Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

LeoH

Ne že by měl Chaplin na kombinaci humoru a dojetí (nebo na trpící matky, nelítostné úředníky, plačící děti a sirotčince) ve dvacátých letech patent, ale hned napoprvé se mu tu směs podařilo trefit nebývale lidsky a bez balastu. Baví mě, jak se cíleně snaží vyprávět čistě filmovým způsobem, vystačit si s pár převážně jednoslovnými titulky, patos dávkovat jen po kapkách. Jistěže je Kid dnes už muzeální kousek, ale v pasážích, kde je to nejvíc vidět, u mě místo rozčarování z „naivity“ nastoupí rozechvění z pohledu do minulosti, jako když se člověk probírá fotoalbem vyhrabaným někde na půdě – i proto se radši koukám na původní verzi než na tu Chaplinem později zkrácenou. ()

senor

Aj vaj. S tímhle Chaplinovým nejstarším celovečerákem mám trochu problém. Není to prostě tak zábavné jako mladší filmy ani tak humanistické. Chybí mi to pozdější řetězení gagů do velkých humorných scén. Ovšem nutno na druhou stranu podotknouti, že Jackie Coogan je Charliemu opravdovým partnerem a jako celek film i po letech šlape. Viděl jsem pouze předělanou 50 minutovou verzi. ()

capák

K tomu, aby film dokázal vyvolat silné emoce, skutečně není třeba zvuku a dlouhých dialogů. Kid je jedním z nejvíc dojemných filmů, jaký jsem v životě viděl, ale zároveň obsahuje spoustu Chaplinovsky vtipných a roztomilých momentů, přesně tam, kde mají být. Charles Chaplin režijně i herecky samozřejmě jako vždy skvělý, ale také díky Jackiemu Cooganovi v roli Kida, který Chaplina skvěle doplňuje, je vztah tuláka a syna ztvárněn tak úžasně a přesvědčivě. Film je zároveň také kritikou třídní společnosti a snová scéna (bohužel) přesně vystihuje některé lidské vlastnosti. Navíc je snímek podpořen skvěle padnoucí hudbou, pokud se však rozhodnete dívat se na něj bez ní, váš zážitek rozhodně nebude o nic menší. Zajímavé je také sledovat, že obraz u amerických filmů z dvacátých let vypadá výrazněji lépe, než u našich filmů z let čtyřicátých. ()

Sfinkter

S příchodem Chaplina na scénu cítíte tolik charismatu a originality, že nemůžete věřit vlastním očím. Tolik vtipných scén a nápadů jsem dlouho neviděl. Oprava oken je famózní. ()

filmmovier

K mému ohromnému překvapení je Kid dojemnější mnohem víc, než je vtipný. Nesmírně krásně odvyprávěný příběh s jako vždy vynikajícím Charliem a úžasným strýkem Festerem, Jackie Coogan byl opravdu neskutečně ohromující. Vtipy výtečné, fantasticky vypointované, krásně situační. Nejlepší je pravděpodobně ta rvačka/honička (zase takový "running joke", ale opět trochu jinak podaný a opět naprosto prvntřídní), příběh je geniálně napsaný i zrežírovaný a jako asi všechny Chaplinovy filmy má i Kid poselství. A opravdu je to doják, který je o to krásnější, když si uvědomíte, jakou spolu mají kluk a Tulák chemii a jak jsou oba neskutečně krásně přirození. Tenhle film mě nadchl a totálně dostal. Akorát bych z toho vystřihnul tu snovou scénu, která je ale naštěstí až na konci. 100%. ()

BoncheR

Neuveriteľné, ako aj taký starý film dokáže tak veľmi očariť. Charlie Chaplin bol naozaj šéf, vo svojom remesle sa vyznal a tento film... prosto neuveriteľné. 89% ()

venison

Legenda éry němých filmů - nadčasově natočeno. Charlie Chaplin s prckem dokážou rozesmát i vdovu nad čerstvým hrobem a rozplakat i žulovou skálu. Něžně a citlivě natočeno s ladným humorem. Příběh roznese na kopytech stovky novodobých filmů. Černobílý němý film, titulky a minimum herců a přesto to dokonale funguje i po téměř 100 letech. Respekt! ()

Kmotr76

Zatím nejdelší a možná nejlepší film, co jsem od Chaplina zhlédl. Jde opět o povedenou grotesku, na mě byla ale možná až moc dojemná. Chaplin jako vždy hraje excelentně, ale tentokrát má vedle sebe konkurenci - pětiletého Jackieho Coogana. ()

elanius

(66/2017) / Prvé stretnutie s Chaplinom, aj keď možno tým najprístupnejším dopadlo lepšie ako som vôbec čakal. Klobúk dole pred Chaplinom, z toho filmu je hneď vidieť aký talent bol. The Kid je zábavný, vtipný, hravý "malý" filmík. V zvukovej verzii je aj výborný hudobný doprovod ktorý má na svedomí sám režisér. (9/10) ()

dANo

Nemý film s Charlie Chaplinom, kde však oveľa viac exceluje detská herecká postava Kida v podaní Jackie Coogana. Jednoduchý príbeh je plný emotivných, ale aj vtipných groteskných scén, kde sa dokonale prejavil aj Chaplin. Trochu mi vadil nedotiahnutý záver, ale zase až taký zlý nie je a preto dávam 95%. ()

mcleod

Není to špatné, ale nesmí se od toho čekat nic hlubokého. Je to prostě povedená taškařice s několika groteskovými situacemi a s několika scénami, které berou za srdce. Dnes bychom to nazvali maskulturou. Řekl bych, že i Chaplin natočil lepší filmy (třeba The Great Dictator), a rozhodně jsem viděl mnoho lépe natočených němých filmů. Přesto dvojice Chaplin - Coogan ukázala velmi dobré herecké výkony. ()