Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

vyfuk

Nejznámější Chaplinovo dílo, mi konečně přišlo pod ruku a udělalo dobře. Krásný padesáti minutový snímek si mne hned získal pro svou láskyplnost a opět humornou gáži (i když ne tak humornou jako v Moderní době). Nejlepší Chaplinův snímek bych nepovažoval přímo za nejlepší, ale rozhodně jeden z nejmelpších určitě! ()

drackula

Absolútna klasika, ktorú asi netreba príliš opisovať. Toľko úprimného smiechu som v kine už dávno nepočul. 100% Filmový kabinet - 1.semester - 5. Ch. Chaplin a gesto - Kino Lumiere ()

Autogram

Pri sledovaní takmer storočného nemého filmu mi napadlo, koľko zbytočných slov je v dnešných filmoch. Ako sa skoro všetky pocity dajú vyjadriť a preniesť na diváka len mimikou a gestami. Chaplin bol jednoducho génius kinematografie, a to vo filmoch predvádza aj najrôznejsie zlepšováky a vynálezy pre bežný život, napríklad kŕmenie bábätka. Plný počet hviezd nemôžem dať, lebo Chaplin má aj lepšie filmy, ktoré ma zasiahli viac. ()

Nepi

Absolutně povedený film Charlieho Chaplina o tom,jak nalezne na ulici opuštěné dítě a ujme se ho.Spolu prožívají skvělé dobrodružství a celý film až na konečný Chaplinův sen působí velice překvapivým a humorným dojmem.Neni co dodat!!! ()

BuryGol

Snad žádnej jinej film mě nedonutil se tak řehtat a bejt smutnej. Příběh o sirotkovi kerýho se ujme tulák Chaplin. Jeho matka ho pak chce zpátky, bitch jedna a dopadne to dobře. Zajímavý je, jak si u grotesky člověk musí všímat co se děje páč textu je tam minimum. Příjemně strávená hodina, musím říct. ()

Danikaa

Krásny nestarnúci film, ktorý chytí za srdce ženy aj mužov. Ak sa aj smejete, je to smiech cez slzy. Dojemný vzťah tuláka, starajúceho sa o nájdeného chlapčeka je úžasný a Charlie Chaplin sa mi práve v tejto úlohe páči najviac. ()

Hortenzia

vtipný a zároveň dojemný film z časov,v ktorých ešte herci vedeli hrať a ukázať divákovi skutočné umenie...pred chaplinom klobúk dolu ()

Mr.Jackass

Na svojí dobu přelomové dílo v dokonalém podání Charlese Chaplina. Film kde se pojí ruku v ruce komedie a přitom velmi vážné drama se zavrhnutým sirotkem, jež je posléze znovu objeven matkou jež ho zavrhla. Na rok 1921 pro mě skutečně veledílo. 5* ()

Houda666

Vo svojej dobe ojedinelý snímok, ktorý aj v súčasnosti poteší a rozosmeje. Je až neuveriteľné aký všestranne nadaný bol Charles Chaplin, ktorý k tomuto filmu napísal vynikajúci scenár, zrežíroval ho a ešte si aj zahral hlavnú rolu. Rešpekt tomuto velikánovi svetovej kinematografie. Hodnotenie: 90% ()

Thurin

Výborná sociální sonda, která se stala stavebním kamenem dalších chaplinových velkých filmů. Chaplinovi navíc skvěle sekunduje Jackie Coogan. ()

Maynard.

Ale tak proč ne? :o). Kid je moje první cílené setkání s groteskou a vlastně i němým filmem. Doposud sem ještě neviděl film, kde by se vůbec nemluvilo a kde by se objevovaly takové ty černé cedule s nápisy např : He´s name is Jack. Nato, že zde vůbec nemluví, sem se bavil skvěle a to především díky Charliemu a jeho vypečeným kouskům no a i díky Kidovi. Velmi oceňuji jejich marketingový tah s vysklíváním a následným zasklívánm oken, to se musí nechat :o). Délka filmu je krátká, takže to má svižné tempo. No a hudební doprovod je přesně takovej ten grosteskovej. Neuvěřitelný, že je tento kousek starej 90 let. Jo a ještě musím vypíchnout onu legendární snovou scénu, kde Charlie lítá jako Copperfield. Je to prostě groteSKA, která navíc dobře dopadne :o) ()

Sdoom

Nestárnoucí a absolutní klasika. "A picture with a smile - and perhaps, a tear." - u mě skoro do puntíku splněno, smilů bylo hodně a k té tear moc nechybělo. :-) ()

Babous

Ne tolik komunistické jako jiné Chaplinovy filmy. Kid stojí hlavně na zápletce s ukradeným dítětem, tím pádem se Chaplin alespoň mohl vyžít ve svém oblíbeném ždímání slz z diváků. Ke konci zbytečně natahované a ta snová sekvence vůbec nemusela být, jinak ale jeden z těch lepších Chaplinových počinů. Chválím hudbu a atmosféru. Grotesky Bustera Keatona jsou ovšem mnohem lepší. ()

Melios

Chaplinova tragikomédia dokáže stále dnešného diváka pobaviť i navzdory svojej nedávnej oslavy storočnice. Nikdy som nebol extra na grotesky, keď už tak radšej hovorené filmy, ale pán Chaplin bol pre mňa vždy príjemnou výnimkou. Preto ma ani nejak moc neprekvapuje, že ani jeden z jeho najvážnejších filmov ma nedokázal nudiť. Kid v skratke pojednáva o osamotenom dieťati, na ktoré narazí "Tulák" počas svojej dennej obchôdzky. Dej bol jednoduchý aj na svoju dobu, čo ho, ale odlišuje od svojich vrstevníkov je na pomery fikcie realistické podanie príbehu, kedy chvíľku sledujete zábavné eskapády dvoch nemajetných ľudí a vzápätí boj o svoje budúce vzťahy a strechu nad hlavou. I z dnešného hľadiska sa divák či amatérsky tvorca filmov môže pri pozeraní filmu, kdečomu priučiť. Genialita tohoto snímku sa neskrýva v obsahu, ale v jeho odvážnosti a úprimnosti. I keď by ste neboli prívrženci starých filmov, osobne odporúčam aspoň vyskúšať. Charlie Chaplin bol všestranný muž, ktorý dobu, v ktorej žil využil naplno a skrytý talent, ktorého strata je o to viac tragickejšia... ()

Borec3

Zahoďte všechny speciální efekty. Zapomeňte na luxus domácího kina a popcornem nasáklé kinopaláce dnešních dnů. FUJ Jak moc bych jen chtěl být na skok v roce 1921 a sedět mezi desítkami tvrdě pracujících jdoucích z noční šichty, kteří chtějí alespoň na okamžik zapomenout na svůj tvrdý krajíc. Skrze pohyblivé obrázky jim Charlie připomíná, jak moc mají oproti jiným zdánlivě šťasným a bohatým. Vycházet pak z temných prostor kinosálu s vědoucím a hřejivým úsměvem. A ještě mnoho dní poté se z plna hrdla smát při vzpomínce na létajícího psa. ()