Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

Derek

ku Kidovy Charlieho Chaplina som pristupoval s tym ze budem musiet trocha prizmurit oci lebo ide o strasi, nemy film (ma 100 rokov!), ale v momente ked maleho Kida "Tulakovy" zobrali ked spal, tak ma to nenechalo chladnym a citil som to iste zufalstvo co hlavny hrdina. ak toto nieje skvele filmarske remeslo tak potom neviem co by bolo... ()

Skip

Chaplin si vše udělal sám a po svém, navíc měl šťastnou ruku při výběru dětského hrdiny, takže vznikl film, který pobaví a i po letech možná někoho rozpláče. Já sám cítil při některých scénách něco jako úsměvnou něhu. Snad jediné, co bych vytkl, je ta snová scéna s anděly. Ta mi tam moc neseděla, možná by to šlo udělat nějak lépe. Moc rád mám scénu, kdy se prcek pere, a když je přestávka v souboji, posadí ho Charlie do okna, on hodí ruce na provaz...no prostě jak v rohu ringu. A pokaždé si vychutnám i jednu okrajovou scénu, v níž si starý boháč odvádí z kostela mladičkou, viditělně nešťastnou manželku, které upadne na zem květ ze svatební kytice, na který posléze v detailu boháč šlápne. Jasně čitelná poeticky krutá symbolika. Klobouk dolů, co Chaplin v tomto filmu dokázal nejen před kamerou. ()

*Elfík*

Že by tragikomedie? Nebo smutná komedie, která má krásný konec? Či krásný příběh s úžasnými herci včetně malého Jackieho, který byl lepší herec, než jsou dnes ostatní dětští? Stačí si jen vybrat. A abyste si sami vybrali, musíte se na šťastného tuláka s malým tuláčkem podívat. Věřte mi, nebudete litovat... ()

Aleee89

Po nedávném rozčarování z Moderní doby, prvního Chaplinova filmu, který se mi spíše nelíbil než líbil, jsem se vrhla na klasiku Kid. Nezklamala. Úvodní titulky přesně charakterizovaly samotný snímek - smějete se a zároveň pláčete, pro Chaplina tak typické. Emoce se mnou sice necloumaly tak, jak jsem si představovala, ale pobavená i dojatá jsem byla. Pár památných scén se zde taky najde, mladičký Coogan byl vynikající a zároveň roztomilý, Chaplinův tulák je klasika stejně jako tento film. ()

major.warren

Další z Chaplinových skvostů, který však zásadním způsobem transformoval filmové vyprávění a kinematografii samotnou! Nestárnoucí generační příběh! ()

janek85

Hodně dramatický příběh, ale i humorný. Drama určitě převažuje nad humorem. Začátek byl zajímavý, střed dobrý a strhující a dojemný konec. Hudba byla střídavá, v dramatických scénách mollová ( smutná ), v legračnějších nebo světlých chvilkách durová ( veselá ). Scény byly dramatické a málo kdy k pousmání ( jedna část byla velice humorná ). Chaplin, jakožto vynikající komik, si zde moc nezakomikoval. Sem tam ano, ale málo, jinak předved, jak je jeho zvykem vynikající výkon. Malý kluk hrál taky dobře. První celovečerní film, co jsem viděl s Chaplinem. Já, jakožto milovník raného filmu a Chaplina, si nemohu dovolit dát nic jiného, než 5*. 85% Přístupnost:přístupný ()

Valsadora

The Kid byl úplně nejstarší film, který jsem viděla. Sama od sebe bych se na něj asi nepodívala, ale protože to byla náplň jednoho dvouhodinového semináře, film jsem shlédla a jsem ráda že tomu tak je. Charles Chaplin byl opravdu herec/komik své doby. Tento jeho první větší úspěšný film se mi moc líbil a proto nemůžu jinak než 5* ()

easaque

-4* Tak jsem si na stoleté výročí pustil nejchválenější němý film na tomto serveru a možná i celosvětově. Byl jsem natěšený na grotesku a nakonec to byl docela vážný film s vtipnými místy. Možná moje odlišné očekávání způsobilo, že jsem byl nakonec z výsledku poněkud rozpačitý, ale zároveň chápu nadšené ohlasy, protože dokázal Chaplin skloubit více žánrů dohromady. Jinak na něm nevidím nic výjimečného a momentálně Moderní dobu považuju za jeho nejlepší film. Přesto i vzhledem k jeho stáří mu dokážu dát vyšší známku a nebudu mu kazit reputaci ;-). Viděl jsem plnou nezkrácenou verzi a možná ta osekaná by byla lepší. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Morloth

Vyváženě osciluje mezi dramatem a komedií. Skělý Chaplin a snad ještě lepší Coogan. Úvodní titulek o smíchu a slzách není daleko od pravdy. Přitom se Chaplinovi podařilo natočit snímek, jež sice na hranici kýče a citového vydírání balancuje, ale nepřekročí je, neboť drama splývá s komedií a naopak. ()

Martin741

Charlesa Chaplina poznam hlavne ako komika a doteraz som nevedel, ze aj nieco reziroval. A nemu eru filmu az tak rad zase nemam, ked uz, tak jedine s Gloriou Swanson. Film je to vsak kvalitny, o tom zadna : 85 % ()

Hees

Celkom pekná vtipná "rozprávka" s Charlie Chaplinom. Film okrem jednej anjelskej scény poskytuje dostatočnú zábavu. Vtipné situácie striedajú vtipné situácie a je jasné, že Chaplin je hviezda. V každom prípade mňa veľmi zaujal výkon Jackieho Coogana, ktorý hral malého chlapca. S Jackieho som cítil emócie, ktoré výborne vyjadril v nemom filme. Čo som si teraz pozrel v profile Jackieho tak neskôr hral strýka Festera s Adamsovcov (mal som tam dať spoiler? hehe). Vo filme ma zaujala hudba, ktorá výborne pasovala do tohto filmu (asi používali často takú istú vo filmoch). Chaplin si veľa s týmto filmom dokázal a odvtedy už pre filmový priemysel veľa znamenal. ()

Wiikii

Charles Chaplin byl král komiků, ale né proto, že by diváka bavil od začátku až do konce, nýbrž proto, že dokázal do vážného snímku zahrnou i komedii. .. The Kid je toho důkazem a díky tomu se na to příjemně dívá. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

honajz2

Pár výhrad bych k tomu měl, třeba ta snová sekvence mi přišla dost mimo, ale jinak je to fakt hodně povedené. S ohledem na dobu vzniku se dá ta trocha naivnosti a vydírání odpustit, takže se jedná o dobře napsaný film, který celkem přirozeně přejde z komedie do dramatu, dokáže být skutečně vtipný (toho jsem se vlastně bál nejvíc, aby ten humor nebyl založený jenom na tom, že Chaplin upadne - a naštěstí nebyl), je dobře natočený, má rozumnou stopáž, vůbec mě nenudil, spousta scén má své kouzlo i v současnosti a hlavně je to poctivý kus filmařiny. Bál jsem se, jestli to zas není jeden z těch přeceňovaných "kultů", ale naštěstí ne, Kid je podle mě opravdu hodně povedený film. Ne úplně dokonalý, ale ve své době to musel být fakt majstrštyk a slabých 5* si zaslouží. ()

MrPierc

Nádherný film, nádherná hudba a hlavně spousta nápadů. Nestačil jsem se divit, jak může být tak starý film tak zábavný ! Charles Chaplin je perfektní a vůbec celý film je tak originální, hudba podmanivá a konec tak krásný. Je vidět, že hodnotný a zábavný film může být i z roku 1921. Ten film vůbec nezaostává za dnešními, spíše je předčí svými nápady, jednoduchostí a spoustou gagů ! ()

joker.george

Z přesně tohohle důvodu se mi líbí staré černobílé němé grotesky a od Chaplina obzvlášť, protože věděl, že filmy nepotřebují slova, aby se vytvářely silné příběhy, protože věděl, že pokud má nějaké dílo vydržet staletí, tak se nesmí jednat o jednoduchou zábavu, ale že musí stále nabízet opravdový prožitek a nápady, což si samozřejmě uvědomoval, protože už v takto rané době filmu posouval mantinely žánru a hlavně si byl vědom toho, že pokud chce něco zůstat nesmrtelným, musí to mít SRDCE! ()

BarryLyndon

S němým filmem jsme měl praktické zkušenosti jenom jako dítě u Laurela a Hardy, kteří poměrně často dříve běželi na ČT. Kdyby mi někdo řřekl, že budu naměko z němé grostesky, pravděpodobně bych mu nevěřil. Mimo to jsem se tlemil těm nejjednodušším vtípkům, které by teď působily neskutečně trapně. Chaplin byl génius. Nádherný kousek filmové historie. 9/10 ()