkovy hýčkané myšlenky, tedy existence života bez závislosti na hmotném těle, ale v tomhle filmu to vypadá divně a nepovedeně. A Charlize to tady vůbec nesluší! ()

Sejkorka

Nedbal jsem na slabých 55% hodnocení a koukal. Bez chuti a bez zápachu, a to postupně víc a víc od začátku. Takových kosmonautů už tady bylo. Něco mezi 1* a odpadem plus Charlize, která hraje, jak jinak, skvěle, je krásná, mladá, 24 let. Natočeno ve stejném roce, jako Pravidla moštárny. Takže 2* s odřenýma ušima.Pravda Johny Depp tomu tentokrát moc nepomohl. ()

TylerD.

Když se dívám na rozpočet, tak moc nechápu kam přišel. Ano, na konci jeden efekt velmi dobrý ale to je celý. Ze zajímavého námětu mohla být děsivá scifi. Bohužel to byla velká nuda s ufňukanou ChT, která mi druhou půlku filmu jen lezla krkem a byla mi úplně ukradená. Johny Depp? Pro mě jeho nejhorší role. Nejlépší herec - ten černoch z NASA. Škoda zabitého potenciálu. ()

ezop1012

Takto si predstavujem kvalitné sci fi, jediná chyba jediná chyba je, že nebola lepšia výprava a širší pohľad na planétu a jej dopad. Škoda za nie je viac filmov na podobne témy. Inak, zarazilo ma to nízke hodnotenie, to dnešná väčšina je naozaj tak tupá? ()